ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2012
ÎNSCRIS: 25.06.12
JUN-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 & 5 ani

Excelent!!!

Am avut o vacanta extraordinara, chiar daca initial nu aici am vrut sa mergem. Complexul hotelier este excelent, camerele noi (cel putin cea in care am stat noi - am auzit ca erau cateva camere nerenovate), foarte curat, lenjeria, prosoapele, schimbate zilnic. Wireless gratuit in lobby si la piscina.

Piscinele foarte curate, mancarea foarte buna (bufet) si variata, fructe proaspete, desert... intr-un cuvant, excelent! am fost foarte placut surprinsi, mai ales ca am citit inainte review-uri cam descurajatoare. Pozele din prezentarea hotelului sunt cat se poate de reale. Acum, sa va spun si partile mai putin bune: inafara de receptie, nimeni nu vorbeste engleza (de fapt nici o alta limba inafara de sarba sau rusa), personalul e cam sec, te serveste bine, orice ai avea nevoie, dar fara prea multe amabilitati.

Un sfat: cand ajungeti la check-in, incercati sa o faceti dupa ora 12, caci in general se ajunge mai repede si se sta in lobby in aglomeratie, toata lumea e obosita, incalzita, nemancata, si nervoasa, iar cei de la receptie nu misca un deget pana la 12.00. Usile camerelor ar trebui schimbate (sunt vechi si in contrast cu toata camera).

Plaja nu e prea frumoasa, marea e curata, calda (fara valuri...), dar plaja cu pietris nu a fost pe gustul nostru, asa ca ne-am petrecut tot timpul la piscina. Pe plaja nu poti sta fara sezlong, pe care trebuie sa-l inchiriezi (5 euro - doua sezlonguri si o umbrela). Dar daca vrei poti face tot felul de activitati: scufundari, parapanta, jetski, plimbari cu vaporul. In ceea ce priveste ultima varianta, ai optiunea sa mergi pe o insula (5 euro plimbarea de o ora), unde poti face plaja, dar atentie, preturile la restaurantele de acolo sunt foarte mari si nu ai voie sa-ti aduci cu tine nimic de baut sau mancat (fiecare cu afacerea lui :))).

Piscina adultilor e cu apa sarata, cea a copiilor, cu apa dulce, cu adancime de la 0.95m la 1.75m. foarte curate si intretinute, salvamarul sta non stop cu ochii pe copii, foarte prompt (chiar s-a intamplat sa se loveasca un copil si sa lesine, instantaneu a fost la el si totul a fost ok).

Restaurantul de all inclusive arata un pic cam obosit, dar foarte curat. Mancarea, dupa cum am spus, foarte buna si destul de variata (desertul era cam acelasi in fiecare zi). Bauturile incluse nu au fost senzationale, in sensul ca sucul de la dozator avea gust de esenta :)), apa minerala era un sifon excelent :)), iar bauturile spirtoase nu le-am incercat (autohtone), le incercau rusii din plin :)). Deci cea mai buna varianta era berea, buna si rece :).

Excursii optionale nu am facut, in schimb am fost de cateva ori in orasul vechi, cetatea Budva, care merita vazut, am asistat ca cateva spectacole stradale, am fost in parcuri de distractii, cam ce poti face cu copiii in statiuni, dar pentru amatori, exista si cluburi, concerte etc.

Ca o concluzie, recomand cu caldura hotelul, mai ales pt familii cu copii, noi vom mai merge acolo cu certitudine.

Trimis de miha_gabrian in 25.06.12 09:35:23
Validat / Publicat: 25.06.12 10:41:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 5687 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miha_gabrian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina copiilor
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster [25.06.12 10:40:28] »

@miha_gabrian: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

mprofeanu [26.06.12 18:21:37] »

Si eu am fost anul trecut in Muntenegru si am fost placut impresionata. Am stat la Petrovac dar am vizitat Budva de 2 ori.

Interesant materialul!

Yoggie [26.06.12 20:55:09] »

@mprofeanu: sal

poti sa imi spui care ste pretul benzinei in serbia muntenegru?

care este taxa de autostrada in serbia?

se poate plati si cu cardul?

si care sunt preturile la terase?

C&C [24.03.13 13:48:11] »

@miha_gabrian: Buna ziua!

Am auzit ca sunt si camere fara balcon; voi cum ati avut? Ati cerut de la inceput de la agentie sau ati ''negociat'' la receptie? Cum v-ati descurcat fara un racitor/minifrigider in camera?

Te rog sa-mi spui ce traseu ati urmat si unde ati innoptat intermediar.

Multumesc pentru raspuns.

C&C, mprofeanu, Yoggie