ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2012
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 17.07.12
JUL-2012

Ideal pentru familia mea

Tocmai ne-am intors de la mare, de la pensiunea Alfa. Este al doi-lea an in care am optat pentru Alfa. Minunat!!!

Am citit impresiile unui client care sustine ca a fost acolo si nu pot sa nu ma intreb daca se refera la acelasi loc unde am fost si eu?!? Am obligatia de a va descrie cele urmatoare, sigura fiind de faptul ca si alte familii cauta un loc unde sa isi petreaca un sejur minunat.

1. Fotografiilie de pe site corespund realitatii. Este unul din putinele locuri in care gasesti exact ce este postat pe site.

2. Piscina nu este mica deloc. In anumite ore erau 4 copii de cca. 8 ani, 2 copii mai mici, si 3 adulti. Copii mai mari se zbenguiau teribil si cu toate acestea nu incomodau pe nimeni - nu am masurat-o dar judecati dvs...

3. Dotarile din camera: un pat imens, o camera extrem de spatioasa, baie suficienta, tv, minibar, toaleta, masuta, fotolii, uscator de par, aer conditionat, aplice dessupra noptierelor si dressing spatios, toate in stare excelenta si extrem de curate, prosoape si lenjerie schimbata, zilnic se facea curatenie. Cineva, (zau ca ma intreb daca a fost cu adevarat la Alfa!), spunea ca pretul e de 7 stele! - NICI VORBA! si nici vorba ca stia ce spune :)))))))))) As fi dorit sa ne trateze cu mai mult respect, in Turcia (am ne-au primit si pe noi) costa minim 2500 euro 7 nopti, iar la unicele 7 stele din lume intre 2000 si 5000 de dolari pe noapte. Raport calitate pret excelent.

4. Spatiul de joaca pentru copii este super suficient si dotat. In nici un caz nu are doar 16 mp. Este cu mult mai mare

5. Curtea are o terasa mare acoperita, doua mari corturi elegante si dotate, piscina spatioasa, loc de joaca suficient pentru copii, suficiente balansoare acoperite, hidrobicilete la ponton, undite, gratare in curte, acces la sala de mese si bucatarie non-stop si multa verdeata, flori, fantana. Sa nu uitam de frigiderele in care putem pastra de dorim pentru minuturi si gratar si bauturile. Sigur daca voiam clubing si galagie ma duceam in alta parte. Este clar un loc pentru familii care vor sa se distreze in limitele bunului simt, este un loc bine dimensionat ca spatiu in aer liber pentru camerele aferente. Toata lumea avea loc si spatiu.

6. Micul dejun, a fost suficient de bogat si variat. Mezeluri bune 6 sortimente, carnaciori si cremwursti, branzeturi 2 sortimente, oua 2 sortimente, fructe 4,5 sortimente, cereale 3 sortimente, sucuri, salate sau legume, lapte, iaurturi diferite, ceaiuri, cafea, dulciuri 4,5 sortimente. Toata lumea era multumita chiar si vegetarienii. Mentionez ca nu era nimic low price - poate doar pentru cei ce se aprovizioneaza din Paris. (Culmea erau 4 francezi acolo, si erau multumiti)

7. De la Alfa pana la plaja la mare sunt cam 300 de m. Zau daca pot sa pricep ce fel de sistem de evaluare a distantei au unii... Daca Alfa are iesire la lac, ponton si hidrobicilete oare ne putem astepta sa iesim din pensiune direct in mare?!? No comment. Plaja linistita la Marina Surf, muzica nu prea tare si fara manele cu un bar, umbrele si sezlonguri. Foarte civilizat. Important: nu ne obliga nimeni sa mergem la acea plaja, sunt multe altele in zona.

8. Avem nevoie de un mijloc de transport cu totii pentru a ajunge la mare, nu credeti?! - asta daca nu locuim la mare - Cineva se plangea de necesitatea unui mijloc de transport pentru a ajunge la Alfa. Unii acum descopera apa calda... Exista mijloc de transport in comun de la gara din Constanta care duce direct in fata la Alfa.

9. Insecte - in speta tantarii, sunt dar nu asa cum ne-am astepta pentru ca administratorul de la Alfa cheama saptamanal cred, o echipa care stropeste noaptea si se simte asta. Sunt tantari ca si la mine in Ploiesti unde nu este lac si stuf la mine acasa.

10. Despre salonul frumos in care serveam masa si ne era lasat la dispozitie continuu, ce sa va povestesc? Ca ramane la latitudinea fiecaruia sa spele vasele puse la dispozitie dupa ce le-a folosit? Asta numai dupa micul dejun care ne era asigurat de la inceput pana la final inclusiv spalarea veselei, care nu era obligatia noastra. Sa incepem sa discutam despre bunul simt? nu, nu are rost.

Am sa va spun totusi ca propietarul ar fi putut sa ne ofere doar micul dejun si apoi sa nu mai avem acces la salon si bucatarie, nu credeeti?

Am simtit nevoia sa va explic punctual toate aceste lucruri. Pentru nevoile familiei mele (si ale multor altora) pentru mine este perfect.

Trimis de Camelia Istrate in 22.07.12 15:19:04
Validat / Publicat: 22.07.12 16:21:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: hotel Majestic Mamaia, hotel Palace in Venus, etc

VIZUALIZĂRI: 2357 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Camelia Istrate); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

rosu alexandru
[29.07.12 15:28:34]

Va multumim pentru ganduriile frumoase dna Istrate si va asteptam de la an la an cu mai mare drag la Alfa!!

NB rosu alexandru este (sau a fost) reprezentant al unității

rosu alexandru
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Alfa [Mamaia Sat]: