ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2009

Sub orice critică
    Sub orice critică
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Sub orice critica

Nici nu stiu cu ce sa incep... a fost o experienta groaznica, nu recomand nimanui sa se cazeze la acest hotel! ...

In primul rand... . personalul... are un comportament inadecvat, nedemn de un lucrator in turism! Se observa clar ca nu au nici o pregatire in domeniu, ca sa nu mai vorbim de bunul simt.

Am primit un bilet de tabara la Hotel Corsa din Costinesti prin intermediul facultatii, drept recompensa pentru rezultatele obtinute... dar daca asa sunt recompensata, prefer sa ma las de studiat!

Camera in care am fost cazata a fost sub orice critica, fara geam, paianjeni si tot felul de insecte pe pereti, saltelele cred ca nu au mai fost schimbate de cand s-a dat in folosinta hotelul, lenjeria... .hmm... cred ca si un arici era mai fin... !

in fine... ce sa mai zic... am ramas fara cuvinte... ce am gasit acolo m-a lasat rece!

"Multumesc" Ministerului Tineretului si Sportului pentru vacanta acordata si ii sfatuiesc pe viitor, cand vor face licitatiile pentru hoteluri, sa mearga si ei sa traiasca o saptamana in astfel de conditii sau sa isi trimita copiii... .sa vad daca le-ar pica bine!

Trimis de gabynikko* in 25.07.09 22:42:40

VIZUALIZĂRI: 10154 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabynikko*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

ECOURI la acest review - pg. 1 / 3

se afișează ecourile [1 - 30] din total 86
    [25.07.09 22:53:08]

este corecta mutarea aici, gabynikko? Acesta este hotelul?

[26.07.09 20:54:45]

Salut... am ramas dezamagita in urma a ceea ce ai scris... Ma apuca groaza cand ma gandesc ca si eu am primit bilet de tabara acolo... Chiar asa nasol e? Cati ati fost in camera? Si cu biletele de masa cum e? Dintr-un singur loc se poate manca? E acceptabila macar mancarea? Si daca le ceri alora de la hotel sa-ti schimbe lenjeria de ex... ce fac? Se fac ca nu aud? E pacat daca isi bat joc de noi...

[31.07.09 10:50:53]

Am fost 2 persoane in camera...

Mancarea e destul de buna, pentru ca nu se serveste in complexul lor...

Au 2 terase: Vraja marii, unde mancarea e destul de scumpa, dar e foarte buna si personalul e ok... si mai e Terasa Corsa, unde e putin mai ieftin, dar meniul nu foarte diversificat! ...

Lenjerie nu am mai cerut, noroc ca m-am gandit si mi-am luat de schimb de acasa... te sfatuiesc sa o faci si tu!... Poate ai noroc sa te cazeze in interiorul hotelului, unde asa ar trebui de fapt... dar ma indoiesc... pt. ca acolo cazeaza alte persoane, in afara de studenti, ca sa mai faca si ei un ban in plus... Ce isi zic... lasa ca studentii inghit orice, doar au primit biletul pe gratis! ... Traim in Romania... asta e!! ...

Te rog sa raspunzi dupa ce te intorci din tabara... chiar sunt curioasa daca si cu celelalte serii fac la fel... si daca si pe voi va vor tine 8-9 in soare, nedormiti si nemancati de pe drum, ca sa va cazeze!

[31.07.09 12:56:09]

Ok... ms mult de lamuririle tale... mi-a mai venit inima la loc... Cu lenjeria la fel m-am gandit si eu sa-mi duc de acasa...

O sa revin cu un comentariu dupa ce ma intorc... ms inca o data!!

Shade
    [02.08.09 16:23:05]

Ceau... Nu serios chiar asa najpa o fost? (cu cazarea) :|

Acuma, in 3, plec si eu... dar dak ii cum ai zis tu... Am sa'mi iau lenjerie

[02.08.09 20:51:43]

aaa...inca ceva ca am uitat sa intreb...bonurile de masa ti le dau cei de la hotel cand te cazezi? ms anticipat de raspuns

Shade
    [02.08.09 22:31:58]

Asa am auzit k iti dau ei si iti poti cumpara tu mancare de ele... sau poti manca in alta parte: D dak nu'ti convine acolo: |

[05.08.09 02:51:02]

Deci este GROAZNIC!!! Cu ce sa incep???

In primul rand te tin in soare vreo 5, 6 ore inainte de a te caza deoarece fac curatenie... Personalul este alcatuit din rromi!!! inculti care nu stiu sa scoata o vorba... camerele sunt execrabile pline de praf, paienjeni, mizerie, igrasie... CE VRETI VOI!!! Mancarea... e buna la Vraja Marii unde este mai scumpa dar primiti portie mare... merita banii. In camera mea, trava de la chiuveta era sparta si le-am atras atentia asupra ei celor de la hotel... (deranjandu-i de la o portie maaaaare de manele) dar nu au facut nimic in privinta ei, a trebuit sa o leg cu un prosop. Nivelul baii este mai sus decat cel al camerei si toata apa se scurge in camera... (nu trebuie sa mai mergeti pana la mare, inotati in camera). ok sunt foarte multe de spus... MUUULTE!!! va sfatuiesc sa nu acceptati camera in complexul 3. Au 3 cladiri... prima si a doua sunt... hai sa zic suportabile, dar a treia... DUMNEZEULE!!! Oricum sunt hotarat sa trimit pozele pe care le-am facut in camera la mai multe televiziuni sa in cineva masuri.

ATENTIE!!! : puteti lua o persoana cu voi care va plati cazare 150 RON pt. tot sejurul!!! I se zice insotitor! Iar alta chestie "cool" e ca trebuie sa purtati niste bratari portocalii ca niste CAINI!!!

NOTA WEBMASTER - randurile de mai sus au fost copiate de mine si la review-ul pe care autorul l-a initiat, ulterior, ca rubrica distincta (si unde a incarcat poze din sejur)

[05.08.09 09:20:31]

Odden, daca doresti poti posta ca review distinct (de exemplu, eventualele poze pe care le-ai incarca ar fi afisate direct la textul tau).

Daca te hotarasti, foloseste linkul ADAUGA IMPRESII NOI de mai jos

[05.08.09 22:25:34]

Cel mai penibil hotel din Romania pe care il stiu pana acum! Bataie de joc!!!... chiar te rog sa trimiti pozele la televiziuni, la Pro Tv mai degraba... ei par sa se intereseze mai mult de conditiile din turism in general... !! Si eu am filmat toata mizeria din camera, doar ca pe calculator nu merge, doar pe aparat! Si eu ma gandisem sa trimit, dar mi-e imposibil! Norocul lor: -p

[06.08.09 01:57:43]

Ştiţi cumva dacă pe biletul cuiva poate merge altă persoană? (având copii după buletin şi carnet de student ale persoanei de drept). Am 2 bilete (biletul meu şi al altei colege), dar ea nu merge şi vreau să-l iau pe prietenul meu în locul ei.

Aţi fost cazaţi aleator sau aţi stat în cameră persoane de la aceeaşi facultate?

În biletul de tabără sunt incluse şi bonuri de masă? Că eu sincer până să văd ce aţi scris voi aici n-am ştiut de aşa ceva, nu mi-a spus nimeni.

Locuri de parcare sunt?

V-a dispărut ceva din camere? Se pot lăsa în siguranţă bani, laptop etc cât timp eşti plecat din cameră?

Mai merge cineva în seria de pe 18 august?

Vă mulţumesc anticipat pentru răspunsuri.

[06.08.09 20:17:30]

Poate merge si alta persoana pe biletul altcuiva, la receptie se opreste doar carnetul de student! Faza e ca la tine e cam nasol, adica se cazeaza baiat pe bilet cu nume de fata! In cazul acesta nu stiu cum se procedeaza, depinde cum te intelegi cu ei!

Da, sunt incluse si bonuri de masa (280 Ron/7 zile). In camera se cazeaza cate 2 sau 4 persoane, dar avand in vedere ca voi aveti 2 bilete o sa stati singuri in camera! Mie nu mi-a disparut nimic, si noi am lasat laptopul, banii, aparatele foto in camera! Din punctul asta de vedere nu am avut probleme! Doar ca in ultima zi cineva a facut plangere la politie, cred ca ii disparuse ceva! Asta depinde si de persoana cu care a fost cazata in camera, nu numai de personalul de la hotel!

[06.08.09 20:41:27]

Mulţumesc mult pentru răspuns!

marchis ely
    [06.08.09 22:29:15]

Buna seara. Am vazut ce ati scris mai sus, dar intrebarea mea este: trebuie carnetul de student? Va rog sa-mi raspundeti, multumesc!

[07.08.09 12:21:38]

Din cate stiu eu trebuie sa ne prezentam la receptia hotelului cu biletul de tabara si carnetul de student vizat la zi..

richardell*
    [09.08.09 16:39:41]

salut..am si eu o nelamurire..am primit ca si voi bilet de tabara de la Ministerul Tineretului si Sportului pentru rezultatele obtinute in Costinesti, Hotel Corsa si cautand pe net detalii despre acesta am gasit 2 variante :

1) http://www.descriere.ro/hotel-corsa-costinesti.html ,care e defapt un complex de vile, in poze arata totusi acceptabil..insa pozele de pe net sunt de multe ori mincinoase si mai ales dupa ce am citit impresiile voastre m'am cam speriat..

2) http://www.en.litoralulromanesc.ro/index.php?Complex%20Corsa&productID=423&Complex%20Corsa , hotel in toata regula..

Asa ca va rog lamuriti'ma si pe mine defapt unde sunt locurile de cazare pentru aceste bilete de tabara..

* mentionez ca pe bilet scrie Locatia : Hotel Corsa si nu Complex Corsa... (sper sa fie hotelul )

[09.08.09 22:57:26]

Gata, am postat pozele asa cum ati cerut, dar sunt facute cu telefonul si sper ca va veti da seama unde mergeti.

Nu cred ca se poate caza altcineva pe biletul unei persoane decat cea care este titular. Pentru insotitor (iubit, parinte, etc. ), se percepe o taxa de 150 ron si vi se va da o camera cu 4 locuri daca aveti noroc daca nu dormiti 2 in pat.

Luati-va lenjerie de pat de acasa pt. Ca nu vi se schimba.

Nu exista "Hotel Corsa" ci doar "Complex Corsa", care are 3 corpuri, unu mai infect ca altu.

Atentie la cazare ca se striga aiurea de pe lista si ramaneti cu cele mai proaste camere. Mergeti cat mai de dimineata sa va treceti pe lista si reveniti pe la ora 2-3.

Nu mancati la terasa corsa... Au meniu special pt. cei cu tichete, care variaza la cost dupa bunul plac al ospatarului (la mine o bere costa la inceput 12 lei; cineva a platit pe ea 8 lei sub ochii mei si in nota mea scria 15 lei...).

Mai intrebati si raspund cu placere...

[09.08.09 23:06:45]

Atentie, nu exista paza desi sustin ca au.

Intr-adevar sunt locuri de parcare, dar, desi sunteti cazati, se percepe taxa de fiecare data cand intrati.

FERITI-VA DE CLADIREA 3, cea cu scarile din lemn.

Sejur fericit.

[10.08.09 00:51:58]

Odden, lasă-mi te rog un id de mess sau o adresă de mail ca să te pot contacta şi să comunicăm astfel mai uşor. Mulţumesc!

[10.08.09 01:39:06]

id: odden_yoshi pt. Toti cei interesati.

scumpilici
    [10.08.09 12:09:49]

Buna tututror!

Sunt profund dezamagita de ceea ce am citit mai sus... si eu ma numar printre cei care au fost "recompensati" de catre cei de la minister pentru rezultatele foarte bune obtinute la facultate. ma asteptam sa nu fie conditii de 5 stele dar nici chiar in halul acesta: (adik muncesti o gramada si dup-aia isi bat joc de tine pe fata. nici nu-i de mirare ca gasesti peste tot in lume numai romani pe posturi inalte si foarte bine platite!

In alta ordine de ide... si eu plec tot in seria de pe 18 august, ca si alela. multumesc celor care au amabilitatea sa ne puna in garda cu privire la ce si cum ar trebui sa facem pentru ca macar noi sa o ducem putin mai bine in asa-zisa "vacanta bine meritata" dupa un an de munca.

Nu am inteles foarte bine cum se procedeaza cu carnetul de student... as vrea mai multe informatii daca se poate. si inca ceva, am vazut ca a pus cineva problema mai sus: o colega de-a mea doreste sa vanda biletul, ce ar trebui eu sa am la mine (dintre documentele ei) si daca cer bani in plus pentru chestia asta, adik sta altcineva decat titularul biletului in camera. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

[10.08.09 14:48:27]

Mersi Odden pt. poze... spun tot ce trebuie despre starea hotelului... mi-e si groaza de ce voi gasi acolo... ; ((... dar ce pot face daca o sa fiu cazata in corpul 3?? Poate daca mai fac gura pe acolo ma lasa aia pe langa de tot; ))... Asta este suportam si multumin Ministerului pt umilinta asta.

SIMPATIKU*
    [14.08.09 15:27:37]

Salut, akum 2 zile am venit si eu de la mare, si am fost cazat tot in acest infect compex corsa...am avut lenjerie de akasa, iar in rest nu ma prea interesat cazarea, pentru ca inafara de un somn si un dus nu m-am folosit de nimic, mancarea este superba, MANCATI LA VRAJA MARII , este un pic mai scump fata de alte restaurante (este deasupra plajei) dar daca nu vreti sa va apara tot felul de bube pe corp, mancati de la vraja marii.Va dau si niste exemple de pret: ciorba de legume, de pui, de vacuta - 6-7 lei, o portie de cartofi prajiti 4,5 lei, un snitzel de pui 14 lei, o salata 4 lei, un suc la jumate 5 lei, o bere la halba 3,5 lei, Deci eu zic ca preturile sunt ok pentru cat de buna este mancarea, te servesc repede chiar daca e ful;, nu astepti dupa absolut nimic , ai comandat si in 15 min ti-a adus mancarea. Intrebati-ma si va raspund la tot ce imi sta in putintza. Apropo sa nu bateti campii prin tineretului, goship sau ring, mergeti la white horse si pe plaja la TROPICAL, este superb la TROPICAL, muzica faina pana la 6 dimineatza, si dupaia rasaritul, splendit!!! Distractie La MAXIM....BRIZA BATE CRIZA

webmasterXY*
    [14.08.09 15:33:40]

SIMPATIKU, bine te-ai intors! Ma bucura tonusul tau de dupa vacanta-)... asa ca iti propun sa incerci initierea unui nou review: dai click pe "adauga impresii" (mai jos)... si gata impresii proprii...

Plus de asta... ai posibilitatea de a da si propriile grade de satisfactie!!!

[20.08.09 15:14:56]

pt Oden sau SIMPATIKU... ca voi deja ati fost acolo, vreau sa va intreb care e distanta dintre gara si hotel... Voi ati luat un taxi sau ati mers pe jos??

ms anticipat de raspuns ; )

student2010
    [22.08.09 17:32:13]

buna, va rog frumos sa-mi raspundeti si mie la o intrebare: eu am un bilet de pe 25 august, voi sta singura in camera sau cu altcineva? si pe la ce ora se cazeaza? (pe bilet spune dupa ora 12)

mersi

marchis ely
    [22.08.09 18:27:43]

gfdgfdsfd

webmasterXY*
    [22.08.09 18:34:07]

marchis ely,

ne traduci si noua?! Sa fie de vina varsta (noastra) de nu intelegem nimic din ecoul tau...??

barbie*
    [22.08.09 18:37:06]

Buna, cazarea se face dupa ora 14, dar cum ajungi acolo te inscrii pe niste liste dupa care incepe sa se strige numele la ora 14. In functie de asta te cazezi, ajungi mai repede te cazezi mai repede. Coleg de camera iti trebuie, singura nu o sa stai.......poate si mai multi de 2 in camera... Distractie placuta!

barbie*
    [22.08.09 18:39:43]

gara nu este departe, in jur de 10 min pe jos. Eu am fost pe 18 m-am intors, sincer... cu bune si rele, una peste alta a fost ok. Sa mancati la Vraja Marii, este mai scump dar f buna mancarea, Terasa Corsa este sub orice critica. Va pup.

28 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    aladin, alela, alin@, andravv, ankanca, ardnaxela91, barbie*, cristi2195, eueueueue, gabynikko*, girldayana*, just_mee*, luana_x*, m_clauditza, mada, marchis ely, mona2203, natan19sv*, Odden*, richardell*, roxanaoana2003, scumpilici, serinia, Shade, simidaa, SIMPATIKU*, student2010, venus4ever15
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Corsa:

• pagină generată în 0.078541040420532 sec