ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2012

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Un sejur de 2 stele la pret si oferta de 5 stele

Am avut nerusinarea sa doresc un sejur de 5 stele asa cum era contractat de la agentia AA TRAVEL si sa gasesc la hotel surmeli un sejur de 3 stele oferite cu indulgenta

pot spune ca am fost un grup de 4 familii cu bilete luate de la AA TRAVEL si o familie cu bilet luaat de la ******* diferenta de camere este de la cer la pamant

toate celr 5 camere avand acelasi pret doar ca cele de la aa travel erau de mazim 3 stele iar cea de la ****** arata ca o camera de 5 stele

sa nu mai vorbim de mancare care in 7 zile cat am stat acolo doar in 1 zi am primit gratar de pui si sa nu va spun ca o portie de gratar contine o jumatate de aripioara de pui ca sa ajunga la toata lumea

sa nu va mai spun ca paharele in care se servea la piscina erau de plastic si nu se spalau deloc asa cum erau adunate de pe la clienti asa erau reumplute nu doar o data cerand cola cate era ceva mult mai prost calitativ decat acea american cola de la noi paharul mirosea si avea gust ba de yeni raki ori de votca care avea gust de spirt medicinal

sa nu maii spun ca majoritatea prajiturilor servite erau im majoritatea lor felii de toast taiate in diferite forme si insiropate cu apa si zahar

sa nu mai spun ca la masa nu existau fete de masa iar tacamutile erau puse direct pe masa iar mesele stateau nedebarasate iar clienti umbalu de colo colo sa gaseasca o masa goala unde sa poata manca

sa nu mai spun ca nu puteai lua macar un fruct sa il mananci la piscina

sa nu mai spun ca in piscina se putea face baie doar pana la ora 21

sa nu mai spun ca trotoarele din jurul piscinelor erau spalate cu apa din piscina luata cu galeata si data inapoi in piscina prin canalul de colectare al surplusului care este conectat la piscina

sa nu mai spun ca in cada din camera nu puteai intra fara papuci in picioare din cauza mizeriei si smaltului sarit iar dusul era fix pe perete neputand sa il folosesti asa cum ar fi trebuit pentru un barbat nu este o prea mare problema dar pentru o doamna este ca nu poate sa faca un dus fara sa isi ude parul

sa nu mai vorbim ca in 7 nopti 8 zile nu a venit sa faca curat in camera decat 1 singura data si nu a schimbat lenjeria nici o data eu ajungand sa cumpar hartie igienica de la market ca de doar am platit un sejur de 5 stele ultra all inclusiv

sa nu mai punem la socoteala sa frigiderul din camera era o religva de genul lui fram frigiderul care nu functioneaza cu freon ci cu amoniac si care nici acesta nu functiona

sa nu mai spun ca a trebuit sa merg la receptie de 3 ori sa pot schimba telecomanda la televizor care si asa nu are decat posturi turcesti si romania international

internet wi fi nu functioineaza decat cate 1.5-2 minute dupa care se deconecteaza si iti mai permite sa se conecteze dupa cate 1/2 ora

o sa revin si cu pozele care sa demonstreze ca ce am scris aici este adevarat

Trimis de emanuel1978 in 16.07.12 15:59:05
Validat / Publicat: 16.07.12 16:42:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: antalia

VIZUALIZĂRI: 1999 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (emanuel1978); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdan* [17.07.12 07:34:31] »

buna, sunt uimita de experienta neplacuta la acest hotel la care am fost acum 2 ani si atunci nu era asa

Carol [19.07.12 12:13:06] »

o sa le reiau pe rand Emanuel...

in fiecare zi era gratar, cel putin 2 feluri de carne mixate: peste/pui, curcan/vita, in plus pe langa gratare se mai gasea miel.

paharele erau spalate in masina de spalat vase si cu jet de abur, multe dintre ele erau fierbinti.

trotoarele erau spalate cu furtune de apa, racordarea furtunelor se facea in zona dusurilor si trotoarele se spalau intre orele 2-4 dimineata.

pentru curatarea camerelor (la mine a fost zilnic curatata si lenjeria schimbata la 2 zile) trebuia agatata de usa solicitarea ca doresti sa fie curatata camera, erau informatii in fiecare camera.

intr-adevar internetul la inceput asa functiona (in prima ora) dar daca mergeai la receptie sa se reseteze routerul, nu mai aveai probleme, dupa cum stii ficare avea o parola si un user nici eu nu m-am putut conecta decat greu si exact ce ai spus tu, la 2 minute primeam disconect, am fost la receptie si s-a rezolvat problema... full internet fara probleme.

emanuel1978 [20.07.12 08:45:31] »

@Carol: daca citeai ce eu am scris vedeai ca am spus ca paharele de plastic erau ne spalate nu cele de sticla de care spui tu ca erau calde

nu oiti spune ca un pahar de plastic poate fi spalat la masina de spalat

iar cu spalatul trotoarelor din jurul la piscine te contrazic

in primul rand ca erau spalate cu apa din piscina iar acea apa se ducea inapoi in piscina gratie acelui canal colector cu gratar de plastic din jurul la piscine

si daca tie ti se pare ca e ok sa platesti 1300 e pe o vacanta de 2 persoane si sa mananci gratar o jumatate de aripioare de pui la o masa... ca asa puneau turci aia nespalati ca toti miroseau a transpiratie este ok

pt mine nu este ok eu fac in fiecare an 2 concedii in strainatate dar ca la surmeli in turcia nu am gasit nicaieri atata mizerie nesimtire si bataie de joc

pt tine o fi fost ok daca esti invatata sa te duci numai la pensiuni sau la mare cand te duci sa iei camera ci gazda de la gara ce de esti romanca si esti invatata cu asta

Carol [20.07.12 13:54:32] »

* in ultimul rand, nu vreau sa intru in polemica si sa discutam in contradictoriu, va fii ultimul meu post la acest topic.

Carol = el, nu ea, in ultimii zece ani nu mi-am facut nici un concediu in tara, Marea Neagra nici nu mai stiu cum arata (numai din Bulgaria) asa ca nu iti da cu presupusul referitor la pensiuni, gazde, etc...

cand vorbeam de curatatul trotoarelor stiu ce vorbesc pentru ca la orele respective eram treaz si am vazut in 2-3 nopti cum se curatau, ca apa mergea in scurgerea piscinelor este altceva... (citeste putin despre piscine)

paharele ,,de plastic ,,erau termorezistente.

Citisem mai sus in alt post un ecou in care spuneai ca iti permiti concedii de 5 stele... de ce nu ai mers la Rixos? aici te-a atras pretul... ca pe majoritatea, te asteptai sa gasesti aici ce gasesti la 5 stele in UE...

Daca doresti iti pot trimite si clasificarea hotelurilor... sa vezi si tu ca 5 stele nu inseamna potol si pahare de plastic..., ca tot vorbeai de Marea Neagra la 1300 euro mergeai cu avionul Bucuresti -Constanta si in cazul fericit stateai la gazda si mancai cartofi pai incalziti...

magdan* [20.07.12 14:17:33] »

@Carol: stii ceva?!!! imi place postul tau!!!

Carol, emanuel1978, magdan*
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: