ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2012
DIN: Braila
ÎNSCRIS: 26.07.09
JUL-2012

Concediu... ce sa-ti doresti mai mult?

De obicei preferam perioada sfarsitul lunii iunie si inceputul lui iulie, cand nu e asa de cald si e cu adevarat o placere sa stai rasfatat de valuri si de soare!

Impresii:

Personal: multi romani angajati - si la piscina, si la restaurant, si personal de intretinere... chiar OK

Aveam ceva nelamuriri si am scris un mail pe site-ul hotelului si, spre surpriza mea, mi-au raspuns in maxim o ora... mr Ianis de la receptie e super prietenos, volubil, si te va ajuta cu orice informatie ai nevoie.

Pentru neclaritati: sousou99@otenet.gr

Camerele:

Exista un corp mare de hotel (p+1) la parterul caruia se afla restaurantul, o gramada de bungalouri si inca 4 corpuri mici tot p+1, unde am stat si noi. Camerele la aceste corpuri (notate a, b, c si d) sunt mai mari si toate camerele au vedere catre mare (care o poti vedea sau nu datorita cladirii principale din fata).

Lenjeria de pat au schimbat-o la 3 zile iar prosoapele la 2 zile.

Curatenia se executa zilnic.

Mancarea: noi am avut regim HB si, exceptand faptul ca au mai repetat anumite feluri de mancare, nu ai altceva ce sa comentezi: branzeturi, salate, preparate, oua, carne de porc-pui-peste-vita, suc la dozator, iaurturi, fructe la greu, dulciuri, preparate de patiserie... cam pentru orice gust.

Parcare: o gramada de locuri de parcare pentru autoturisme... intr-adevar multe ocupate ca era si hotelul full, dar nu trebuie sa-ti faci probleme ca nu ai unde sa-ti lasi masina in curtea hotelului.

Safe: noi il folosim... sunt la receptie si costa 2 eur / zi

Aer condintionat: noi nu am avut nevoie... orientarea camerei catre mare e pe directie N_E si aveam soare direct doar o ora dimineata.

Chaise long- 3 eur / zi - asta daca vrei sa vezi doar marea-n fata ochilor.

La piscina sunt in jur de 50 locuri, care se cam ocupa de prosoape de dimineata... cam ca peste tot.

Apa curata, piscina pentru copii. Ciudat: piscina mare are de la 1,5 m pana la 2,5... cam mult dupa parerea mea, dar daca stii sa inoti nu conteaza adancimea.

Ca sfat: incercati sa nu luati intrarea la hotel sambata sau duminica, pentru ca Hanioti e statiunea preferata a grecilor si sunt cozi de autoturisme ca pe drumul nostru spre mare la Constanta...

Cam face gat seful de restaurant daca te vede cu bere sau alte chestii luate din alta parte atunci cand stai la piscina.

Fara spectacole si animatori, fara muzica sa-ti bubuie-n cap.

Nu pot decat sa va doresc un concediu linistit!

Trimis de sursy2003 in 15.07.12 08:03:07
Validat / Publicat: 15.07.12 09:12:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Sitonia

VIZUALIZĂRI: 3460 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sursy2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina... super ok

[15.07.12 17:45:40]

Buna, ma intereseaza hotelul, doresc informatii despre cazare- camerele sunt mari? , cele din bungalowuri cum sunt? aerul conditionat functioneaza? mancarea cum este? zvonurile despre criza din Grecia sunt adevarate, ma refer daca preturile sunt mai mari ca in alti ani?

sursy2003AUTOR REVIEW
[16.07.12 06:57:08]

@georgeluci: Dupa cum am scris, hotelul e super OK. Camerele de la bungalouri sunt mai mici dupa cum spunea Ianis - tipul de la receptie, dar daca inainte de a pleca spre ei ii scrii un mail in care sa-l rogi sa-ti gaseasca o camera la cladiri p+1 cred ca o sa te rezolve (sau poate poti sa vorbesti la agentie.)

Aerele conditionate functioneaza, se plateste parca 5 eur / zi dar noi nu am avut nevoie ca era temperatura ok noaptea.

Cum noi avem regim de alimentatie doar seara... cele 2 mese / zi erau super suficiente, cu toate ca am mai plecat si prin statiuni sa "mancam de pranz in oras".

Masa 3 persoane cu peste si fructe de mare intre 40-60 eur.

Daca vrei giros - la Costas costa 2 eur o portie mare.

[18.07.12 14:41:41]

@sursy2003: Iti multumesc pentru informatii. Cred ca vom merge la sfarsit de august, si vom posta impresiile. Sousouras, l-am vazut doar pe dinafara, am stat in 2006 la Grandotel si in 2008 la Hanioti Palace. Sa aveti o vara placuta.

sursy2003AUTOR REVIEW
[19.07.12 07:59:30]

@georgeluci: Probabil nu o sa se compare cu Turcia, dar o sa va simtiti bine.

Distractie placuta!

PS: nu ti-a parut interesanta postarea mea referitoare la hotel de nu mi-ai dat niciun vot?

[19.07.12 11:26:43]

@sursy2003: Scuze sunt nou pe acest forum. Opiniile au fost interesante si utile meriti calificativ foarte bun. Voi remedia pe cat posibil scaparea. Multumesc.

georgeluci, sursy2003
Alte impresii din această RUBRICĂSousouras Hotel: