ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2012
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 16.09.11
JUN-2012

Sejur reusit

Am fost in minivacanta de rusalii la acest hotel de cinci stele. Nu vreau sa ma intind prea mult la descrieri, dar vreau sa subliniez curatenia din camere, spatiile deschise, parcuri, piscine, restaurante.

Un resort f bine ingrijit, linistit, cu activitati pt cei mici si adulti. Nu te astepti la spectacole de calibrul unor mari vedete, dar nu poti sa nu remarci dorinta de a binedispune clientii.

Tot personalul atent, cu tinuta si atitudini potrivite.

Mancarea de buna calitate si foarte diversificata. Si cu noutati in fiecare zi. Spre deosebire de alte resorturi cu acelasi regim de all inclusive, bauturile racoritoare si cafeaua au fost de calitate superioara.

Sunt o persoana destul de pretentioasa cu un nivel peste medie de pretentii, dar la conditiile pe care le-am avut acum, m-as intoarce oricand cu placere.

Trimis de ciftodi in 06.06.12 20:56:01
Validat / Publicat: 06.06.12 22:00:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur (hotel Arrabela) si Constantin si Elena (hotel Grand Varna)

VIZUALIZĂRI: 3086 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciftodi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

alex1968
    [06.06.12 23:23:50]

Am vazut ca ai fost, in anii trecuti, la Arabella. La care din cele doua hoteluri - Sol Nessebar Palace si Arabella - ti s-au parut serviciile superioare (ma refer si la cazare si la masa) ? Multumesc

[07.06.12 13:03:58]

@alex1968:

La Arabella, am ramas impresionata de camera. Este putin mai mare decat la Nessebar Palace. Si decoratiunile din camera mai frumoase. In ceea ce priveste holul, mi-a placut mai mult la Nessebar-mai elegant si cu posibilitati mai multe de stationare pt un coctail.

La Nessebar este un resort, deci clar este un spatiu mai mare-parc, cu brazi, locuri joaca copii, mai multe terenuri pt sport, mai multe piscine

Animatia atat pt copii cat si pt adulti o consider superioara la Nessebar.

Mancarea, a fost ok in ambele parti, dar mult mai diversificata la Nessebar. Si calitate superioara si la bauturi. Personalul din restaurant mai atent tot la Nessebar

Una peste alta, Hotel Nessebar Palace a fost peste Arabella Grifth.

Doar ca aici te costa taxiul 15 leva sa ajungi in oras, Arabella e in centrul statiunii.

Oricum, le recomand pe amandoua cu placere.

Sper ca te-am lamurit destul de bine si am atins punctele de interes pt tine.

Dar, in mod cert daca vor ajunge prea multi de-ai nostrii acolo se va schimba ceva...

alex1968
    [07.06.12 14:21:59]

Multumesc mult pentru raspuns. La Nessebar Palace am fost si eu si eram curioasa unde se situeaza Arabella in raport cu acesta, pentru ca Arabella ar fi una din optiunile pentru vacanta de vara. Multumesc pentru lamuriri si vacante minunate mereu.

[07.06.12 15:35:26]

@alex1968: Ok. Poti sa iei in considerare si hotel Bolero tot din Nisipuri. E din acelasi lant hotelier si a fost recomandat cu caldura de o cunostinta care se duce in fiecare an acolo.

Eu una nu am fost, dar iti spun ce informatii am primit.

Bolero se afla in partea mai "selecta" a statiunii, are servirea mai buna. Sau cel putin asta se intampla anul trecut.

Oricum, succes in alegeri si sa aveti o vacanta frumoasa.

valeria2012
    [12.06.12 12:00:29]

buna ziua,

Ma bucur sa vad ca ati avut o vacanta reusita, peste 4 zile plec si eu cu un bebelus si as vrea sa stiu daca apa din piscine (int. /ext.) este buna pt baie in perioada aceasta, daca este incalzita suplimentar. Si inca o intrebare as mai avea, daca ati avut papuci si halat de baie?

multumesc anticipat,

[12.06.12 18:23:57]

@valeria2012:

Buna Valeria, in perioada noastra de sejur apa din piscina exterioara avea cam 20 grade, nu era incalzita suplimentar. Se balaceau multi copii in ea, dar erau caliti si obisnuiti cu aceasta temperatura. Dar cea interioara avea cam 27-28 grade.

Papuci de baie nu se dadeau, dar contra unei garantii materiale, de 20 leva, primeai card pt prosop. Pe care puteai sa-l schimbi de cate ori doreai.

Iti doresc concediu placut si sa vii cu amintiri frumoase de acolo!

alex1968, ciftodi, valeria2012
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Palace Resort: