ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: romania
    ÎNSCRIS: 26.07.09
    SEP-2008

Foarte ieftin! Oricum primesti mai mult decat dai

Mentionez, din start, ca sunt subiectiva. Mie nu mi-a placut acest hotel, insa prietenii nostri au fost relativ multumiti. Noi am platit cam 35 euro pe zi de persoana, asa ca asteptarile nu au fost prea mari.

Imi explic motivele nemultumirii:

In primul rand, furnicile din camera. Trei zile am luptat cu receptia sa scap de ele, iar a patra zi au revenit... nu imi plac deloc insectele, iar prezenta lor in camera imi creaza o stare de disconfort pe care am resimtit-o tot concediu. Ce e drept, doar in camera noastra au fost furnici, celelalte doua camere ale prietenilor nostri nu au avut.

Apoi, plaja. "privata, cu nisip" - scria in pliant. N-au mintit. In schimb, ca sa ajungi la mare pleci ca in excursie (cu apa de drum, pachet etc). E departe de hotel, mergi mult prin soarele ucigator, traversezi o sosea si ajungi la plaja de nisip, cum scria, dar nisip murdar, inchis la culoare, ca si cum ar fi fost o deversare de petrol pe-aproape. Nu mi-a facut nicio placere sa fac baie acolo. Totusi, sunt sezlonguri si au si un bar.

Apoi, prosoapele! Cele din camera erau gri si am sa va demonstrez ca nu exagerez. Prosoapele de la piscina - pentru care platesti garantie 5 sau 10 euro/buc - au fost initial albastre. De atatea spalari, s-au decolorat si ajunsesera cam gri. Noi am pierdut trei prosoape de plaja (le-am lasat seara la piscina si, fireste, nu ne-au mai fost date inapoi), asa ca mi-a venit ideea de a da inapoi prosoapele din camera, cele care ar fi trebuit sa fie albe. Mi-au fost primite!

Si nu in cele din urma, faptul ca hotelul se afla in sudul peninsulei turgutreit si bate cam tot timpul vantul. Ceea ce nu e musai rau, date fiind temperaturile ridicate.

Masa? Peste asteptarile celor 35 euro. Chiar buna! Maxim 3 variante de carne, dar toate gustoase, mancare diversificata. O nota foarte mare pentru bucatari! Restaurantul destul de cochet si curatel priveliste superba la cina: apusul soarelui peste grupul de insule din departare... .

Mentiune speciala pentru echipa de animatie. Buna si foarte sociabila!

Locatia foarte placuta, piscina destul de mare, spatiu destul de mare, bautura ok.

Nu stiu daca m-as intoarce la acel hotel... decat sa merg in concediu in romania, sa dau 50 euro pe zi la o pensiune cu wc pe hol, intr-un moeciu in care dupa ora 6 singura distractie ar fi prin carciumi... mai bine as reveni aici. Probabil as veni cu spray-uri antiinsecte si prosoape proprii si chiar m-as simti bine.

Daca nu aveti asteptarile foarte mari, daca sunteti constienti ca nu puteti sta cu 35 euro la 5 stele, atunci hotelul asta sa stiti ca da mai mult decat platesti...

Trimis de ana radu* in 26.07.09 12:30:13

VIZUALIZĂRI: 1076 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana radu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

• SOCIALs