ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2012
ÎNSCRIS: 10.07.12
JUN-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

O vacanta reusita

Dupa 5 ani de mers la kusadasi la diverse hoteluri de 5 stele si odata la bodrum, ne-am hotarat sa mergem putin mai departe si am fost indrumati sa ne oprim si in marmaris ca nu o sa ne para rau. Am mers la club turban unde a fost totul foarte bine, nu am avut nimic de reprosat de la cazare, curatenie, piscine, servire.

Ca in toata turcia foarte buna mancarea si bautura si din belsug, am ales acest hotel si pentru zona in care este amplasat intr-o minunata padure de pini care iti mai ofera si un pic de racoare, umbra si aer curat la 42 grade.

Foarte bune spectacolele de seara numai cu trupe aduse din afara mai putin cu animatorii hotelului care erau mai mult de umplutura cand erau meciuri importante. chiar langa hotel exista un delfinariu care merita vizitat si macar odata experienta de a inota cu delfinii care sunt fenomenali.

Am mers la pescuit, in croaziera cu vaporasul, in delta dalyan care este fenomenala (am ales varianta sa mergem cu propria masina pana acolo 80 km de la hotel si am inchiriat o barcuta care ne-a dus in delta, in insula broastelor si la mormintele liicene). Statiunea este intradevar foarte frumoasa si zonele din jurul ei, oraselul icmeler chiar langa marmaris este la fel de superb si foarte linistit merita facuta o plimbare pana acolo 2-3 km.

Hotelul plin de rusi si turci, maxim 10 familii de romani am intilnit oameni cu foarte mult bun simt. In fiecare seara pe pontonul de la barul de pe plaja muzica live, stateai tolanit in perne si beai un cocktail si in doua seri am prins discoteca organizata tot pe plaja de EFES BEER cu dj si dansatoare, artificii si tot tacamul.

Totul a meritat pe deplin. Poate la anul coboram mai jos spre antalya

Nu spune ca vom reveni la acest hotel pentru ca suntem tineri si trebuie sa vedem cat mai multe zone dar il recomandam cu toate increderea.

M-am hotarat sa-mi las si eu impresiile pentru ca aproape in fiecare an mi-au fost de ajutor parerile celor care au postat pe aceasta pagina si consider ca o informatie in plus fie buna sau rea nu strica niciodata.

Trimis de gabitza123 in 10.07.12 16:40:13
Validat / Publicat: 10.07.12 17:54:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi-richmond in 2006, club kustur 2007, ephesus princess 2008, bodrum -yelken2009, kusadasi-club ephesia 2010, surmeli -2011

VIZUALIZĂRI: 4481 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabitza123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 piscina principala a hotelului
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 45.51 EUR pe cameră

[10.07.12 17:45:16]

@gabitza123: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

24cata72
    [10.07.12 21:15:47]

BUNĂ,

Te rog, dacă poti să-mi detaliezi traseul prin Bulgaria, și starea drumului parcurs.

Mulțumesc!!!

simov
    [11.07.12 00:37:08]

Buna seara,

Te rog sa-mi spui si mie te rog cat costa seiful? cat costa rezervarea la restaurantele a la carte? si daca prosoapele sunt gratuite la plaja.

Multumesc!

[13.07.12 09:53:41]

@24cata72: Buna,

noi am ales varianta ruse-razgrad-turgovishte-kotel-sliven-yambol-lesovo-intrare in vama hamzabeyli.

E varianta cea mai scurta 285km, mult mai libera decat cea pe veliko tarnovo, nu am intalnit politie pe drum (am inteles de la alti romani ca pe celalalt traseu sunt radare ptr. ca e mai circulat de turisti), un sfert din drum e cam rupt si am avut ghinionul sa fim deviati la yambol din cauza unor lucrari cam 10 km. In rest s-a mers ok am plecat la 8.30 din bucuresti si la 13,30 am fost in vama la turci, jumatate de ora am stat in vama la giurgiu sa achitam taxa de pod. La intoarcere acum o sapt se lucra pe o banda pe pod la giurgiu si a fost cumplit, nu stiu daca au terminat lucrarile. Sper ca iti vor fi de ajutor detaliile acestea, am o harta cu traseu bulgaria dar pot trimite doar pe mail.

[13.07.12 10:01:34]

@simov: Buna,

nu am fost interesati de seif sau a la carte daca nu gresesc cred ca era 2 euro/zi seiful si 9 euro/pers. restaurant a la carte (ce imi amintesc din pliantul lor). Prosoapele erau gratuite, la sosire platesti o garantie de 5 euro/prosop care o recuperezi la plecare, le poti schimba oricand pe parcursul zilei de la ora 8 la 18. Daca vrei seara sa le predai sa nu le cari dupa tine primesti carduri cu care le ridici a doua zi.

simov
    [13.07.12 10:40:27]

@gabitza123:

Multumesc

aliantasudului
    [02.11.12 16:59:37]

Cum era animatia pe timpul zilei si cati animatori participau?

[19.02.13 16:37:16]

Ma intereseaza sa aleg cat mai bine varianta de camera family (avem 2 copii) in cladirea principala sau in zona de vile. Ce imi recomandati? Care sunt avantajele si dezavantajele in cele doua variante? Vilele sunt situate departe de plaja, de restaurant, de piscina?

[19.02.13 17:34:00]

@redmari108: Buna ziua, din cat imi amintesc camerele din cladirea principala au sub ele restaurantul de unde vine mult fum de la gratare si galagie si sunt ceva mai aproape de piscina, dar e pacat sa nu stati la vile care sunt splendide si vegetatia din jur la fel (cred ca reiese si din pozele mele).

Noi aveam vila mai indepartata si mergeam cam 2-3 minute pana la piscine sau restaurant (deci nu era un efort prea mare), au alei foarte frumoase intre vile. Poate daca incercati la receptie cu "ceva"puteti primi camera mai aproape de locurile de distractie.

Cred ca oricum veti fi multumiti, e splendida locatia. Dimineata e plin de veverite langa balcon. E destul de bine structurat pentru a nu fi prea departe de activitati. Singurul lucru nu il stiu daca la vile au camere family. Va spune agentia. Sper ca va fost de folos.

[21.02.13 20:48:31]

Multumesc pentru raspuns. Vom alege cazarea la vile. Deja am verificat la agentie si pe site-ul resortului si au camere family atat in cladirea principala, cat si la vile. Am gasit si un pret f. bun la o agentie care are contract direct cu hotelul, iar cu reducerea de 20% early booking, pentru plata pana la 31.03.2013, ajungem la o suma mai mult decat rezonabila, comparabila cu resorturile din Kusadasi. Insa in Marmaris, acest complex (din tot ce m-am informat) este mult superior atat la servicii, cat si amplasare, verdeata, peisaje.

Daca credeti ca mai imi puteti da informatii sau sfaturi utile, astept cu nerabdare.

[22.02.13 19:33:02]

@redmari108: Noi am platit anul trecut 1300 euro ptr 10 nopti din 24 iunie.

Ati gasit o oferta mai buna?

Ma intereseaza

Multumesc

datele private se trimit numai prin mesaje personale-wm

[23.02.13 16:55:18]

Noi am gasit cea mai buna oferta cu 1554 euro pentru 8 nopti (23 iunie - 1 iulie), o camera family - 2 adulti si 2 copii mari (13 si 17 ani). Pentru copilul de 13 ani ne-au dat reducerea de copil, deoarece nu va implini 14 ani pana la data sejurului (ne-au spus ca asta e oferta hotelului pentru situatia cazarii in family room cu 2 copii de varsta alor nostri). Oferta ni se pare f. buna, avand in vedere ca ar trebui sa platim 4 adulti, iar asa revine mai putin de 400 euro de persoana. La alte agentii de turism nu ne-au oferit reducerea ptr. copilul de 13 ani si ne-au dat preturi cu 300-400 euro mai mari.

24cata72, aliantasudului, gabitza123, redmari108, simov
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Yazici Club Turban [HV-1]: