ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2012
ÎNSCRIS: 16.07.12
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Amabilitate la Hotel Posada

Am fost in luna iulie pentru 4 nopti la hotel posada din vidraru si intrucat nu am mai plecat de mult atat de incantata de o locatie am promis ca imi fac cont pe am fost acolo si dau review.

Nu am mai scris pe site si acum e cam tarziu in noapte dar tin mortis sa recomand acest hotel turistilor din tara dar si proprietarilor de hoteluri din alte zone sa descopere si sa invete ce inseamna cu adevarat sa iti doresti sa faci oamenii sa se simta bine in hotelul tau.

Am calatorit peste tot in tara, dar dau un zece cu plus pentru ospitalitate si chiar prietenia cu care am fost primiti la Posada. Am stat 4 nopti din dorinta de a ne odihni si asta s-a intamplat caci locatia este cumva un colt de rai la capatul pamantului unde iti doresti sa rupi legatura cu orice grija din lumea reala.

Am avut un pachet de 4 nopti cu bonuri valorice incluse de cate 80 ron pe zi si am platit 880 ron beneficiind de o plimbare gratuita cu vaporasul pe lac.Am sunat la ceva timp dupa ce platisem integral sejurul si am intrebat daca ne pot ajuta cu pat suplimentar pentru fetita. Foarte amabili ne-au explicat ca mobilierul nu permite in camera dubla un pat suplimentar, dar ne ofera o camera tripla la acelasi pret fara sa platim suplimentar pentru ca alesesem pachet promovat pe situl lor si platisem anticipat.

Si surprizele au continuat: camera tripla a fost de fapt un soi de duplex - camera + mansarda, foarte cocheta si primitoare. Fetita noastra si-a ales camera de sus si s- a distrat teribil tot urcand si coborand jucariile pe scari.

In rest super totul: mancarea foarte buna si mai ieftina decat in cluj, restaurantul si tot hotelul foarte frumoase (fiind dat in folosinta in 2010 finisajele sunt moderne si cu foarte bun gust, cam la nivel de 4 stele).

Insa ceea ce ne-a incantat cel mai mult a fost atmosfra prieteneasca cu care am fost inconjurati. Angajatii forte draguti toti si prietenosi de la receptie pana la restaurant, au facut conversatie cu noi cu sinceritate nu fortat ca in alte locuri,

s-au jucat cu fetita noastra pe care au coplesit-o cu tot felul de atentii. Am primit din partea casei palinca pentru sotul meu, fetita a primit fructe si alune, iar in ultima seara ne-au oferit peste copt cu mamaliga pregatit din ceea ce prinsesera baietii in timpul liber pe lac.

Ar mai fi multe de adaugat, dar e deja trecut de miezul noptii si maine reincepem serviciul, caci vacanta s-a incheiat. In orice caz am plecat de acolo zambind relaxati si simtind ca se poate totusi si in Romania sa simti ca esti tratat ca un oaspete si nu ca un client.

Recomand din tot sufletul si ii rog si pe alti hotelieri sa ia exemplu.

Trimis de marcelatara in 16.07.12 01:09:26
Validat / Publicat: 16.07.12 08:33:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TRANSFĂGĂRAȘAN.

VIZUALIZĂRI: 2797 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marcelatara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 calatorie cu vaporasul pe lacul vidrarul inclusa in pretul sejurului.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 43.00 EUR pe cameră

webmaster28 [16.07.12 07:03:04] »

@marcelatara: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

ancapopescu [18.08.12 22:01:20] »

Degeaba hotelul este catalogat a fi de 3 stele daca impertinenta angajatilor sai este de 5 stele. Si mai ales vorbesc de un angajat care s-a recomandat dupa insistentele de a-si spune numele: Cosmin Olteanu. Acesta nu numai ca aproape ne-a dat afara din hotel (18.08.2012), dar a fost si foarte obraznic, la intrebarea referitoare la numele dumnealui: "Va rugam sa ne spuneti cu cine am vorbit" a raspuns, in batjocura: "cu mine"!!!

Asa cum am promis, mai ales ca eram cu niste musafiri din strainatate care si-au facut o impresie mai mult decat proasta, o sa fac cunoscut acest episod nu numai pe internet, pentru ca situatia in care am fost pusi a fost mai mult decat umilitoare!

Anca Popescu

• Alte impresii din această RUBRICĂPosada Vidraru Hotel: