ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Umilitor!!!

O experienta de acest gen te face sa nu mai alegi Grecia continentala ca destinatie de vacanta!

Acest hotel a primit de la un tour operator roman, care il si promoveaza, premii de excelenta pentru calitatea serviciilor 2 ani consecutivi 2010,2011, diplome afisate la loc de cinste chiar in receptie, ne asteptam deci sa gasim conditii excelente de petrecere a concediului. Surpriza!!! Intregul sejur a fost un prilej de a spune: asa nu!

A fost situatia clasica de: Vi-am luat deja banii, nu ne mai pasa de voi! Parlitilor de romani!

Exemplific:

La check-in, desi ne- a fost comunicat, in jurul orei 9.30, ca la ora 12.00 vom fi cazati, cazarea efectiva s-a realizat in jurul orei 14.30, dupa ce a sosit si autocarul conationalilor nostri care au platit vouchere cu transport inclus. Astfel am fost nevoiti sa motaim in hol, dupa un drum de 10 ore cu masina, inca 2 ore jumatate peste ora promisa pentru ca nu au dorit sa se deranjeze pentru 1- 2 familii care au venit cu masina personala, desi camerele se eliberau obligatoriu in acea zi la ora 9.00. Pur si simplu de la ora 12 pana la ora 14.30 nu am mai fost bagati in seama, nici macar "scuzele de politete" sau oferirea posibilitatii de a depozita undeva bagajele cu care ne-am prezentat la ora indicata. Cazarea s-a realizat abia dupa ce a sosit angajata romanca a tour operatorului grec Mita Travel, care a avut misiunea de a traduce si facilita cazarea. Ne -a pufnit rasul noi eram acolo de la 9 dimineata, am prezentat voucherele la sosire, ne- au chemat la ora 12.00 pentru a ne inmana cheia de la camera, iar la ora 14,30 ei inca strigau dupa nume conationalii care venisera cu autocarul pentru a le repartiza camerele si a beneficia de asistenta turistica oferita de romanca de la Mita travel? Dezastru!

In hol un avizier cu anunturi doar in limba romana cu fel de fel de avertizari gen:

Nu plecati cu mancare de la masa! Nu luati mancare in camera! Nu intrati in camera cu nisip pe piciore! Duceti gunoiul in containerele din fata hotelului???

Curatenia pe parcursul celor 7 zile s-a limitat doar la ridicarea gunoiului din cosul de la baie. Atat! Nici vorba de aspirat sau spalat gresia cu mopul, daca faceai doi pasi descult iti inegreai taplile. Prosopul de picioare postat in fata dusului a fost schimbat doar de doua ori in 7 zile, iar prosoapele de corp niciodata!!! In 7 zile??? Nici nu vreu sa ma gandesc ce pateam daca nu aveam prosoapele personale. Ce sa mai vorbim de schimbat asternuturile... vise!

Mancarea

Micul dejun o gluma proasta. Va descriu exhaustiv ,,oferta ,,:

- oua fierte in coaja 5 zile, oua ochiuri o zi,

- un tip de ,,mezel ,,nu il pot descrie altfel, un fel de salam cu aspect de sunca dar cu consistenta de leber, groaznic,

-un fel de cascaval vegetal - nici nu stiu de ce se numeste cascaval nu are nici o legatura cu produsul, cu consistenta si gust de sapun de casa,

- branza feta taiata triungiuri mici si presarata cu oregano doar in 2 dimineti din 6? probabil a avut prea mare succes si au considerat ca fac paguba,

- rosii feli - daca nu erai la micul dejun pana in ora 8.30 nu mai gaseai, se epuizau si nu mai completau, un tanar conational a informat responsabilul grec care o mai rupea in engleza ca nu mai sunt rosii si daca mai poate primii si i s-a raspuns razand "Tomatos? Yes of course! Tomorrow!" - Rosii? Bineinteles! Maine! Jenant...,

- salata de varza alba, in ziua in care am incercat-o a fost alterata cu un gust specific, am auzit si in alta zi o persoana plangandu-se de acest aspect,

- muraturi? dimineata? pentru betivi probabil,

- un fel de paine niciodata proaspata,

- un fel de chec taiat bucati mici, care nu mai era completat atunci cand se epuiza, am vazut o doamna care se plangea intr-o dimineata ,,nu mai este chec? eu doar ala il puteam manca! inlocuit intr-o zi cu un fel de vafe,

- margarina vegetala la cutiute mici,

- gem de 2 feluri low cost, mai mult zahar decat fructe,

- cereale din porumb pe care nu aveai cum sa le consumi pentru ca nu aveai laptele necesar, exista un singur tip de lapte intr-o mica carafa, indoit cu apa sau lapte praf cu multa apa, foarte rau la gust, imposibil de inghitit si... rece... (O mamica care vroia sa incerce marea cu degetul a rugat responsabilul daca este posibil sa incalzeasca laptele pentru ca era rece si i s-a raspuns scurt ca nu se poate.),

Un tip de ceai gata preparat si o cafea lunga.

Atat!!!

Nici vorba de masline (doar eram in Grecia nu?), iaurt, jeleu, pepene rosu sau fasole cu legume asa cum am vazut scris in review -urile si pozele membrilor care au fost aici in anii anteriori. In concluzie daca nu erai masochist si daca nu doreai sa faci urticarie de la prea multe oua te opreai la chec cu gem si ceai. Cand ma gandeam la micul dejun din anul 2011 (oferit la acelasi pret pe sejur) in Halkidiki imi venea sa urlu.

Colac peste pupaza nici liniste nu aveam, intrucat un grec batran pus sa supravegheze turistii care serveau masa avea de strigat intotdeauna ceva conationalilor nostri, ba ca nu se aseaza la mesele care trebuie, ba ca a observat intentia unuia de a lua o felie de paine de la masa, etc. In dimineata cu vafe a prins de mana o doamna mai in varsta care dorea sa ia o bucatica din aceste vafe si sa plece spre plaja, sa te ti scandal si tipete. Jenant.

Pranzul si cina intr-un sistem semi a la carte, in sensul ca puteai alege dintr-un meniu special conceput pentru turisti cazati la hotel cu pensiune completa, un fel principal care avea sau nu garnitura in functie de produsul ales, un fel de salata, si o bautura, bere la tap (330 ml), vin alb sec la pahar (200 ml) sau suc de la dozator. La prima vedere ti se pare in regula dar constati ca la felul principal care beneficiaza de garnitura (de obicei felurile cu carne) nu ti se ofera decat cartofi prajiti, restul garniturilor putand fi solicitate doar contra cost. Incercati sa mancati 3 zile la rand la pranz si seara cartofi prajiti!

Felurile gatite sau pestele (incluzand aici si fructele de mare) nu beneficiau de nici un fel de garnitura. Salata era servita intr-un mic bol in care nu incapea foarte mult si puteai alege intre salata greceasca - in care predomina ceapa, salata chefului care avea in plus fata de cea greceasca un sfert de ou fiert o foaie de salata tocata si o lingurita de maioneza, salata tzaziki, de sfecla si ardei copt, ultimele doua neimpresionand ca si gust specific.

Sa zicem ca te descurci cu acest fel 2 sapte zile, alternand felurile cu carne la pranz si pastele sau felurile cu peste si fructe de mare seara, desi toata mancarea era de tip fast food, majoritatea felurilor prajite in mult ulei sau pane. Pana si scoicile midii, calamarii erau gatite pane - tavalite prin faina, ou si prajite in ulei, dar era o caracteristica specifica tuturor localurilor din statiune.

Ce ne-a deranjat foarte mult era ca portiile celor cazati cu pensiune completa erau vizibil mai mici decat portile care se serveau clientiilor ocazionali pe terasa hotelului, desi preturile erau identice atat in meniurile noastre restranse cat si in meniurile, cu poze ale felurilor de mancare, care se prezentau clientilor ocazionali. Din nou jenant! Pana si farfuriile in care se servea mancarea clientii ocazionali erau mai mari, ca sa incapa mai multa mancare, nemaivorbind de portia de salata care se servea in boluri imense si de calitate superioara, nu doar ceapa.

In concluzie desi se presupune ca am platit aceasi suma de bani pe acelasi tip de manacare cu clientii ocazionali, intrucat preturile afisate in cele doua tipuri de meniuri erau identice am primit jumatate din portiile acestora.

Un alt aspect hilar, am ajuns in 30 iunie si ni s-a explicat ca de aer conditionat gratuit putem beneficia abia de la 1 iulie si ca vom primii telecomanda de la aparat abia peste 12 ore, saraceau daca faceau o exceptie pentru cateva ore?

Am ramas cu un gust amar.

Trimis de z_claudiu in 08.07.12 18:20:46
Validat / Publicat: 08.07.12 19:56:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, Sithonia

VIZUALIZĂRI: 4845 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (z_claudiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera hotelului frumoasa , pacat ca nu se intretinea curatenia

pielevasil
    [08.07.12 21:30:18]

Bună,

Sunt îngrijorata de ceea ce spui...

Săptămâna viitoare plec cu familia în Olimpic Beach pentru 7 zile la vila IKAROS, poţi să-mi spui ceva despre vilă? Este lângă H. Parthenon. Preţurile cum sunt? Exemplu... apa, şezlongurile, preţurile la taverne? De excursiile opţionale ce zici?

[08.07.12 22:24:56]

@pielevasil: Din pacate nu am retinut aceasta vila IKAROS, era de altfel foarte greu pentru ca pe langa hotel Parthenon se afla foate multe datorita pozitionarii acestuia. Era una in stanga intrarii principale foarte frecventata de romani care nu avea denumirea afisata se poate sa fie chiar IKAROS, nu stiu sigur insa. Sper sa aveti parte de mai multa atentie la curatenie.

Oricum sfatul meu este sa plecati cu prosoapele dumneavoastra de acasa, pentru siguranta, daca moda in Olimpic Beach este sa nu se schimbe 7 zile.

Preturile la taverne, inclusiv la restaurantul hotelului Parthenon (pt. clientii din afara hotelului care dupa cum am scris in review erau mai bine tratati) incepe de la minim 7 euro de persoana, incluzand un fel de mancare + salata + bautura la alegere (bere draft 500 ml, vin un sfert de litru, suc la pahar, apa minerala plata) si merge pana la 15 euro de persoana.

In principiu, din plimbarile facute seara am vazut ca preturile la taverne sunt aproape identice, tine de voi sa alegeti una la care sa luati masa. Peste drum de hotel partenon este terasa hotelului white rose care oferea pentru 15 euro meniu complet pentru 2 persoane, nu am incercat mancarea am vazut doar oferta scrisa pe o tablita.

Peste tot la taverne am vazut portii mari de mancare, spre dezamagirea noastra care dupa cum ai vazut in review am fost pacaliti la acest capitol. Deci nu ar trebui sa va speriati daca nu aveti masa inclusa. Acum depinde si de bugetul alocat. Preturile la apa, cea mai ieftina 2 euro. Daca plecati cu masina personala recomand un bax de apa in portbagaj.

Sezlongurile pot fi inchiriate contra unei bauturi, preturile acestora fiind: 3 euro paharul de suc de orice fel, 3 euro cafeaua frappe cu gheata, 3,5 euro cafeaua expreso mare, la cafea prmeai si o jumatate de litru de apa plata, 3 euro berea mica draft, 3,5 euro berea mare (500 ml) draft etc.

Excursiile optionale putin cam scumpe in aceasta zona, diferenta intre agentiile locale de turism fiind in marja a 5 euro de persoana nu mai mult. Astfel excursie la Meteora 2 adulti si un copil, dupa multe cautari, cea mai ieftina oferta 75 euro, pe cont propriu cu carburant, taxe de autostrada, intrare la 3 manastiri 45 euro. Croaziera piratilor - plimbare cu vaporas micut pe o plaja mai salbatica cu pranz inclus 17 euro adult, 14 euro copil, excursie la Waterland 60 euro doi adulti si un copil fara masa inclusa.

Mai erau excursii la Atena, Salonic pentru cumparaturi, si croaziera pe langa muntele Athos dar nu stiu preturile.

pielevasil
    [08.07.12 23:11:11]

Mulţumesc foarte frumos pentru informaţii!

bogdan 75
    [09.07.12 07:57:42]

Buna ziua, de hotel Danai ai auzit ceva? Din ce citesc zilnic pe aici vad ca e din ce in ce mai prost peste tot.

[09.07.12 09:01:38]

scuza-ma, dar cred ca e o neintelegere privitoare la pret. Nu se pot cheltui 700 euro intr-un concediu in Olympic Beach, nici daca nu ai vazare. Am fost an de an, merg si anul acesta, asa ca o spun cu toata rsponsabilitatea, ca sa nu mai spun ca au fost si altii anul acesta pe acolo...

[09.07.12 12:14:47]

@iulian68: asa cum am descris in review pret cu transport propriu inclus 700 euro, 500 euro vaucerele + carburant 150 euro + taxe de autostrada. Nu iti inteleg nedumerirea?

[09.07.12 12:16:51]

@bogdan 75: Hotelul Danai &spa este primul hotel cand intri in statiune dinspre autostrada, deci in concluzie este cel mai indepartat punct din intreaga statiune de plaja, in rest din afara arata ok, daca nu te deranjeaza distanta.

[09.07.12 15:59:56]

@z claudiu, am facut afirmatia respectiva pentru ca eu aproape in fiecare an fac un mic concediu acolo. Hotelul la care ai fost cazat wse afla pe partea dreapta a strazii principale cum mergi in centru, langa White Rose, unde, a-pro-pos, se mananca foarte bine.

Lasand la o parte review-rile facute de altii care au fost si merg in continuare acolo, nu am vazut asemenea suma la cheltuieli. Dpdv personal, anul trecut, 4 adulti am cheltuit 1000 euro, insemnand 280 euro cazare (2 camere la hotel Nikitas, ultimul pe parte cu parthenon, catre parc), 130 euro carburant (taxe la greci nu am avut unde plati) 200 euro excursii (4) 240 euro mesele, si vreo 200 cumparaturi in Atena. Daca scadem insa preturile excursiilor si a cumparaturilor, ajungem la 600 euro in patru, preturi pe care le-am mai vazut si la altii. In al doilea rand, ca sa platiti 500 euro in trei cu demipensiune este inacceptabil, pentru ca in primul rand nu era varful sezonului, si pentru ca, daca vei studia ofertele agentiilor de turism, vei vedea ca suma platita de tine a fost exorbitanta! Daca mai punei 20 euro, ajungeai sa faci un concediu in corfu lejer, sau in Santorini cu demipensiune, avion, etc (fara taxe de aeroport) la un hotel de 2 *. Sper sa nu te superi!

[09.07.12 21:52:55]

@iulian68: nu ma supar, stai linistit, asta a fost pretul platit la hotel Parthenon si a fost cu pensiune completa, adica mic dejun ,,bufet ,,(ti-ai dat seama din review ce mai bufet a fost) si pranz si cina in sistem a la carte cu alegerea variantelor mentionate, apropos a costat 500 de euro in conditiile in care copilul nostru de 7 ani a beneficiat doar de mic dejun inclus in acest pret, nu avea portie la pranz si cina, imparteam mancarea noastra cu el, deci cei 500 de euro platiti au fost practic pentru 2 peroane, daca doream ca si cel mic sa beneficieze de portie separata trebuia sa platim inca 100 de euro supliment. Iti dai seama?

Te cred pe cuvant ca puteam alege o varianata mai buna, mi-am dat seama si eu dupa experienta saptamanii trecute, dar asta e, asa imi spunea si un barman roman care servea pe plaja, ca puteam cu 500 de euro sa stam in alta parte in Olimpic Beach 10 zile fara probleme si puteam manca pe cont propriu la orice terasa in banii astia.

Taxe de autostrada am platit in Serbia 14 euro, Macedonia 6 euro si chiar in Grecia pe autostrada catre Atena (parca 6,40 euro dus - intors).

[10.07.12 02:42:15]

lasa claudiu, stii vorba aceea, " noi sa fim sanatosi... ", oricum, ai facut un concediu frumos si, cred eu, mai ieftin si mai reusit decat la mamaia!

Plaja de acolo este frumoasa, numai nisip fin, intrarea in mare lina si apa, foarte curata, este mica pana la mai mult de 100 m de mal.

Iar pentru voi, cu copilul, cred ca a fost o statiune potrivita, dpdv al faptului ca este destul de linistita.

Una peste alta, daca v-ati simtit bine, nu mai conteaza banii sau alte neajunsuri ce pot fi trecute cu vederea, iar pe viitor sunt sigur ca vei citi mai mult pe aici ca sa poti face o alegere foarte buna! )

[10.07.12 10:00:03]

@iulian68: da pentru apa din grecia am ales si anul acesta sa nu mergem pe litoralul romanesc, dar din pacate nici la capitolul asta nu am avut noroc, a batut vantul in larg 6 zile la rand si marea a fost agitata si foarte murdara, urata de tot si plina de iarba, uita-te la pozele incarcate, am ales prost de tot anul asta

[10.07.12 20:50:47]

Buna... si eu sunt din Resita si ma intereseaza un sejur in Olympic Beach pe cont propriu... o sa pot gasi cazare rezonbila (30-40 de euro/noapte) la fata locului, fara rezervare?

[10.07.12 20:53:18]

Apropo, Claudiu, ai mers cumva in Grecia prin agentia [a se comunica prin mesaj privat]? si mie mi-au recomandat hotelul la care ai stat tu... mi-au sugerat si varianta pensiunii complete... ma bucur ca ti-am descoperit comentariul... a fost f util si m-am razgandit la timp...

[10.07.12 21:49:25]

Claudiu, daca nu ti se pare prea deplasat, imi poti indica te rog frumos o modalitate de a te putea contacta (eventual email)... eu vreau sa merg in Olympic Beach in luna august si niste sfaturi ar fi foarte utile... ?!

[11.07.12 05:15:17]

@Ahile 31, poti merge in Olimyc Beach fara rezervare, sunt multe hoteluri la care te poti caza. Unul dintre ele este Nikitas, cel la care merg si eu, insa preturile nu le mai stiu. Anul trecut am platit 20 euro pe noapte pt o camera dubla, dar majoritatea sunt triple. Daca prinzi una pe colt (cu terminatia in 5,105,205) vei avea si un balcon de cca 7 m...

De mancat, depinde cum te " tine", la modul ca ai multe magazine de la care poti face cumparaturi la preturi ff bune, iar daca mergi cu masina personala, la aproximativ 800 de metri de statiune e un hipermarket cu preturi si mai bune.

Seara insa merita sa mananci pe undeva, cum e restaurantul White Rose, acolo erau preturi bune, sau la terasele de pe faleza, unde, deasemenea erau preturi acceptabile. Insa e o terasa ff ieftina, pe strada principala, dupa discoteca cred ca a 4-a sau a 5-a, unde e un ospatar din Galati si unde mi-a placut foarte mult. Concediu placut, si vezi ca in capatul statiunii, acolo unde va lasa autocarul, e o agentie de turism de unde eu am luat anul trecut excursii pt 5 persoane si am avut una gratuita la 3 cumparate, iar un pachet a facut 40 euro. Chiar daca nu sunteti 5, vei gasi dintr-un autocar intreg amatori de excursii! Pe plaja sunt sezlonguri pe care le poti ocupa doar daca faci 6 euro consumatie, insa nu e mult, cred eu, mai ales ca de banii aia bei o bere si un frappe mare!

PS Daca vrei nr de tel de la hotel, anunta-ma.

[11.07.12 16:31:22]

@iulian68: Iti multumesc pentru sfaturi... mi-ar fi util numarul de la hotelul Nikitas, sigur ca da... apropo, cum se rezolva cu parcarea... sunt ceva locuri la hotel sau trebuie sa optez pentru una din statiune... si in a doua varianta, care ar fi regimul: publica, contra cost... ?

Iti multumesc anticipat!

[12.07.12 08:52:13]

Nr de telefon este 00306972448886, iti va raspunde Costas, ginerele patronului. Ii poti spune ca esti prietenul lui Iulian de la Bucuresti. Eu tin legatura cu el asa ca nu va fi o problema sa-si aminteasca. Cand te duci, poti merge cu masina pana in fata hotelului ca sa descarci bagajele, dupa care te intorci laparcarea unde vin si autocarele, este o parcare mare, fara taxe, etc. Pur si simplu o parchezi. Daca mai ai nevoie de vreo informatie, iti stau la dispozitie!

[12.07.12 18:05:10]

@iulian68: Iti multumesc frumos pentru sprijin... am optat pentru o rezervare printr-o agentie... pentru a merge la sigur Oricum... o sa incerc sa stau o noapte la hotel inainte sa inceapa sejurul, pentru ca la noi cazarea se va face la pranz si noi vrem sa ajungem acolo cu o zi mai devreme... sper sa ne placa statiunea si sa avem ocazia sa o recomandam si noi la prieteni...

Apropo, ce excursii optionale mi-ai putea recomanda... ? Multumesc...

[13.07.12 05:10:30]

@Ahile31: Excursiile nu sunt foarte multe, insa nu trebuie sa pierzi Meteorele, croaziera spre Skyatos, o insula superba, si daca ar fi dupa mine iar voi tineti la 'tavaleala", excursia la Atena. Spun ca trebuie sa fiti rezistenti, pt ca e o excursie obositoate, insa merita pana la ultimul eurocent. Nu it recomand muntele Athos, pt ca in primul rand sotia/prietena ta nici macar nu poate calca acolo, iar tu nu vei putea merge prea departe pt ca nu vei avea aprobare scrisa, care ar trebui obtinuta cu cerere facuta din tara, cu minim 45 de zile inainte, asa ca...

Oricum iti vei umple timpul seara mergand in Paralia Katerini, aflata foarte aproape, si care seara e ceva gen Mamaia, satul de vacanta, iar din Paralia ai putea lua excursia cu vasul piratilor, o croaziera de-a lungul coastei, cu o oprire pe o plaja mai salbatica si cu pranzul inclus in pret. Drum bun si concediu placut!

marianas*
    [24.10.12 18:33:43]

@z_claudiu:

Am citit cu mare atentie ceea ce ati scris, dar cred ca aveti o problema serioasa.

Am fost turista in acest hotel si anul trecut si anul acesta chiar de doua ori si nimic din ceea ce ati scris nu este adevarat.

Sa incepem cu prima parte, legata de intrarea in camere, la maxim 13:00 toti turistii erau in camera si in afara de asta avem si un loc langa receptie unde sa lasam bagajele si puteam sa ne plimbam pana la intrarea in camera.

Legat de informatiile de la receptie, este normal sa fie in limba romana pentru ca mare majoritate din turisti in anul acesta sunt romani.

Pot sa iti mai spus ca la mine in camera femeile de servici intrau in fiecare zi si faceau curatenie si binenteles ca ne-au schimbat si prosoapele cat si asternuturile, asa ca nu inteleg de ce la tine in camera nu au intrat, cine site!!!

Legat de mic dejun eu am mancat si iaurt si jeleu si iaurt si chec care nici o data nu am vazut ca se termina, oricum noi nu mergeam la mic dejun mai devreme de 9 dimineata, in afara de asta au si 5 feluri de gem, nu cumva tu mergei la mic dejun dupa ora 10???

,,Breakfast time 08:00 to 10:00''

Cat despre A La Carte, eu am fost foarte multumita ca am putut sa imi aleg dintr-un catalog cu peste 40 de feluri de mancare, aceasta posibilitate nu o ai nici la hotel de 5 stele si sa nu uitam ca acest hotel nu are decat 3 stele.

Legat de farfurii, sa imi spui si mie cum ai facut sa intelegi ca sunt mai mici, ai luat un metru si ai masurat ???

si pana la urma sa fim si seriosi, la cati bani am platit pentru cazare in hotel de 3*, la 10 m de plaja, chiar pe strada pietonala, in plin centru, cu mancare a la carte si cu o bautura inclusa, este super bine.

Te rog sa imi spui si mie, unde in Halkidiki este mai bine decat aici, ca sa merg si eu la anu. Dar sa fie in acelasi buget si sa am si posibilitatea sa imi aleg din meniu ceea ce vreu sa mananc.

Iti multumesc si astept sa imi dai ceva nume de la hoteluri sau macar la un hotel ca sa stiu si eu pentru la anu.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [24.10.12 19:47:45]

@marianas: ai fost acolo in aceeasi perioada cu z claudiu sa stii la ce ora a fost cazat si ce a avut la masa?

[28.10.12 20:00:17]

@marianas: Nu am exagerat cu nimic intrucat nu imi sta in fire si nu cred ca eticheta ,,aveti o problema serioasa! ,,se potriveste in acest context.

Am relatat cu lux de amanunte sejurul petrecut la acest hotel cu plusuri si minisuri (mai multe minusuri) pentru ca fiecare sa poata trage concluzii.

Daca nu aveam cu ce compara si ma multumeam cu putin (asa cum vad ca tindeti sa faceti dumneavoastra) poate reviewul era altfel scris.

Dar o spun din toata fiinta: M-am saturat sa spun e bine si asa! Lasa ca nu a fost asa rau! De ce?

Am spus am comparat sejurul cu cel petrecut cu un an anterior in Halkidiki. Vedeti intre reviewurile mele o privire comparativa si o sa intelegeti.

marianas*
    [02.11.12 16:27:06]

@Andox: Nu am fost in aceasi perioada, dar am fost turista acestui hotel de multe ori. Si daca lucrurile erau asa cum le expica z_claudiu, este normal ca nu m-as mai fi reintors. O data si iti ajunge.

Si in afara de asta este normal ca am vazut si cumportamentul si fata de restul turistilor pe perioada petrecuta acolo.

Si am si eu o intrebare pentru z_claudiu, de unde stie de ex. ca farfuriile pentru noi erau mai mici si pentru cei din exterior mai mari? le-a masurat? si unde este cel de al doilea meniu de care spune, ca eu de fiecare data am gasit numai 1.

Asa ca...

[02.11.12 17:15:15]

@marianas: Ai putea te rog să ne spui, pe scurt (sau pe larg, cum doreşti), împrejurările în care scrii, în tot acest timp, din Grecia?

ioan eugen
    [12.08.14 01:07:27]

@z_claudiu: Aveti dreptate in tot ce ati scris. Si eu am trait aceeasi experienta... din pacate

Ahile31, bogdan 75, ioan eugen, iulian68, marianas*, pielevasil, z_claudiu
    Alte impresii din această RUBRICĂParthenon Hotel: