ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2009

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

O vacanta distrusa

Incep prin a va spune ca nu este prima oara cand merg in Turcia, de cele mai multe ori am fost in Antalya, de data asta am hotarat sa merge in Alanya la hotelul Long Beach Resort & SPA.

Daca sunteti obisnuiti cu marlania si nesimtirea din Romania, nu veti simtii nici o diferenta. Hotelul este prezentat ca fiind UAI, in fapt cand ceri bere/cola/suc ti se spune ca s-a terminat si dau din umeri.

Cand am ajuns acolo am avut prima surpriza, respectiv hotelul a facut overbooking si noi nu aveam camere. Solutia a fost mutarea noastra intr-un hotel de pensionari la 8 kilometrii distanta de locul pe care-l platisem. Nu am acceptat si am dorit sa stam 2 familii intr-o singura camera in care aerul conditionat nu functiona decat cu program prestabilit.

Mancarea este la fel de proasta ca si hotelul. Bagajul la un hotel de 5 stele a trebuit sa-l caram singuri. Prosoapele de plaja sunt la fel terminate cand intrebi de ele. Orice ai cere la hotelul asta este deja terminat. Intre plaja si hotel exista o sosea pe care se circula cu mare viteza, deci mare grija daca mergeti cu copii acolo. Noi am hotarat sa mergem in concediu la acest hotel citind comentariul "de bine" de pe acest site. In fapt, cel ce l-a scris este cu siguranta persoana de legatura cu hotelul din turcia. Va rog cititi si alte comentarii horror pe alte site-uri in limba engleza despre acest hotel. Noi am facut greseala sa nu mai cautam. Cei de la cristian tour au fost super nesimtiti, ei derogand responsabilitatea pentru mizeria si nesimtirea gasita acolo in sarcina hotelului. O vacanta esuata total. Multumim cristian tour si long beach resort.

PS: Totul a fost filmat, in curand vom posta si filmul pe youtube, ca toata lumea sa afle despre mizeria si nesimtirea cu care sunt vandute pachete "turistice" la asftfel de "hoteluri".

Trimis de f117stlth in 24.07.09 13:50:41

VIZUALIZĂRI: 5066 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (f117stlth); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

b_diana
[24.07.09 13:56:19]

Cand pui filmuletul pe youtube, posteaza te rog si aici linkul.

f117stlthAUTOR REVIEW
[24.07.09 14:02:29]

Ok, am sa postez linkul cu siguranta. Va mai dura cateva zile deoarece sunt plecat din bucuresti. Tot ceea ce am spus a fost filmat ca sa poata sustine cele afirmate mai sus.

Pacat ca nu am inregistrat si discutia cu tour operatorul Cristian Tour, care la problemele semnalate mi-a spus ca sunt inapoiat mintal. Ramai fara cuvinte la ce se intampla in tara asta.

masiniar
[10.08.09 16:40:39]

Eu am fost acolo in 2007 si nu era de loc asa cum spui tu, a fost chiar ok, si am fost multumiti, si am avut si copilul cu noi (am postat si poze care pot dovedi ceea ce am scris despre acest hotel)

Acum... poate lucrurile s-au mai schimbat, desi... ma mir...

loreda
[31.01.10 15:32:15]

Merci mult pt. acest comentariu, deoarece tocmai ce-mi fusese recomandat de o agentie. Mergeti la Miracle. Totul este super si nimic nu se termina!

stefanbuzatu
[14.03.10 10:34:08]

interesant ceea ce se scrie, pentru ca eu am fost in Aug 2009 si totul a fost o. k.

Hotelul, serviciile chiar totul o.k.

Despre agentia respectiva de turism am auzit destule plangeri si se pare ca asa si este. Eu am plecat anul trecut printr-o agentie din Bucuresti cu care am lucrat prima data si nu am avut probleme de overbooking.

Ideea este ca ar trebui sa fim mai atenti prin ce agentii plecam (probabil ca v-au facut si un pret incredibil de bun pentru pachetul respectiv).

stefanbuzatu
[14.03.10 10:37:06]

Alt hotel pe care-l pot recomanda este Delphin de Luxe Resort.

Este un pic mai scump dar merita. (cam cu 2 - 3 sute).

Impresiile despre Delphin le puteti citi pe site si ceea ce scrie acolo chiar este adevarat.

Valoche
[22.09.10 23:17:28]

Imi pare rau pt experienta ta; am fost si noi nu de mult si totul a fost ok, mancare buna, servicii ok, bere rece si din belsug.

Am platit un pret corect si am fost multumiti si asta o spun dupa ce in urma cu 3 ani am fost la Delphin Palace DeLuxe Collection deci am un reper important in ceea ce priveste resorturile din Turcia.

b_diana, f117stlth, loreda, masiniar, stefanbuzatu, Valoche
Alte impresii din această RUBRICĂLong Beach Resort & Spa [Turkler]: