ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2012
ÎNSCRIS: 22.06.12
JUN-2012

Totusi o varianta buna pentru cei cu copii

Plecand la drum totusi cu impresiile de pe net, nu foarte favorabile mai ales cu privire la cazare , si cum unul dintre primele lucruri pe care le vezi este camera, am fost placut surprinsa, repet, mai ales in comparatie cu ratingul scazut. E foarte adevarat ca mi se spusese la tel ca au fost renovate. Mobila mi s-a parut super buna, paturile cu protectie pt saltea, totul destul de ok. Doar ca in prima camera repartizata, aparatul de aer conditionat avea un miros ciudat si din acest punct de vedere am primit alta camera. Curatenie s-a facut in fiecare zi, asternuturile si prosoapele schimbate cand am solicitat. Intr-adevar in baie era putin mai nasol ca nu exista nimic pe jos, dar se putea folosi unul din prosoapele mici lasate de ei.

La masa , ceea ce m-a surprins este ca aveau scaune de alimentatie speciale pt copii, insa cam putine la numar, intr-o seara a trebuit sa urmaresc eliberarea unuia. Fiind intr-o perioada nu foarte aglomerata, nu am avut prea mult de asteptat pt a manca, afara de 2 seri cand a trebuit sa am ceva rabdare, noroc cu spectacolele lor destul de dragutze, de la care copilul meu nu dorea sa plece. Mancarea mi s-a parut destul de buna. Ca minusuri as adauga: pizza care mi s-a parut destul de slaba si nu stiu daca isi merita pretul, faptul ca anumite feluri nu le puteai comanda decat la pranz, nu si la cina, sote-ul de legume mi s-au parut destul de slab, cred ca erau din pungi congelate, iar supa de pui nu mi-a placut de loc. In schimb copilul meu a mancat fara probleme ciorba de peste, salata bulgareasca super ok. Gordon bleu si ficateii la capac mi-au placut destul de mult.

La plaja Ca plusuri: faptul ca exista spatiu de joaca cu multe casute, topogoane etc, 2 piscine pt copii. Animatori, dar care se adreseaza mai mult copiilor cam dupa 4-5 ani.

Ca minusuri: apa la piscinele pt copii din pacate se schimba doar seara, desi eu una as opta si pentru schimbarea apei cand toti merg la masa de pranz. Din pacate parintii nu au unde sa faca baie, pentru ca in zona de scaldat erau foarte multe scoici si alge care cresteau efectiv acolo. Aici eu zic ca managerii hotelurilor ar putea sa se ocpupe si de treaba asta, chiar daca au piscina la hotel. Dar ce faci pe plaja ca adult? Ajungi in situatia de a te gandi ce sa alegi: mergi pe plaja si doar copii se racoresc si fac baie, ori mergi la piscina hotelului sa te racoresti doar tu, dar copii n-au ce face...

Baby-landing Plusuri: Animatorii care fac program acolo sunt super, doar cuvinte de lauda. Complexele de joaca din plastic arata foarte bine, ca noi.

Minusuri:

Gonflabilele, mai ales toboganele, sunt intr-o stare destul de avansata de uzura, incep sa arate destul de nasol, murdaria nu mai iese... Iar la jumatatea lui iunie inca nu avea pusa o mocheta ca lumea pe jos. Erau petece vechi, din anii trecuti, o priveliste destul de comunista... Sub ochii mei un copil s-a impiedicat de un astfel de petec, si putea sa se loveasca in pietricele neacoperite.

Concluzie finala

Totusi, in ciuda minusurilor trecute, va ramane pt mine una din variante, din cauza facilitatillor pt copii si ale conditiilor de cazare destul de bune si a mancarii proaspete. Copilul meu s-a simtit foarte bine.

Trimis de ali09 in 22.06.12 13:12:49
Validat / Publicat: 22.06.12 14:13:59

VIZUALIZĂRI: 4558 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ali09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

maria55 †
[22.06.12 14:28:19]

M-as fi bucurat ca alaturi de copil, sa te fi simtit si tu bine.

Oricum eu am ales sa cred ca review-ul a fost unul pozitiv in ceea ce priveste raportul calitate/pret.

Detaliile date, care inseamna de fapt totul cand alegi o locatie m-au facut sa-ti dau votul meu.

O zi buna!

[22.06.12 16:05:54]

@maria55: Multumesc frumos pt vot si parere

M-am simtit totusi relativ destul de bine, afara de faptul ca nu am avut unde face baie la plaja

Dar m-am simtit in siguranta (mancare + igiena) cu copilul meu.

[23.06.12 16:53:18]

Raspuns din partea hotelului:

In primul rand va multumim pentru aprecierile dvs si va mai asteptam pe la noi.

Despre plaja, prea multe nu avem ce face pentru ca astea sunt conditiile naturale, fundul apei este stancos si intrarea in apa este mai dificila. De aceea am montat piscinele cu apa de mare pentru copii. Hotelul mai dispune de un sector de plaja la care intrarea in apa este cu nisip fin dar este la o distanta de circa 400m. Alegerea locului pentru bronzat va apartine, noi incercam sa va oferim cat mai multe variante. Problema colectarii algelor apartine Apelor Romane dar asta nu inseamna ca nu facem nimic, zi de zi incercam sa colectam cat mai mult din algele aduse la mal de apa marii.

Baby Land - deja am comandat jocuri noi pentru copii, trebuie sa ajunga peste 1 saptamana. Cat priveste mocheta, a fost schimbata anul trecut si a ajuns in starea in care este dupa un an, asteptam ca furnizorul sa o schimbe pentru ca nu a corespuns calitativ. (nu incerc sa scuz hotelul ci doar sa va spun ca ne intereseaza cum arata toate spatiile pe care le gestionam si nu le lasam la voia intamplarii)

Va multumim inca odata pentru aprecieri si critici. Ne ajuta sa devenim mai buni.

Director hotel

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][5 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
Yonyka
[25.06.12 02:25:58]

As vrea sa stiu, sunt si camere cu vedere la mare? Am fetita de 3 ani si e f incantata de mare si ar fi minunat daca ar fi si camere cu vedere la mare. Merci!

In rest, suna foarte bine si cred ca vom ajunge si noi pe aici!

[25.06.12 09:04:51]

@Cohotels: Chiar imi pare bine ca ati vazut mesajul meu, pt ca imi doream sa vorbesc si cu cineva din partea hotelului.

Mi-a placut in principiu destul de mult si cazarea, spectacolele, restaurantul, desi e loc de imbunatatiri, plus toate facilitatile pt copii, care nu stiu daca mai exista pe litoralul romanesc, de aceea mi-ar surade ideea de a reveni acolo. Insa ma gandeam ca ar fi si mai atractiv sau si-ar atrage niste puncte in plus daca s-ar rezolva anumite probleme, cum ar fi de exemplu ca renovarile sa fie finalizate pana la 1 iunie. Si stiti la care ma refer, ca nu le-am enumerat chiar pe toate... Plus, imi pare tare ciudat ca celalalt hotel al Cohotels era inca in renovare la acea data...

De schimbat apa la piscina copiilor si la ora pranzului se poate lua vreo decizie favorabila?

De asemenea, noi ca simpli turisti nu avem nicio putere asupra celor de la Apele Romane, dar poate dv puteti face o solicitare/sesizare. Ori poate de mutat totul la 400 m, acolo unde spuneti ca intrarea in apa este cu nisip fin.

As dori sa luati observatiile mele doar ca pe ceva constructiv, pt ca pt litoralul romanesc se pot face multe.

[25.06.12 09:08:44]

@Yonyka: Nu exista camere cu vedere directa care mare, ci doar unele la care se vede in dreapta. Dar, credeti-ma, ca nu veti avea timp sa stati in camera sa admirati marea, mai ales cu un copil de 3 ani.

Noi stateam in camera doar cand facem dus si dormeam... Mult mai atractiv este pt copil ce se intampla in afara camerei si va spun asta pt ca aceeasi varsta o are si fetita mea cu care tocmai am fost acolo.

[25.06.12 20:31:30]

@ali09: Multumim inca o data, loc de imbunatatit este si va fi tot timpul, noi sigur nu ne vom opri niciodata in a investi in servicii si oameni... suntem dintre cei care tin sa demonstreze ca litoralul romanesc este si va ramane o alegere buna.

Celalalt hotel - California a fost inchis in principiu din cauza lipsei de turisti... noi adresandu-ne in principal familiilor cu copii suntem legati de inceperea vacantei, de aceea am folosit acesta pauza pentru refacerea bailor, schimbarea lifturilor, refacerea in totalitate a piscinei si completarea aerului conditionat in toate camerele.

Pentru piscinele de pe plaja deja studiem o varianta in care apa sa poata fi schimbata mai des sau chiar sa fie un flux continuu de apa proaspata din mare.

Cat priveste algele, colaboram zi de zi cu Apele Romane si incercam sa pastram plaja curata dar suntem totusi la mana naturii care de multe ori ne depaseste

Va asteptam oricand doriti sa reveniti!

O zi buna,

[18.05.13 16:39:48]

@Cohotels:

Domnule A.T. , in speranta ca mai sunteti la Cohotels, revin acum cu cateva intrebari referitoare la pregatirile pt anul 2013.

Eu as vrea sa fac o vacanta la dv in prima jumatate a lunii iunie si mi-as dori ca la baby-landing sa gasesc o situatie mai buna ca anul trecut in aceeasi perioada. Adica aveti deja montata o mocheta noua sau in regula?

Piscinele de pe plaja pt copii sunt racordate acum la un sistem de schimbare/filtrare mai des sau in flux continuu?

Garniturile de legume se pot prepara intr0un mod mai atractiv pt papilele gustative?

De asemenea, anul trecut, am prins la dv oferta cu manca 2, plateste 1. O mai faceti si anul acesta?

Va multumesc oricum pt colaborarea de anul trecut

Alina M.

[22.05.13 12:35:29]

@ali09: Stimata doamna,

Ma bucur ca doriti sa ne vizitati si anul acesta si va asteptam cu drag.

Mocheta de la Baby Land este schimbata integral. In piscinele de pe Plaja Copiilor, apa se schimba zilnic (impresia de "apa murdara" este data de nisipul care se aduna peste zi).

Oferta "Plateste 1 mananca 2" nu este lansata pentru acest an si nu stiu sa va spun daca o vom lansa sau cand (depinde de multi factori) dar daca o vom lansa va fi afisata cu siguranta pe site.

O zi buna,

[22.05.13 12:51:19]

@Cohotels:

Va multumesc inca o data pt raspuns, domnule A. T. Ceea ce nu inteleg clar din replica dv este referitoare la frecventa schimbarii apei in piscinele copiilor. Spuneti ca se schimba zilnic, se poate intelege de aici ca doar 1 data pe zi, ceea ce cred ca ar putea constitui un impediment, avand in vedere ca sunt si copii mici care inca nu se pot abtine cand este vorba de anumite necesitati fiziologice si nu toti poarta pampersi de baie.

[01.10.14 10:51:48]

@ali09 - ai încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

[01.10.14 10:54:11]

@webmaster - ok

[01.10.14 11:00:33]

@webmaster - sau ar mai putea fi o varianta: anularea celei mai vechi note. Pt ca observ ca la mine scad notele cu fiecare an si asa am avea o nota mai de actualitate. - asta ca propunere

[01.10.14 11:22:57]

@ali09 - păi chiar astea de aici erau cele mai vechi note (acordate de către tine)! Sper că nu la notele acordate de alți utilizatori faci mai sus referire. Alea se „șterg” automat de către program, după cinci ani (de fapt, nu mai sunt luate în considerare la calculul mediei).

[01.10.14 11:29:13]

aaa, e perfect! am crezut ca noul set va fi publicat fara note! scuze; -) e si in acord cu ideea mea

[13.09.16 19:43:37]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al patrulea set de impresii din această destinație.

ali09, Cohotels, maria55, Yonyka
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: