ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2012
DIN: Dr Tr Severin
ÎNSCRIS: 30.03.12
JUN-2012

Hotel Fedra, un hotel şic

Bine v-am regăsit, AFA-işti!

Fiindcă este primul review, îmi cer din start scuze pentru stângăcii! Aş vrea să vă asigur că fac această postare pentru că am sentimentul că sunt datoare (moral!) să întorc ajutorul primit odată cu accesarea site-ului AFA.ro, mi-a oferit o vacanţă minunată! Aş vrea apoi să recunosc că mi-ar fi fost mai la îndemână să ies din rigorile stabilite de dv, fiind adepta, mai degrabă, a unui stil concis de comunicare. Aş fi scris, despre toate care mi se par demne de menţionat, într-un singur rw, cu liniuţe...

Mai trebuie să fac de asemenea o precizare: o vacanţă reuşită are, pentru fiecare, referinţe strict personale de confort ambiental şi mental, dar toţi o echivalăm cu starea de satisfacere cât mai deplină a acestora. Deci, starea mea de bine poate fi foarte diferită de binele fiecăruia dintre dv, şi de aceea îmi doresc ca aceste impresii să fie cât mai obiective cu putinţă! Ca să exemplific, vă mărturisesc că eu consider faimoasa Plajă de marmură (Marble Beach) mult supraevaluată... Dar foarte mulţi, sunt convinsă, mă vor contrazice vehement…

Mai fac o ultimă mărturisire, mai ales pentru toţi cei care m-au ajutat cu sfaturi atunci când am făcut solicitarea: recunosc, am avut o reuşită vacanţă de "dolce farniente"! În afara acelei jumătăţi de zi la Plaja de marmură, nu am mai părăsit Golden Beach (am vizitat totuşi în trei seri Skala Potamia!) !!! Şi asta a definit vacanţa mea minunată…plajă, leneveală, mare, soare… Gata, am spus-o!

Şi acum, în sfârşit la subiect: Hotel Fedra!

Încep exprimându-mi nedumerirea de ce oare nu a apărut până acum nici o referinţă despre acest hotel, pentru că stăteau foarte mulţi români acolo?!

Este un hotel cu o vechime respectabilă, de prin 1974, probabil a fost, având în vedere amplasarea, printre primele din Golden Beach. Cu toate acestea, nu-şi arată deloc anii, afost «up-gradat» corespunzător, şi este proaspăt renovat. Vreau să vă spun că TOATE clădirile de aici, din Skala Panagia (ba nu, mai puţin Studiourile Milan, parcă) sunt proaspăt zugrăvite la exterior, probabil în această primăvară, era o privelişte încântătoare, privind dinspre mare, toate păreau noi!...

Hotelul este mic, are 11 camere, dispuse două la parter, spre stradă, patru la primul nivel, câte două pe fiecare parte şi cinci la nivelul al doilea, două spre stradă şi trei spre plajă. La mansardă, au probabil încă un mic spaţiu de odihnă şi ceva spaţii de depozitare, nu am avut curiozitatea să urc...

Partea dinspre plajă, la parter, este alocată restaurantului/ barului, separate prin aleea de promenadă de terasa lipită de plajă.

Camera noastră, la nivelul doi, în mijloc, cu vedere la mare, era suficient de mare pentru două persoane, cu dotările standard: pat matrimonial, încadrat de noptiere. Măsuţa de toaletă cu oglinda sunt amplasate în faţa patului, iar televizorul, LCD, tot pe acelaşi perete, în colţul dreapta sus al oglinzii.

Pe peretele comun cu baia, se află un cuier model cum aveau casele bunicilor, din acela în forma unor romburi înlănţuite, foarte eficient prin formă şi locul de amplasare. Mie mi-a fost drag!

Şifonierul, cu două uşi, este foarte bine compartimentat şi dotat cu 12 umeraşe, două pleduri imense, în culori bleu-ciel /turcoaz, cum altfel, şi încă două perne.

Ca decoraţiuni, pe pereţi sunt trei tablouri micuţe.

Camera are în dotare seif, frigider, aer condiţionat (silenţios).

Pe balcon sunt o măsuţă rotundă şi două scaune de plastic, albe şi acesta are - ca toate celelalte- copertină (parasolar), pliabilă, şi uscător de prosoape (inclusiv 4-5 cârlige!) cu fixare pe balustrada balconului.

Baia nu este mare, cădiţa de duş este cu perdea, dar mărturisesc că noi am ţinut-o strânsă şi ridicată pe bara de susţinere. Chiar dacă se uda gresia, nu era o problemă, baia are o bună aerisire prin geam şi, ce e interesant, deşi camera noastră avea perete comun cu cealaltă, între geamurile celor două băi este un spaţiu de cam 40 cm, care asigură o eficientă ventilare naturală- deci nu e mucegai sau miros de închis! Un sistem foarte ingenios de aeraj, din 1974…

Culoarele nu sunt de amploarea celor din hotelurile noastre, la fiecare nivel se află câte o canapea şi o măsuţă, în capătul scărilor, şi e suficient! Ceeace îi dă un aer şic acestui hotel sunt lustrele, tablourile de pe pereţi şi vazele mari cu flori (aşezate în capătul scărilor şi pe măsuţe), care, ştiu că acest lucru o să oripileze pe mulţi, ca şI pe mine iniţial, ca idee, nu sunt flori naturale!!! , deşi, mărturisesc, eu le-am pipăit pe cele de pe micuţul birou de la recepţie pentru a mă convinge…

Recepţia, foarte impropriu numită recepţie, la doi paşi de intrare, este un birou, pe care tronează, alături de vaza cu flori, un lelefon pe care scrie (cum altfel decât in engleză!) că, pentru a lua legătura cu cineva din staff, trebuie să apăsaţi tasta 1… Şi un dulap-vitrină, ambele mobilier stil, care dau acelaşi aer şic…Mai tot timpul, scaunul o să fie gol, şi asta te face să te simţi de parcă ai veni acasă, nu într-un hotel... A, şi încă ceva: în camerele neocupate, cheia este lăsată în uşă... Iar plata (restul de 65%) se face la sfârşitul sejurului!

O să regăsiţi, mai ales în spaţiile comune, culoarea caldă a nisipului de Golden Beach (sau de Hrissi Ammoudia, parcă i se potriveşte mai bine…).

Nu ştiu dacă toate camerele sunt identice ca dimensiuni, dar am văzut că în cea din stânga noastră erau un pat matrimonial alipit de unul de o persoană, iar cea de vis-a- vis de noi era la fel ca a noastră.

Nu are chicinete, după cum aţi dedus, drept care va fi doar pe placul celor care, în vacanţă exclud, în orice formă, noţiunea de bucătărie, aşa ca mine (inclusiv cafeaua)... Şi, deşi au fost multe familii cu copii, îl consider ideal pentru cuplurile, tinere sau mai puţin, fără... Este, într-un cuvânt, un hotel şic...

Despre curăţenie... Sclipeşte... Şi toată curăţenia este făcută, zilnic, de o singură persoană, o bulgăroaică de 30-40 de ani, care vorbeşte şi puţin româneşte. Nouă ne-a fost de ajutor când ne- am cazat, la bruma de engleză pe care o ştim… Lenjeria s-a schimbat de două ori, iar prosoapele de trei… Arhisuficient! Nu cred că vă îndoiţi de faptul că nu ar fi fost de o calitate ireproşabilă: albe-strălucitor, apretate, iar prosoapele, groase şi pufoase.

Mici detalii fac totdeauna diferenţa, dar, aceste mici amănunte îţi creează strea de confort psihic şi relaxare ce constituie reuşita unui concediu.

Vă mărturisesc că am avut ceva emoţii, având în vedere lipsa oricărei referinţe despre H Fedra, dar, intuiţia m-a împins să-l aleg! Sau poate a fost norocul începătorului…

Nu pot să nu adaug aici câteva cuvinte despre personalul de la restaurant, 5 oameni - între care o singură tânără şi drăguţă doamnă- Eleni, cea care lua comenzile şi aducea notele de plată, doi tineri frumoşi, cam de vârsta fiului meu, sau chiar mai tineri, probabil studenţi, pe care regret nespus că nu am aflat cum îi cheamă, Andreea, cel care a învăţat, recent, câteva formule de politeţe în română, şi încă un domn, care nu ştiu dacă era Dimitris, fiul patronului, care ne-a dăruit, în dimineaţa plecării, o sticlă “cu vin roşu de Thassos” şi de la care ne-am luat apoi un călduros “la revedere”. Am prins două weekend-uri acolo, iar cei cinci au fost zi de zi prezenţi la job... de la 8 la 12 noaptea! Sunt nişte oameni deosebit de calzi, tot timpul cu zâmbetul pe chip (vedeţi, intenţionat nu am scris pe buze, îţi zâmbesc cu ochii…), care se întreţin atât de natural cu clienţii, mai cu o frază în engleză, mai cu câteva cuvinte greceşti (aşa cum făceau cu mine, care ştiu mai multă greacă acum decât engleză (vă aduceţi aminte că nu cunosc engleza…) ! Te fac să te simţi bine, vă rog să mă credeţi că, de 27 de ani de când mergem în vacanţe, a fost prima dată când am întâlnit atâta naturaleţe fără ostentaţie!

Iar mâncarea de la Restaurant Fedra… Dacă voi mai posta rw despre asta, care obligatoriu, trebuie argumentat cu fotografii, o să vedeţi că de puţine ori ne-am adus aminte să imortalizăm momentul mai înainte de a ne înfrupta cu mare poftă din generoasele platouri! Desfătare deopotrivă vizuală şi olfactivă! Nici măcar la Enavlion nu am mai reuşit să ajungem, ne-am zis să păstrăm pentru la anul, oricum ştacheta se află destul de sus! Am cinat de două ori la Vigli, seara târziu, pentru privelişte, altfel cred că sunt sub Fedra, şi de trei ori în Skala Potamia, pentru că am întârziat foarte mult. Am fost la psarotaverna Captain, pe faleză între cele două Skale, am luat câte un platou cu peşte şi fructe de mare (cam sărat gătit) şi un Redzina, sec şi rece, rece… Apoi, în altă seară, la o tavernă spre port, îmi scapă acum numele, am prins o petrecere de cununie, am aşteptat mult până să primim nota de plată ca să putem pleca. E adevărat că mănâncă foarte târziu grecii, era 10 seara, şi ce s-a cărat pe mesele alea doar ca aperitive, m-a îngrozit! Iar eu am avut proasta inspiraţie să comand cleftiko! Îi sunt recunoscătoare fierii mele că nu mi-a declarat război! O altă seară, când am plecat fără maşină şi am ratat ultimul trenuleţ, iar taxi n-am zărit nici umbră preţ de jumătate de oră, am sfârşit prin a mânca un gyros, că ne trecuse pofta de orice (mie mai ales, care nu prea mă omor după mersul pe jos, mai ales de două ori pe acelaşi itinerariu care oricum îmi păruse lung de prima dată) …

Despre apa mării, despre nisip, despre linişte, nu mai trebuie să mă mai repet şi eu…Ştiu însă că nu-mi place nici gălăgia, nici plaja din Skala Potamia!

Şi am uitat să vă spun despre apă, apa de la chiuvetă de la hotel! Mi-am adus, în toate sticlele goale pe care am avut inspiraţia să nu le arunc, apă de Thassos, pe care am băut-o cu dor vreo trei zile de când am ajuns acasă!

Cum deviza site-ului este “ o fotografie face cât 1000 de cuvinte ”, vor urma şi acestea!

Dacă regăsiţi, în ce am scris aici, ceva care se apropie de aşteptarea dumneavoastră despre vacanţa dorită, Hotelul Fedra vă aşteaptă, străjer credincios al colţului de rai pe pământ numit Hrissi Ammoudia…

La revenirea în ţară, am trimis domnului Nikos Batagiannis un mayl de mulţumire pentru că ne-a oferit tot ce ne asigurase în corespondenţa noastră anterioară... S-a întâmplat să trimit maylul pe la ora 1:30 am, iar ziua, pe la ora 10:30 aveam un nou mayl de la domnia sa:

“Thank you very much for your such a warm word!

This gives us more power to continue our try to make every one of our guests to enjoy their holidays as their dreamed!

Of course we will please to welcome you at Fedra hotel in the following years!

Best regards

A very big thank you once again”

Ăsta este secretul supravieţuirii în timp al Hotelul Fedra!

Trimis de Lyssys in 08.07.12 23:41:40
Validat / Publicat: 09.07.12 02:09:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 9684 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lyssys); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P37 Cum spuneam, din balcon cuprindeam cu privirea şi celălalt capăt al golfului, spre Skala Potamia
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[09.07.12 01:01:30]

Foarte bun review de debut - @Lyssys: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[09.07.12 02:37:30]

@webmaster: Vă rog ajutaţi-mă cu o corectură: aş vrea să scriu "Este un hotel cu o vechime respectabilă, de prin 1974, probabil a fost, având în vedere amplasarea, printre primele din Golden Beach".

E cam prea mult de pe insulă! Mulţumesc!

Mulţumesc pentru încurajare!

Modificat.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [09.07.12 08:03:27]

Ma bucur ca ti-a placut acolo si ca vacanta a fost frumoasa!

[09.07.12 12:09:27]

Ma bucur ca ti-a placut concediul in Thassos. Noi plecam peste 2 saptamani la Skala Potamia... Ai scris ca nu ti-a placut galagia si nici plaja din Scala Potamia. Galagia e galagie, nu are rost sa insist, insa plaja de ce nu ti-a placut? La ce sa ne asteptam cand vom ajunge acolo? Noi mergem prima data in Thassos, am ales Skala Potamia in urma consultarii rw-urilor de pe AFA, asa ca aveam sperante ca ne va placea totul...

sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [09.07.12 12:19:25]

excelent ai prezentat acest hotel venind cu multe informatii extrem de utile! ai redat foarte bine si comunicarea calda, amabila dintre familiile grecesti si turistii care vin la ei... categoric simt ca te vei mai duce acolo! o intrebare-cat a costat cazarea pe o zi ?multumesc!

[09.07.12 14:39:19]

@fisherman: plaja, afirm cu toată responsabilitatea, este departe de cea din capătul nordic, din Skala Panagia-am parcurs-o la pas-are pietre la intrarea în mare, mai multe aglomerări de iarbă de mare (nu ştiu dacă aceia sunt "castraveţii de mare", oricum să nu vă aşteptaţi să fie scârboase ca cele de la Marea Neagră sau la fel de multe, iar spre porţiunea cea mai largă s-a făcut o consolidare cu parapet betonat, care cred că i-a stricat farmecul.

Despre gălăgie, mă refeream la rumoarea de seara, când aleile se umplu de turiştii ieşiţi la promenadă, nu pot să fac afirmaţii despre zgomot raportat la zonele de cazare. Nu am remarcat însă balamucul de la noi de la Mamaia, unde ştiţi bine că două terase alăturate, în cel mai propriu sens, te asasinau auditiv fiecare cu muzică muuuult peste nivelul de suportabilitate, că despre confort audio, deja nu putea fi vorba.

Nu aş vrea să vă creez premise eronate, nu neapărat ce nu-mi place mie, vă va displace şi dumneavoastră, tot ceeace voiam să spun e că în Skala Panagia am găsit chiar ceeace ne doream. Am riscat să aleg Fedra, deşi unele agenţii îl listau la o stea, iar altele la trei stele, dar am făcut-o pentru că nu-mi plăcea din start ideea unei cazări la o vilă de la care să merg pe toate coclaurile până la plajă (vedeţi, ajungem din nou la ideea că "e frumos ceea ce-ţi place"). Sunt convinsă că aţi ales exact ce va constitui necesarul dumneavoastră de comfort ambiental şi mental şi veţi avea o vacanţă plăcută!

Apa mării, deosebit de sărată şi de limpede este aceea care tranşează categoric diferenţa faţă de marea noastră! Nu ştiu cum este în Skala Potamia, dar în Skala Panagia intrarea în mare este foarte lină, cu puţin pietriş, ideală pentru copii.

Sigur la întoarcere veţi spune că a fost grozav! Vă doresc să aveţi cea mai frumoasă vacanţă de până acum!

[09.07.12 14:57:51]

@Lyssys: Multumesc pentru detaliile oferite si mai ales pentru incurajari. Oricum, vom merge cu auto propriu, iar noi suntem dintre cei care vrem sa si exploram locurile, asa ca Scala Potamia va fi cu siguranta doar locul de cazare, pentru ca in rest vom umbla de colo-colo. Noi am mai fost si in Rhodoss si in Corfu, asa ca ospitalitatea grecilor si talentul acestora de a face turism ne sunt cunoscute. Si apoi, atata timp cat esti un om la locul tau si cu bun simt, ma gandesc ca la fel ti se si raspunde, asa ca am toata increderea ca si acest concediu va fi unul reusit. Inca o data, multumesc de lamuriri si de urari. Daca mai puteti scrie si alte amanunte recente referitoare la insula, ma refer la preturi, locuri, obiective care nu trebuie ratate, alte experiente bune sau rele pe care doriti sa le impartasiti, va asigur ca eu voi fi unul dintre cei ce vor tine cont de sfaturi si anticipat, va multumesc.

[09.07.12 14:59:00]

@sandu. 53: am spus de când am primit oferta, direct de la hotel, şi vă ceream ajutorul dacă să aleg sau nu Fedra: a costat 45euro/zi camera dublă, cu aer condiţionat, internet, seif, TV, frigider, cu două şezlonguri şi o umbrelă pe plajă. Ţin să precizez că am solicitat cameră cu vedere la mare, exclus parterul, deşi această ultimă solicitare am făcut-o ulterior, am primit confirmarea că aşa va fi, şi aşa a fost! Nu am luat şi masă, deşi am mâncat numai acolo, cu câteva excepţii, seara, când am fost în plimbariseală în Skala Potamia.

[09.07.12 15:17:29]

@fisherman: am recunoscut că am avut o vacanţă de leneveală, statică, nu am făcut nici o altă incursiune în insulă, cu excepţia unei ieşiri la Marble Beach... Ştiu că mi-am atras un mare oprobiu cu această mărturisire, suntem probabil mai uzaţi (sau mai comozi) ! Tot ziceam că vom merge într-o zi care nu va fi propice pentru plajă, dar nu a fost nici una aşa, astfel încât ispita mării şi a minunatului nisip auriu la doi paşi de hotel şi restaurant a învins! Oricum, este cel puţin un motiv să revenim!

[09.07.12 15:47:19]

@Lyssys: ma dezic de orice oprobiu la adresa lenevelii de care ati avut parte. Daca ati sesizat, eu am spus "noi suntem dintre cei care vrem sa si exploram locurile", continuarea fiind "... nu doar sa lenevim", deci nu exclud leneveala, nici a noastra si nici a nimanui... Dupa un an de munca, va asigur ca toti dorim sa ne si odihnim.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [09.07.12 19:15:06]

@Lyssys: fiecare isi face vacanta asa cum vrea, asa ca nu ai de ce sa te temi, eu prima data in Thassos am fost mai peste tot, mai putin la marble beach, pentru ca nu auzisem de ea si crede-ma ca daca as fi mers acolo as fi apreciat insula asta mult mai mult, desi plaja nu e naturala si in sezon e mult prea aglomerata ca sa impresioneze.

O vacanta reusita e asa cum ti-o doresti si eu iti doresc cat mai multe vacante reusite.

mirmicu
    [09.07.12 21:17:36]

Felicitari pentru review! Am si eu o intrebare:

Va deranjat cumva galagia de la terasa sau mirosul de mancare? Am presupus ca ati avut camera deasupra terasei.

Multumesc!

[11.07.12 11:40:47]

@mirmicu: Nu este gălăgie! Terasa este dincolo de aleea de promenadă, înspre plajă. Nu stă nimeni la restaurant-bar, deşi şi acesta este semi-deshis. Noi am prins CE 2012, inclusiv finala şi, ca la multe alte locaţii, pe plasme mari sau pe proiectoare, se urmăreau meciurile. Noi le-am urmărit în cameră, dar nu s-a auzit zgomot.

Cât despre mirosul de mâncare... stăteam seara pe plajă până după asfinţit, când un înnebunitor miros de grătar se insinua (nici nu ştiu precis de unde...) până la şezlonguri şi ne determina să plecăm şi noi în sfârşit la masă! Nu am simţit miros de mâncăruri în cameră, pentru că atâta timp cât eram plecaţi, uşa la balcon rămânea închisă, aerisirea prin uşa de la baie şi geamul despre care am făcut vorbire în rw fiind suficientă, v-am spus că este foarte eficient acel ingenios sistem realizat din construcţie! Dar noi am stat la etajul doi, deşi nu cred că a fost altfel la unu! Oricum, nu miroase a cantină, că la ce meniuri sunt, miesmele sunt la fel de grozave, vă garantez!

mirmicu
    [11.07.12 16:03:03]

@Lyssys: Multumesc mult pentru informatii.

[11.07.12 21:55:53]

@mirmicu: Aş vrea să mai încarc două fotografii care ilustrează partea de restaurant-terasă, mai bine decât "o mie de cuvinte", sper să reuşesc!

alina_suceava
    [12.03.13 13:54:28]

Buna ziua! Ati putea sa-mi spuneti, va rog, daca ati achizitionat vacanta printr-o agentie sau ati rezervat camerele direct la receptie? Am cautat la mai multe agentii din zona, dar nu am reusit sa achizitionez vacanta. Va multumesc si astept cu interes raspunsul dvs!

simonacarmen
    [15.01.15 14:26:28]

Un rw foarte folositor, multumim mult. Incercam sa facem si noi o rezervare pentru acest an, insa as mai avea nevoie de cateva informatii privind locatia hotelului fata de taverne, magazine, supermarket.

M-ar interesa mai exact cam care ar fi distanta de parcurs pana in centrul statiunii, daca este un drum accesibil, luminat, mai ales ca noi avem 2 copilasi micuti care obosesc mai repede. Noi avem obiceiul sa iesim cam in fiecare seara la o mica plimbare prin statiune, de preferat fara masina. Multumesc mult.

[16.01.15 09:13:20]

@simonacarmen - Față de tavernele, minimarketurile și marketul din Skala Panagia nu aveți să vă faceți probleme, dar mă tem că toată agitația se simte și regăsește, seara, în Skala Potamia, iar până acolo, mie mi-a părut departe... E o percepție foarte subiectivă, dar, dacă vreți să fiți în mijlocul agitației, aceasta este în Skala Potamia. (E de apreciat dacă este ceeace le-ar plăcea copiilor...)

Un minimarket este vis-a vis, un centru de închirieri auto-moto - nu mai rețin dacă și velo (!), marketul este pe lângă camping, peste stradă, vreo 300m poate, înspre Skala Potamia...

La recenziile despre Fedra, veți mai gasi un rw mai... proaspăt, iar despre distanțe poate vă va ajuta să vedeți pe hartă diverse locații, distanțe...

A, există un trenuleț care circulă între cele două Skale, ca cel din Mamaia.

Îmi pare rău că nu vă pot da vreun răspuns referitor la întrebarea privind locul unde se poate mânca un gyros în Skala Panagia, sau altă locație fast-food.

Cred că ar fi fost în beneficiul dv dacă puneați întrebările la secțiunea de întrebări a site-ului, la câți români merg în cele două Skale în ultimii ani, aveați o avalanșă de răspunsuri! Noi suntem un cuplu care nu au încă... nepoței, ce să mai vorbim de copii de vârsta alor dv, așa că mult mai complete ar fi informațiile de la cei cu... prichindei în dotare!

julienpopa
    [04.08.15 15:38:52]

Pe mine vazand pozele nu m-a incantat foarte mult hotelul, mai bine zis camera care este foarte mica la fel ca si baia, iti da senzatia unui camin de nefamilisti.

Sigur, amplasarea hotelului este excelenta.

Totusi nota maxima pentru cazare este putin cam mult.

[04.08.15 20:20:44]

@julienpopa - Pentru 2 persoane este mai mult decât rezonabilă camera. Baia poate e cam micuţă, dar pentru persoane ne-agabaritice, nu e vreun inconvenient major, dacă nu vi se pare inacceptabilă lipsa cabinei de duş. Ştiu însă că era o curăţenie de 4*, lenjeria şi prosoape impecabile, uscător de rufe pe balcon, un frigider foarte eficient şi silenţios. Ăstea sunt lucrurile care contează pentru mine la o cameră de hotel! Prefer gresia, nu mocheta, duş nu cadă, nu mă crizez că nu e feon... A, şi aleg hoteluri fără chicinetă!!!

Iar amplasarea, e tot de 4*!

Nu e suficient pentru a vă face să vă fie cu adevărat bine, căutaţi până sunteţi convins că ceeace alegeţi vă va satisface pe deplin!

Mie, vara nu-mi place să dau banii pe stelele hotelului, dar de fiecare dată caut să mă asigur că va fi cum îmi trebuie ca să mă simt bine!

Afirm cu convingere că a făcut toţi banii daţi!

julienpopa
    [12.10.15 17:53:16]

@Lyssys - Da, a facut toti bani dati, dar nu este de nota maxima.

alina_suceava, dandana, fisherman, julienpopa, Lyssys, mirmicu, sandu.53, simonacarmen
    Alte impresii din această RUBRICĂFedra Hotel:

• pagină generată în 0.063452005386353 sec