ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2012
JUL-2011
3 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Preturi enorme pentru un mobilier nou!

Nu inteleg de ce aceste evaluari atat de pozitive. Dupa ele ne-am ghidat si noi cand am ales aceasta pensiune. Toata lumea o lauda ca atare am mers cu asteptari foarte mari.

Am optat pentru un apartament fiind 3 adulti si un copil de 2 ani.

Sa incep cu plusurile:

1. apartamentul este spatios, mobilierul este nou, baia este spatioasa cu cada si incinta separata pentru toaleta.

2. starea generala a constructiei relativ ok, deoarece este constructie noua.

3. personalul este ok, serviabil, nu am avut probleme.

Minusurile:

1. pozele de pe site iti transmit o cu totul alta stare si alte asteptari.

2. piscina este foarte mica, deja 5 persoane se "balacesc cu greu in ea".

3. Cel mult 4 stele, in niciun caz 5 stele, am fost si la 5 stele si este diferenta ca de la cer la pamant.

4. spatiul verde si locul de joaca pentru copii are maxim 16 metri patrati.

5. curtea consta in: 1 ponton acoperit, 2 corturi, piscina si spatiul de joaca pentru copii.

6.500lei/zi cazare pentru un apartament la o pensiune pe malul lacului este foarte mult.

7. micul dejun: oua ochiuri, 2 feluri de mezeluri, unt, branza topita, iaurturi... toate de low price. in fiecare zi la fel, doar ca ochiurile erau omleta!

8. este departe de plaja, 3-400 de metri, plaja se face la Marina Surf, curata plaja, dar un singur bar pe plaja, in rest nici o distractie, ... este izolata.

9. ca sa ajungi in statiune obligatoriu trebuie sa te folosesti de masina!

10. plin de tantari din cauza faptului ca se afla chiar la gura lacului si este plin de stuf.

11. cina sau pranzul ti le poti comanda de la diverse firme de catering, la bucatarie gasesti tacamuri si farfurii, pe care tb. sa le speli dupa folosire ca altfel ti se atrage atentia! La 5 stele??? Bine ca nu ma pune sa-i fac si curat prin curte ca am venit cu nisip pe slapi!

Cam atat, repet cei ce citesc toate comentariile pozitive, sa nu se astepte la raiul pe pamant, este decent ceea ce ti se ofera, de un maxim 4 stele (cu indulgenta) pentru o pensiune, dar tarifele de cazare sunt de 7 stele pentru o pensiune cu o piscinuca si 16 metri de spatiu verde!

Trimis de STF22072009 in 04.07.12 11:05:12
Validat / Publicat: 04.07.12 12:18:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Olimp , Cocor

VIZUALIZĂRI: 3413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (STF22072009); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

STF22072009AUTOR REVIEW
[23.07.12 11:15:04]

Stimate Domn Rosu,

acesta este un site, in care turistii isi expun parerile in mare parte subiective vis a vis de anumite unitati de cazare! La fel si dreptul la replica intra sub acelasi subiectivism!

Nu puteti compara o pensiune cu un hotel decat cel mult din prisma pretului! Ori asta a fost si nemultumirea primordiala a mea! La un pret cu 35% mai mic decat cel practicat de Dvs. anul acesta am fost intr-un hotel de 4 stele cu demipensiune (hotel recunoscut pentru cea mai ok bucatarie), piscina adulti, piscina copii, 3 restaurante, loc de joaca exterior, loc de joaca interior si exact in aceeasi perioada a anului! Daca review-ul meu nu a continut date exacte asupra dimensiunilor, imi cer scuze pentru ca nu am venit ca sa le masor, iar dimensiunea lor mi-a fost data de perceptia pe care am avut-o atunci cand am luat contact cu ele, atat cu piscina cat si cu locul de joaca sau curtea!

Va doresc mult succes si cat mai multi turisti!

Camelia Istrate
[07.08.12 23:27:25]

Culmea! Am fost la Majestic in Mamaia ani la rand. Daca tu recomanzi Majesticul din Mamaia si te pangi de pensiunea Alfa mamaia nord, atinci noi chiar nu trebuie sa te luam in seama. Camera, locul de joaca nici nu se compara cu cel de la Alfa, serviciile nici nu mai vorbim, dar, na, daca ai prins oferta... ce sa zic, sa-ti fie de bine si macar sa te fi bucurat. Oferta, oferta, dar sa-ti pierzi simtul relatitatii in asemenea hal... NU se poate compara Majestic Mamaia cu Pensiunea Alfa. Majesticul e asa... pentru amatorii de oferte, unde te duci hotarat sa le spui tuturor ca nu platit chiar deheaba. ALFA... E DOAR PENTRU CUNOSCATORI.

STF22072009AUTOR REVIEW
[09.08.12 07:31:28]

@Camelia Istrate:

Camelia, iti dai cu parerea, foarte agitata, ca atare mananci litere, fara sa ma cunosti in vreun fel! Locul de joaca iti repet la Alfa anul trecut era dintr-un topogan micut, o casuta, 2 leagane, o mini poarta cu plasa! Sa-l compari cu cel de la Majestic, este pur si simplu hilar sau ai probeleme de vedere! Singurul aspect la care Alfa este peste Majestic este camera ca dimensiune si dotari. Sa compari o curte de cateva sute de metri cu o curte de cateva mii de metri, piscinuca cu o piscina in toata regula sau serviciile de masa intre cele doua este toatal deplasat. Am mers la 5 stele in Grecia, Egipt, Germania, Spania, Italia, Austria imi pare rau ca nu ma incadrez in cunoscatori, dar este dreptul meu de a-mi expune parerea!

Camelia Istrate
[09.08.12 08:07:05]

@STF22072009: Cred ca cineva care posteza cu numele sau are clar drepul la o opinie. 1. Postezi informatii total eronate - ai spus initial de vizita ta la Alfa in 2012, in ecou o belmejesti cu toboganul din 2011, spui clar anul trecut. Cel putin ciudat! Nu prea mai faci lejer slalom printre informatiile eronate pe care vrei neaparat sa le postezi. E dreptul tau. Unui copil de doi ani, cat are al tau, ii erau suficiente toate cele de la locul de joaca inca de anul trecut, anul acesta la Alfa s-au mai adaugat si este destul si pentru cei mari. Ai uitat si de leganele si balansoarele existente de anul trecut, exista foto de anul trecut si se vede clar ca acel loc de joaca era dotat. 2. Te dai oftalmolog acum si emiti evaluari despre vererea mea. ))))))) cine nu vede bine?!? oare nu tu masurasei cu ochisorii tai acele suprafete si le imparteai la 4 sau chiar la 5 si apoi le expuneai aici? Asadar cine nu vede bine? Cat despre calitatea de cunoscator, daca iti pare rau ca faci parte din acea categorie asta este bine. Piscinuca la care faci tu referire a fost suficienta pentru oaspetii de la Alfa. E dreptul tau sa ai alte opinii. Dar nu mai este dreptul tau sa ma jignesti. Desi, este bine ca nu te-ai putut abtine, cititorii vor stii cu cine au de-a face.

Nu te obosi sa ma declari ajitata iar, ca iar te faci de ras.

[09.08.12 08:35:45]

@Camelia Istrate: Omul si-a spus parerea si are dreptul s-o faca, indiferent sub ce nume o scrie; nu a spus ca ar fi fost anul acesta la Alfa - articolul scris de acest utilizator poarta clar marca de timp a perioadei sejurului: iulie 2011.

Iar tonul folosit de catre tine in replicile ce i le adresezi este deja la limita acceptabila pe acest site.

Te rog frumos sa nu mai ataci persoane, ci doar opiniile pe care acestea le exprima. @STF22072009, e valabil si pentru tine!

Multumesc,

Camelia Istrate, STF22072009