ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2012
JUL-2012

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Un hotel absolut infect

In acest hotel sunt niste conditii de nedescris. Nu toate camerele sunt renovate precum am vazut in alte poze postate aici.

Camera in care am fost cazata eu nu avea nici macar covor pe jos asa ca am stat toata vacanta incaltata prin camera, baia arata mizerabil, wc-ul curgea, cadita de dus se infunda de fiecare data, o mizerie incredibila. Noroc ca nu am vazut gandaci ca o luam razna. Fotoliile aratau de parca nu mai fusesera curatate de ani buni, iar pentru frigider tv si aer conditionat erau doar 2 prize asa ca trebuia sa alegi 2 din 3.

Fiind caldura f mare bineinteles ca aerul conditionat era mereu in priza, asa ca daca vroiai sa bagi ceva in frigider nu mai aveai voie sa te uiti la tv si daca alegeai sa urmaresti ceva la televizor trebuia sa-ti bei sucul sau berea reci. Ceva de rasul plansului. Veioza de pe noptiera nu avea bec asa ca mi s-a parut extrem de "utila".

Eu am ajuns la acest hotel achizitionand un voucher f convenabil ca pret ca altfel nu stateam nicio seara acolo, dar am aflat ulterior ca o camera dubla/noapte costa in jur de 200 lei. Doamne fereste!

Cand am vazut camera am vrut sa o schimb, dar de la receptie mi s-a raspuns cu o seninatate incredibila ca daca vreau imi da voucherul inapoi si pot pleca. Dupa un scandal monstru am hotarat sa raman, dar am rupt orice legatura cu personalul obraznic de la receptie. Am observat de asemenea ca celor care plateau camerele nu li se dadea nicio chitanta pentru banii achitati.

O sa incerc sa postez si niste poze relevante pentru cele povestite.

Nu recomand nimanui aceasta mizerie de hotel!!!

In rest, plaja mi s-a parut mult mai curata fata de alti ani, apa de asemenea si locuri suficiente unde puteai manca la un pret convenabil.

Trimis de maryradu in 18.07.12 09:47:14
Validat / Publicat: 18.07.12 10:17:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1984 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maryradu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 wc-ul care curgea non-stop

webmaster [18.07.12 09:50:06] »

@maryradu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Ne poti spune un cost al sejurului pentru acest hotel?

maryradu [18.07.12 10:00:06] »

@webmaster: eu am luat un voucher si am dat 350 lei/ 5 nopti/2 persoana, dar o camera la receptie costa 200 lei/ noapte.

maryradu [18.07.12 10:07:08] »

si am uitat sa precizez, prosoapele si lenjeria de pat nu au fost schimbate nici macar o data in 6 zile.

webmaster [18.07.12 10:07:14] »

Multumesc pentru raspuns.

Din cate vad, n-ai notat capitolul referitor la bucatarie si masa. Sa intelegem ca n-ati servit deloc masa acolo?

maryradu [18.07.12 10:09:37] »

Da, nu am servit masa acolo deloc, din cauza revoltei pe care o simteam fata de obraznicia peronalului. Nu ma pot pronunta in aceasta privinta. Am hotarat sa petrec cat mai putin timp in acest hotel, doar strictul necesar.

Djbobo* [18.07.12 13:28:24] »

Deci nu s-a schimbat nimic in bine

Sunt 4 ani de cand am fost la acest asa zis hotel si despre care am scris la vremea respectiva, iar conditiile si angajatii vad ca au ramas la fel.

Am vazut ca hotelurile care-si vand sejururile cu acele vouchere de reducere sunt cele mai proaste si care au ajuns sa fie cunoscute, asa ca incerca sa-si vand mizeriile de camere pacalind clientii...

maryradu [18.07.12 14:18:55] »

@Djbobo: Sa stii ca nu este chiar asa. Eu am mai achizitionat un voucher si la munte si a fost chiar foarte bun raportul calitate/pret, iar angajatii hotelului au avut mult bun simt.

sbacau [25.07.12 17:56:24] »

ca idee e cel mai ieftin hotel din zona, si ajunge in iulie aprox 60-65 lei de persoana pe noapte; ma uimeste faptul ca ai scos si pernele din fetze sa le pozezi... iti inteleg supararea... dar sigur nu ai fost in inspectie? : -)

Sper ca tura viitoare sa alegi mai inspirat.

Concedii placute!

Djbobo* [25.07.12 18:20:01] »

@sbacau- cu tot respectul, dar camerele in acest sezon sunt 85lei/zi/persoana,nu mi se pare un pret deloc mic ptr o asemenea spelunca, si in afara de asta eu am probat pe pielea mea mizeria, jegul, nesimtirea, impertinenta si aroganta personalului.

Concedii placute !

sbacau [25.07.12 18:26:41] »

@Djbobo: de acord cu tine, e o spelunca, nu contest! Eu am dat un pret in varf de sezon, gasit pe siteuri de turism.

Dar la un asemenea hotel... in cazul in care m-as duce, as face-o fara asteptari. Adica sa am apa calda pentru dus si un pat sa pun capul. Daca vreau conditii... ma reorientez.

Djbobo* [25.07.12 19:28:43] »

@sbacau- am ajuns la aceasta spelunca nevoit fiind, ptr ca baietelul meu s-a imbolnavit la mare in prima zi, iar restul sejurului l-a petrecut in camera la o pensiune din mamaia nord unde eram cazati, n-am vrut sa-l privez de marea lui dragoste-apa si nisipul- nu aveam cum sa plecam acasa cand el de fapt a stat numai in camera, doar in prima zi a vazut marea, asa ca am hotarat sa mai prelungesc 5 zile dar n-am gasit locuri decat aici, acesta e motivul care m-a adus la acest hotel, altfel n-as fi venit nici gratis, practic n-am avut din ce sa aleg.

sbacau [29.07.12 10:23:17] »

@Djbobo: asa e, ai dreptate... cu parere de rau pentru concediul stricat...

Djbobo*, maryradu, sbacau
Alte impresii din această RUBRICĂVenus Hotel: