ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.05.2012
DIN: Dubai, U.A.E
ÎNSCRIS: 03.05.12
DEC-2012

Hong Kong experience

Kay Tse - "Chung Wu Yen" (Hong Kong)

Am pornit spre Hong Kong la sfarsitul lui noiembrie anul trecut, si dupa un zbor de 12 ore cu KLM, am ajuns pe insula. Stiam ca are o populatie de 7 milioane de locuitori, fiind orasul cu cea mai mare densitate de pe glob, si a fost colonie britanica pana in 1997, cand a fost redat Chinei. Nu stiu daca a ajutat faptul ca am stat o luna de zile aici, dar efectiv m-am indragostit de acest loc. Totul e atat de diferit fata de Europa, cladiri impresionante, plaje la doar o ora distanta, e un mix care combina toate lucrurile care ma atrag la o metropola. Si dupa o zi doua, incepi sa te obisnuiesti si cu aglomeratia: P

Trimis de roxana.tomina in 07.05.12 15:37:06
Validat / Publicat: 07.05.12 17:46:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CHINA. A mai fost în/la: Macau, Shanghai

VIZUALIZĂRI: 4909 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roxana.tomina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P17 vederea din camera de hotel..etajul 23

andrei44*
[07.05.12 18:12:58]

@Roxana Tomina

Este o destinatie vazuta de foarte putini membri AFA. Dezvolta putin pentru ca nu stiu citi din membrii AFA vor ajunge acolo dar am putea ajunge prin descrierile tale. Este un loc pe care nu il percepem (sau eu nu il percep) si as dori sa-l descrii mai pe larg. Este interesant ceea ce ai scris dar intr-o luna cred ca ai vazut si ai putea descrie mai multe aspecte.

Cristian_h*
[07.05.12 21:08:59]

Sedusi si abandonati... cu alte cuvinte!!!

[07.05.12 21:16:24]

Poate privind din nou pozele, de data aceasta si cu fond sonor, @Roxana Tomina se va decide sa scrie mai mult!!!

vlado2
[07.05.12 22:56:51]

pentru o luna stata intr-un oras enorm... impresiile par ca ai vrut doar sa arati amicilor ca ai fost acolo... pentru asta votul meu negativ.

Diaura*
[07.05.12 23:31:26]

@vlado2: si andrei44

Nu va mai necajiti si nici nu asteptati mai mult. M-am uitat la isoric; atat de putin a scris de fiecare data si nici o incurajare nu a ajutat.

[08.05.12 06:04:43]

@vlado2, pentru ecoul sters si pt cel editat de mine, primesti un avertisment. Te rog incearca sa te abtii de la astfel de comentarii.

andrei44*, Diaura*, vlado2
Alte impresii din această RUBRICĂTurist în Hong Kong: