ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2012
DIN: Slobozia (IL)
ÎNSCRIS: 29.06.12
JUN-2012

Absolut superb

Am ajuns in zakynthos cu autocarul (jale mare 24 de ore din bucuresti in zakynthos, pe scaune inguste si tari, si cu opriri rare pe o caldura de 40 de grade).

Insa ce am gasit aici, e de-a dreptul fantastic.

totul e aproape ca nou, oameni calzi, se vorbeste limba engleza, 80% din insula e ocupata de englezi.

In Goleden Sun Resort, unde am fost cazati, e curat, si mancarea foarte buna. am fost pe all inclusive, mancare la discretie, diversificata, si foarte bine gatita. Patronul hotelului munceste cot la cot cu ceilalti angajati, nu ca la noi unde patronii stau prin alte restaurante la bautura.

Plaja e la 200 de metri de hotel, nu e prea curata, are sezlonguri din plasa, 7 euro 2 paturi cu o umbrela. Noi am ales sa mergem spre vest 15 minute pe plaja pina in dreptul terasei STANEI, are restaurant, supermarket si terasa cu preturi bune. Apa e foarte limpede si buna pentru copii.

Am ales seara greceasca la aceasta terasa, a fost superb, grecii stiu cu adevarat cum sa-si faca clientii multumiti.

Turul insulei am ales sa-l facem cu corabia, pentru 20 euro si o masa inclusa, de la 8 jumate dim pina la 4 dupa amiaza, cu 3 opriri pentru inot. pentru plaja BANA BEACH, e autobuz gratuit, chiar din strada, la 10 minute de GOLDEN SUN. am platit la intrare 18 euro. totul e foarte frumos si curat, colace pentru toata lumea.

Pe insula sint foarte multe magazine si terase, aproaoe la fel ca in MAMAIA. preturile sint maricele raportat la leul nostru. O BERE LA PAHAR 3 EURO, O DOZA DE COLA 1,80 EURO, UN MAGNET DE FRIGIDER 1,50 EURO, APA 1,5 L 1,5 EURO, . in schimb la terase esti tratat regeste nu ca ca la romani. Daca veniti cu autocarul, nu va grabiti sa mergeti prin agentia cu care a-ti venit in excursii, agentia din strada va duce tot acolo cu 12_ 15 euro mai putin. trebuie doar sa intrebati unde gasiti astfel de agentii.

Recomand cu caldura ZAKYNTHOS

Trimis de karolina38 in 29.06.12 22:30:46
Validat / Publicat: 30.06.12 01:06:16

VIZUALIZĂRI: 4652 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (karolina38); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La ora 10 jumate dimineata se organizeaza aqua gym , optional.e distractiv , chiar si in vacanta avem nevoie de miscare.eu m-am simtit bine:)

[29.06.12 22:46:01]

@karolina38: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[30.06.12 01:06:00]

Mutat la rubrica "Golden Sun [Kalamaki]" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

• Alte impresii din această RUBRICĂGolden Sun Hotel: