ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2012
ÎNSCRIS: 15.06.12
JUN-2012

Perfect pentru vacanta cu un copil

Dintre toate locurile din Grecia am decis sa aleg si anul acesta Insula Skiathos. Daca vrei sa te relaxezi, sa mergi la plaja, sa inoti in mare, sa petreci timpul alaturi de familia ta fara sa fie nevoie sa te feresti pe plaja de gunoaie, de arici de mare atunci aici trebuie sa ajungi.

Am fost cazati la Vila Alexis pentru o saptamana, din 2 iunie, intr-o camera foarte draguta la parter. Cu un an in urma am stat la Alissia. Era foarte dragut si acolo, piscina chiar la vila, camera cu plasma etc, insa anul asta am vrut sa schimb. Pot sa spun ca am fost inspirata, vila este intr-o zona foarte foarte frumoasa. Vila e confortabila, curata, cu toate lucrurile de care ai avea nevoie intr-o camera de hotel. Aer conditionat, televizor, o chicineta cu toate utilitatile. Ceea ce m-a surpins placut a fost privelistea Era incredibila. Inainte sa plecam la plaja, dimineata, merita sa pierd cateva minute si sa privesc toata verdeata din jur.

Avand un copil mic am fost foarte atenta la curatenia din camera, din jurul vilei. Din fericire nu a constituit deloc o problema. Camera era spatioasa, numai buna pentru toate jucariile fetitei. Fie ca se juca in camera, fie ca era pe afara, si eu si sotul meu am stat linistiti. Este o locatie perfecta pentru vacanta cu un copil. Intentionez sa vizitez Skiathos inca o data, in august, sper sa ma bucur la fel de mult.

Trimis de Ralucaaa in 21.06.12 16:31:53
Validat / Publicat: 21.06.12 20:34:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 5310 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ralucaaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.06.12 16:43:15]

@Ralucaaa: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[15.07.12 08:54:56]

Buna Raluca, cred ca Alexis este aproape de vila Dionissos, acolo unde mergem noi in curand. Poti sa-mi spui daca ai ceva detalii despre aceasta locatie? Si cat de aproape sunt supermaketurile, magazinele, etc...

Iti multumesc anticipat!

[16.07.12 09:47:21]

@alexandra_iri: Buna, Vila Alexis este aproape de Dionissos, in jur de 50 de metri le desparte. Din cate stiu eu, serviciile sunt similare, diferenta stand in aerul conditionat, pe care la Dionissos il platesti. Supermarketurile sunt in apropiere, nu trebuie sa mergi mult ca sa poti sa iti cumperi ceva. Si piscina este de asemenea mai aproape de Dionissos decat de Alexis.

Sper ca te-am ajutat!

[17.07.12 11:32:11]

@Ralucaaa: Multumesc tare mult pentru raspunsul dat.

[18.07.12 13:33:25]

Stiti cumva cu cat se inchiriaza sezlongurile pe plaja?

[18.07.12 15:47:48]

@alexandra_iri: Hei,

din cate stiu, in jur de 8-10 euro, 2 sezlonguri

ninthaluetta
[31.07.12 17:14:18]

@Ralucaaa:

buna Raluca,

poti sa imi dai si mie niste pareri despre Alissia?

merg acolo in cateva zile si esti prima persoana care stie ceva de locatia aceasta. de la agentiile de turism nimeni nu stie exact. multumesc anticipat.

[02.08.12 15:21:39]

Buna,

Plecam si noi la Dionissos in 2 zile, si avand in vedere ca acolo conditiile sunt cam la fel, as vrea sa stiu daca in chicineta sunt tacamuri...

Totodata, vreau sa stiu daca exista in balcon uscator sau vreo sfoara pentru rufe.

Multumesc anticipat

[02.08.12 18:22:33]

@alexandra_iri:

Buna,

Chicineta are toate ustensilele, prajitor, cratite, tacamuri, farfurii, tot ce ai nevoie. Din ce am observat, pe balcon exista o sfoara cu carlige.

anemona-ane
[02.08.12 18:45:39]

@ninthaluetta:

Buna,

Am fost si eu la Alissia anul trecut. E foarte frumos acolo. Conditii foarte bune, camera a fost spatioasa, curata, cu chicineta. Atmosfera foarte placuta, piscina curata si foarte frumoasa (e inconjurata de verdeata si flori).

Una peste alta, eu am fost foarte multumita.

Sper sa te simti si tu la fel de bine in concediu.

[02.08.12 20:08:53]

@Ralucaaa & anemona-ane: din cate-mi dau seama, lucrati la o agentie de turism (a***travel).

Este corect?

ninthaluetta
[03.08.12 11:03:18]

@anemona-ane:

multumesc pentru feed back!

ce dotari are chicineta? ma intereseaza daca este frigider.

cam cate persoane ocupa vila? se poate ca piscina sa fie supraaglomerata?

cam cat de aproape de vila exista un punct de inchirieri moto/auto?

multumesc anticipat

cristianam
[11.08.12 15:38:19]

la baie era curat? la cate zile se schimbau cearceafurile si prosoapele?

voi ati vazut sobolani, pt ca am vazut ca 2 persoane s-au plans de: intalnirea cu acestia?

[16.08.12 10:41:25]

@Admin: Da, confirm, si sunt unul din turistii care au fost in vacanta in Skiathos cu familia.

[16.08.12 10:47:13]

@Ralucaaa: Intrebare - agentia la care lucrati vinde sejururi in aceasta locatie?

[16.08.12 11:19:18]

@webmaster: Da, vinde sejururi in aceasta locatie. Parerea este una personala, nu am facut niciodata referire la agentie. Am adus in discutie doar conditiile de cazare si cateva lucruri care mi-au placut sau nu mi-au placut in vacanta.

[16.08.12 11:28:16]

@Ralucaaa: parerea ta - in aceste circumstante - e mai putin credibila. In orice caz, mult mai putin credibila decat a unui turist care nu lucreaza la nicio agentie.

Imi pare rau, dar notele acordate sunt retrase.

alexandra_iri, anemona-ane, cristianam, ninthaluetta, Ralucaaa
Alte impresii din această RUBRICĂVila Alexis [Koukounaries]: