ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2012
ÎNSCRIS: 21.06.12
JUN-2012

Sub orice critică

Nu e de mers acolo!

Este un hotel de 3 stele, nu foarte curat (camere cu usor iz de statut, prosoape schimbate la 2 zile si lenjerie niciodata), mancare destul de "ciudata" - fara prea multa carne, tot timpul carnaciori, hamburgeri si chiftelute. Rar - paste, gratar, cartofi.

Zilnic orez, diverse mancaruri de dovlecei si ceapa la gratar. Avand copil de 7 ani cu noi, ne-a fost destul de greu sa alegem de fiecare data ceva sa ii placa. Ciorba - un singur fel/zi, cu multe legume. Noroc cu gustarile intre 12-17 cu pizza si clatite - la care era VESNIC-coada!!

Asta nici nu ar fi atat de grav...

Este un hotel EXCLUSIV pentru francezi!!! Adica mini club nu se putea decat daca vorbea franceza! (adica animatorii te invita sa parasesti locul) Mini disco, aproape la fel, la modul la care nu erau bagati in seama decat puii de francezi, programul de "divertisment"... HORROR! doar in franceza, scenete, muzica internationala adaptata in franceza... Nu mai zic de sala in care se tinea! Ziceai ca esti in sala de asteptare de la gara, cu exceptia scenei.

Barul in care se organiza asa zisul dance club, arata a bar de 2 bani asortandu-se perfect cu muzica - predominant franceza.

Avantajul a fost plaja foarte aproape, curata, si intima (cu taxa pt. sezlong/5lv si umbrela/5lv) si locatia hotelului intr-o oaza de verdeata. Si faptul ca parcarea a fost gratuita si destul de mare.

Era sa uit: in cele 8 nopti cat am stat acolo s-a oprit apa de 2 ori: prima data vreo 5 ore, iar a doua oara 2 ore.

Nu e prima data in Bulgaria. Dar a fost cea mai proasta optiune de pana acum (in aceleasi costuri).

Iar drumul pana acolo - scurtatura Shumen - Burgas... sinistra! 50 km efectuati in 2 ore!

Trimis de doranda in 10.07.12 15:21:10
Validat / Publicat: 10.07.12 16:22:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: NISIPURILE DE AUR - hotel mimosa, astera, bolero

VIZUALIZĂRI: 1717 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (doranda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

mmierla
    [11.07.12 08:24:10]

@doranda, aveti si niste poze?

@webmaster hotelul are 3 stele - nu 4 cum este specificat sus in fisa... au si site hotel-lesmagnolias

Am modificat, de asemenea am introdus si pagina oficiala a hotelului. Multumim.

dorandaAUTOR REVIEW
    [11.07.12 12:08:48]

@mmierla: nu am poze special facute pentru a fi postate. Dupa cum am spus, nu locatia sau mancarea au fost problemele majore. Fotografiile postate in primul review sunt perfect actuale. Respectiv, e una din poze cu copii mascati "un spectacol ad-hoc". Oare cum se simt copiii care nu sunt francezi si au dreptul DOAR de a fi spectatori?

mmierla
    [11.07.12 12:33:31]

@doranda,

Cand am fost in Grecia tot asa vorbeau numai in germana, dar am vorbit cu animatorul si i-a primit si pe copiii nostri si le traduceam noi ce ziceau...

Cred ca e ciudat... sa te dea afara... si copiii nu inteleg...

dorandaAUTOR REVIEW
    [11.07.12 12:46:53]

@mmierla: Probabil este greu de inteles ceea ce am scris, pentru ca nu pare a fi real. Dar nu este primul hotel la care mergem si am cautat in mod special sa aiba mini club (mini disco), pentru ca fiica-mea era foarte incantata de programele la care a mai participat (erau tot in germana - nici unul din fam. noastra nestiind germana). Aici fiind in franceza (si eu si sotul stim franceza) am presupus ca va fi mult mai bine.

Animatorii sunt francezi! Nu bulgari care stiu franceza. Francezi care numai atat stiu. Daca eu m-am simtit marginalizata, stau si ma intreb cum s-au simtit fam. de bulgari.

Ideea este ca cei mici se inteleg indiferent de limba pe care o vorbesc! Dar trebuie incurajati pentru asta!

Probabil daca nu aveam copil vedeam altfel lucrurile, desi nu prea cred - referitor la programul de divertisment.

doranda, mmierla
    Alte impresii din această RUBRICĂLes Magnolias Hotel: