ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2012
ÎNSCRIS: 04.09.11
MAY-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Totul depinde de noroc...

Tocmai ce am revenit din mini-vacanta de 1 mai petrecuta in Balchik, la Hotel Lotos. Concluzia acestei vacante a fost ca totul depinde de noroc atunci cand ajungi la acest hotel. Grupul nostru a fost format din 3 cupluri si fiecare cuplu a primit o camera usor diferita de celelalte.

Prima camera- vedere completa la mare, foarte spatioasa, pat dublu, la baie dusul nu avea cadita si toata apa se imprastia pe jos

A doua camera- vedere din lateral la mare, destul de spatioasa, pat dublu+ pat simplu (desi era incadrata ca si camera dubla), saltele invechite

A treia camera - vedere din lateral la mare, spatiu putin, pat foarte comod, cadita la baie

Toate camerele erau dotate cu AC, TV, Frigider. Cearceafurile miroseau f frumos, insa cuverturile aveau cateva pete dubioase pe ele. Prin anumite zone tavanul era usor patat, iar tapetul dezlipit de pe perete (ma refer aici strict la camera a treia unde eu am stat si pe care am avut timp sa o observ mai bine)

Am fost placut surprinsi ca desi am ajuns cu 4 ore mai devreme fata de ora afisata pentru check-in, cei de la hotel ne-au dat imediat cheile de la camera (asta probabil si pentru ca nu suntem in plin sezon).

Noi am optat pentru demipensiune, iar mancarea a fost gustoasa (cu exceptia salamului) si suficienta. La micul dejun puteam alege intre: branza, salate, salamuri, gem, unt, omleta, cremvusti, carnaciori, oua ochiuri, icre, fructe, prajiturele, fursecuri, iaurt, lapte. La cina: peste la gratar, peste prajit, cartofi copti/prajiti/natur, salate, tochitura, chiftele, fripturi de pui/porc, etc (posibil sa fi omis cateva) Pe 30 aprilie s-a organizat si o cina festiva, cu program artistic si muzica live.

In concluzie, nu pot spune ca nu mi-a placut sau ca nu m-as mai intoarce niciodata aici. Ne-am dorit un sejur pe bani putini, iar pentru cat am platit, eu cred ca am primit destul de mult. Am trecut destul de usor peste aspectele neplacute legate de camera deoarece am petrecut foarte putin timp acolo, in general plimbandu-ne sau stand in sala de jocuri la rummy/biliard. Mi-a placut atitudinea administratorului/ patronului care era oricand dispus sa te ajute (vorbea romana), insa era bine sa stai la o distanta considerabila de el deoarece emana un miros usor neplacut (probabil din cauza camasii pe care nu si-a schimbat-o 3 zile cat am stat noi si nici nu cred ca avea de gand sa o faca in viitorul apropiat). Deci, daca aveti drum prin Balchik si buget limitat, chiar merita sa va cazati la Hotel Lotos.

Trimis de yarine in 02.05.12 23:45:05
Validat / Publicat: 03.05.12 06:50:20

VIZUALIZĂRI: 4420 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yarine); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera la plecare
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 EUR pe cameră

cojocaru a.*
    [12.01.13 15:10:37]

Buna,

Spune-mi, te rog, daca ati fost fost prin agentie (care?) sau daca v-ati facut rezervarea direct la hotel (cum ati procedat?). Despre parcare ce-mi poti spune, masina e in siguranta?

Multumesc mult, pentru un eventual raspuns.

ATENTIE! referirile la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

yarineAUTOR REVIEW
    [12.01.13 17:30:22]

@cojocaru a. : Buna! Noi am facut rezervarea printr-o agentie din Bucuresti. Iti voi trimite un mesaj privat cu numele ei. Oricum, anul trecut aveau cel mai mic pret la Hotel Lotos.

Hotelul are o mica parcare in care incap aprox 10-12 masini. Nu este pazita, este situata chiar la iesirea din hotel, unele camere chiar au vedere catre ea, dar nu am avut probleme cu masina cat am stat acolo. Daca totusi iti doresti mai multa siguranta, am vazut in zona si o parcare platita si pazita.

cojocaru a.*
    [13.01.13 07:06:17]

@yarine: multumesc frumos pentru raspuns

o zi buna!

cojocaru a.*, yarine