ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2012
    JUL-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Concediu ratat

Am fost acolo… din pacate. Am auzit de paradisul din Paralia, dar a fost un soc, buruieni si gunoaie, peisaj de ghetou.

Cazare la Manos 3 stele??? NU!!! Nici 2 nu merita! Lenjerie cu urme de urina, seara nu era apa calda, galagie insuportabila de la motociclete pana noaptea tarziu, cosmar in toata regula, cazare de 2 bani … de parcare sa nu vorbesc, pe o strada laterala.

Plaja plina de alge ca si apa de altfel...

Daca as mai reveni in Grecia??? NICIODATA!!!

Trimis de PARA LIA in 06.07.12 23:50:57
    Validat / Publicat: 07.07.12 06:16:12
    • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3278 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (PARA LIA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P02 ASA arata intrarea secundara

[07.07.12 05:41:24]

@PARA LIA: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

piti
    [07.07.12 18:26:16]

Aoleu! 9 colegi de munca pornesc spre vila Manos peste o ora. Cam tarziu sa-i avertizez. Au profitat ca trebuia completat un autocar cu inca 9 locuri si tariful de transport si cazare a fost o superoferta: 60 euro.

Sunt curios ce povestesc la intoarcere.

[07.07.12 18:33:43]

@piti: Nu vreau sa sperii pe nimeni mai ales ca foarte multa lume e multumita, dar nu ar trebui sa fie. In Romania la banii astia sant conditii mai bune.

Cunosc ce ar trebui sa insemne 3 stele!

[07.07.12 18:44:35]

@PARA LIA: La mine pretul a fost de 70 euro x3 persoane fara transport, deci aveam niste pretentii...

leulgeorge
    [07.07.12 19:58:35]

@PARA LIA: Normal, la 70EUR de persoană, măcar 5 stele să fi avut vila! Că doar în Dubai aşa este! Măi, fraţilor, am tot văzut comentarii care de care mai urâte despre Paralia Katerinis sau despre Grecia - şi toate se refereau la bani. Pentru cei cu pretenţii: dacă vreţi lux, mergeţi pe insula Santorini, sau în Creta sau... Nu pretindeţi lux la 70 - 100 EUR. Am mai văzut şi alte comentarii despre Thassos, care e o locaţie super! Erau unii care se plângeau că, la micul dejun, la preţul de 11EUR/pers. /7 nopţi, li se oferea acelaşi mic dejun "plictisitor": cam 14 -15 feluri (caşcaval, gem, brânză, ceai, cafea etc. etc); acasă tot aşa vi se oferă?

Noi am fost acum doi ani la Paralia, iar anul trecut pe Thassos şi nu pot să spun decât că ne-am simţit extraordinar! iar despre Grecia şi greci - numai de bine!

[07.07.12 21:16:08]

@leulgeorge: Ok, n-ai inteles nimik, ai fost la MANOS??? Ti-l recomand, indiferent de cate stele,

nu am cerut lux doar minimum de confort!!!

eug
    [07.07.12 22:58:19]

am fost la nei pori, platamonas si am vizitat si paralia

problema este ca desi criza, mie mi se pare ca cer mult prea mult pentru cat ofera; cum sa dai 30e pe un studio, plus 5e/zi ac, daca vrei, iar la 40grade cine nu vrea, fara masa cand se poate la turci mult mai convenabil

... si tot la marea egee si esti altfel tratat

eu am facut diferenta si asta e parere mea

oana16
    [24.08.12 11:34:22]

Am fost la Manos. Nu e lux, cum spune si leulgeorge, dar ne-am simtit foarte bine acolo. Am avut apa calda, camera a fost decenta, chicineta la fel, nu avem nimic de comentat. Am stat 2 ani acolo si nu regretam.

[24.08.12 11:47:04]

@oana16: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Poti folosi linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

eug, leulgeorge, oana16, PARA LIA, piti
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Manos: