ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Sub orice critică

Dezamagit

Am apelat la acest Hotel in urma acestui site "Am fost acolo" vazand ca are foarte multe note bune, dar nu cred ca toate aceste note au fost date de turisti experimentati. Cand am ajuns, la cazare am fost primiti de receptioniere care nu erau asa amabile cum au fost prezentate nu am primit camere la nivel de 3 stele.

Hotelul este impartit in doua tronsoane: unul cu lift, frigider (mini bar), aer conditionat, celalalt la care am fost cazat nu avea nimic din ce se prezinta. Vorbind cu d-nul Lucian la telefon am fost luat peste picior daca am venit cu porcul de acasa in frigider. La temperatura de 35 de grade afara era imposibil sa nu aiba un frigider la "3 stele". Lucru care m-a cam dezamagit fiin luat drept roman (taran) nu cred ca e cazul sa vb cu un client asa chiar daca esti roman, totusi sa nu uite ca de aici vine si domnia sa.

Distanta dintre hotel si centru e de 15 km pus pe GPS. Hotelul nu se afla in zona rezidentiala asa cum apare pe acest site "am fost acolo" se ala in zona industriala si nu ai cum sa faci cumparaturi minime, totul acolo se inchide la ora 6. Probabil e recomandat celor ce fac tranzit si nu celor ce vin sa viziteze Viena. Nu recomand acest Hotel. Sunt in Viena hoteluri de 3 stele adevarate mult mult mai bune si amabilitate ireprosabila.

Pacat ca am ramas cu gust amar in micul meu concediu la acest Hotel.

Trimis de morosan marian in 07.07.12 21:17:45
Validat / Publicat: 07.07.12 22:22:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 3545 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (morosan marian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 59.00 EUR pe cameră
  • Reduceri pentru membrii AFA:
    • 5% reducere ptr membrii SILVER si sup.
    • 10% reducere ptr membrii PREMIUM si sup.
    Click pentru a solicita o ofertă personalizată

celeste [08.07.12 14:56:33] »

@morosan marian cred ca nu v-ati informat suficient de bine... acest hotel nu are cum sa fie intr-o zona rezidentiala pentru ca este situat langa aeroport... aeroporturile sunt situate in afara oraselor... deci nu are cum sa fie in zona rezidentiala. Pentru curiozitatea dumneavoastra chiar in aeroport este un magazin Billa... dupa parerea mea cred ca nu v-ati informat suficient. De ce nu v-ati cazat in Viena?

Dragoș_MD [08.07.12 22:25:19] »

@morosan marian:

Iată ce scria aici:

Prezentare ARION HOTEL - VIENA

LOCALIZARE: Mühlgasse 30,2320 Schwechat

DOTARI:

Asta e tot ce scrie la "prezentarea" de pe acest sait a acestui hotel. Dacă pentru tine Schwechat e acelaşi lucru cu Viena, mă tem că te înşeli. Iar saitul AmFostAcolo.ro nu te-a indus absolut deloc în eroare; cel mult, cunoştinţele tale de geografie...

În al doilea rând, chiar şi în Viena majoritatea prăvăliilor închid la ora 18:00 - la ei nu prea exista non-stopuri cum sunt (încă) la noi! Iar asta în niciun caz nu e din vina hotelului acesta...

lucian64 [10.07.12 14:13:43] »

D-le Morosan, din informatiile precise si obiective pe care le am, la primirea camerei, reactia dvs si a sotiei dvs, a fost mai mult decat deplasata si jignitoare la adresa receptiei... Desi, pentru a evita orice conflict vi s-a oferit o alternativa de cazare la acelasi pret, in Viena, la un alt hotel de-al nostru, de 4 stele: Arion City **** cu aer conditionat si bucatarie in camera (deci si cu frigider), ati continuat sa va scandalizati in prezenta altor oaspeti, tot romani, DE LA CARE AM AFLAT ulterior, in maniera OBIECTIVA, ce s-a petrecut...

Ce-ati uitat sa mentionati in review-ul dvs, si asta m-a determinat sa va raspund aici, este ca v-am adus eu personal, un minifrigider, nou nout, si vi l-am instalat in camera! Iar ulterior v-am sunat in mod repetat si v-am intrebat daca totul este in ordine si ati confirmat asta!!

Totodata doar in ziua sosirii dvs au fost la Viena temperaturi de ca. 28-29 grade, ulterior a plouat si temperaturile au scazut!! Se poate usor verifica acest lucru!!

Acum, dupa ce v-ati asternut impresiile, desi in prima faza am "urechit" fetele de la receptie, tind sa cred ca au fost bruscate de dvs, desi au incercat sa discute cu dvs si sa va ofere o alternativa superioara, asa cum mi-au povestit si oaspetii martori scenei de la receptie... (Familia I**** si prietenii d-lor.)

Lucian

NB lucian64 este (sau a fost) reprezentant al unității

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂArion Hotel [Schwechat]:

Reduceri pentru membrii AFA: