ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2009
[?] AD. + 1 COPII

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Prelude - o experienta neplacuta

M-am intors ieri din aceasta '' vacanta'' petrecuta la hotel PRELUDE in KUSADASI... Pot spune ca a fost o reala experienta neplacuta...

Serviciile din acest hotel de 4 stele [de fapt numai 2] lasa de dorit...

Mancarea e sub orice critica... si de proasta calitate [cateva legume combinate in fel si chip...]; fructe niste mere stricate si pepene verde... Micul dejun acelasi in fiecare zi. . [un salam dubios si oua fierte... o imitatie de cafea...]

Sa trecem peste asta... dar modul in care esti tratat de catre personal te face sa te simti de parca ai cere ceva de pomana... nu te simti deloc ca cineva care a platit pentru aceasta vacanta....

Camerele nu sunt foarte curate... mobilier vechi, usi care nu se inchid... etc...

Nu recomand acest hotel! KUSADASI merita vazut... dar nu alegeti hotel PRELUDE!

Trimis de sophie in 18.07.09 20:15:11

VIZUALIZĂRI: 1018 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sophie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Gradina hotelului si privelistea este superba!
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[21.07.09 11:07:11]

Nu cumva gresirati adresa?

Bune sa va fie inimile, nu cumva cei care vorbesc de "Rau" despre acest hotel au fost la alt hotel PRELUDE decat cel de 4 stele? Adica spre surprinderea voastra ati fost la cel de 3 stele sau de 2 stele?

[21.07.09 23:50:40]

de ce spui asta ai fost acolo si ai alta parere sau nu inteleg eu mesajul pe care vrei sa il transmiti?

[21.07.09 23:51:30]

eu plec pe 4 august acolo si nu stiu cum sa fac sa imi schimb "hotelul " asta infect

bughy4u*
[22.07.09 01:17:06]

as vrea si eu un numar de telefon sau un id de mess... pt contact... (pt cei care au fost la hotel prelude si ati postat parerile plsss... eu urmeaza sa plec si as avea nevoie de niste informatii plsss

sau dak nu bagati add la lista de mess: bughy19_4u@yahoo. com

sau 0727803378 un mesaj ceva si va sun... . . pls

[22.07.09 01:20:03]

foarte probabil, userul "impresii" nu a fost in vacanta la acest hotel, asa ca prezentul review va fi sters.

"impresii", daca gresesc te rog sa ma corectezi, argumentand.

[22.07.09 07:49:55]

"webmaster" doar esti master si-ti permiti , iar impresia si parerea mea sunt foarte naturale.Ai perfecta dreptate ca nu am fost, din cauza asta incerc sa-mi dau seama ce se intampla.Multumesc

[22.07.09 07:51:09]

silence13dream eu zic sa incercam si mai apoi sa-ti dai cu o parere.. nu? eu cu sigurantza va dau bila alba.. sau neagra

doctorasul
[22.07.09 08:19:04]

Va rog frumos puteti sa puneti si poze, eu o sa plec acolo. O poza valoreaza cat o mie de cuvinte.

[22.07.09 11:03:11]

impresii - chiar daca nu ai fost la un hotel, esti mai mult decat binevenit sa scrii pe site.

INSA e important sa o faci la locul potrivit - adica (in acest moment) la rubrica ECOURI a unui (sau mai multe) reviews-uri. Probabil ca motivele iti sunt evidente deja - daca scrii un review distinct fara sa fi fost inca acolo, esti obligat (de program) sa dai "note" (sa indici gradul de satisfactie, pe capitole). Pe langa ca furnizezi astfel o informatie nereala (ca doar nu ai de unde sa stii cat de multumit vei fi), denaturezi si media hotelului, care este un indicator sintetic foarte important in ce priveste pozitionarea respectvului hotel fata de celelalte din aceeasi destinatie (sau altele)

O sa mut aceste "impresii", impreuna cu setul de ecouri aferente, la unul dintre reviews-urile recente de la acest hotel.

[22.07.09 11:10:32]

mutat deja "review-ul" postat de userul "impresii" in aceasta rubrica, ca ecou. Deasemenea, toate ecourile de la acel review au fost si ele mutate aici.

sophieAUTOR REVIEW
[22.07.09 19:38:47]

draga '' impresii''... pot sa te asigur ca in kusadasi exista un singur hotel PRELUDE, format din prelude 1 si prelude 2.. este un hotel de patru stele asa cum am platit ptr. 4 stele.. de fapt sunt doua aripi de cladire cu aceleasi conditii.. mi-am spus parerea fara sa exagerez deloc, nu am nici un interes sa vb. de ''rau '' cum ai zis acest hotel, am facut-o pentru alti romani care au ales acest hotel si care au muncit cu greu ca sa isi castige banii pentru o vacanta si nu vreau ca ei sa repete experienta mea.. asta-i tot.Si ca sa spun si ceva de bine.. hotelul are intr-adevar o gradina superba si privelistea este la fel de frumoasa... dar avand termen de comparatie din vacantele anterioare unde am stat tot la 4 stele am fost intradevar dezamagita..

rebeca_m*
[23.07.09 14:27:37]

Sa nu ne pripim in a trage concluzii

O sa merg si eu in la hotel Prelude si, sincera sa fiu, dupa ce am citit impresiile de pe acest site sunt un pic cam dezamagita. Totusi, nu cred ca o sa fie chiar atat de rau, turcii ofera servicii bune. Acum, normal ca daca ai fost la 5 stele, un hotel ca Prelude (care, dupa cate inteleg eu, este un hotel modest, nu ceva ultramodern) ti se pare ca nu te multumeste pe deplin. Eu zic ca pentru un concediu reusit, e important sa ai conditii decente, adica o camera curata si o mancare acceptabila, adica sa poti alege 2-3 feluri care sa iti placa si, mai ales, sa fie proaspata, ca doar nu te duci sa stai numai in camera si nici sa te indopi de mancare. Hotelul am inteles ca este pe plaja, ca are o gradina foarte frumoasa. Deci, eu cred ca o sa am o vacanta reusita la Hotel Prelude. Promit sa revin cu impresii pe care sa le fi perceput in mod direct. Va doresc concediu placut tuturor!

[23.07.09 15:04:11]

eu as zice altceva - cum va explicati ca anul trecut impresiile erau bune spre foarte bune si anul acesta dezastru. Eu asta nu imi pot explica. Sa inteleg ca hotelul acesta poate oferi servicii de calitate numai cand vrea... sau e criza de vina?

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[23.07.09 15:24:32]

ei bine, se mai intampla sa se schimbe echipa - managementul, in rimul rand, dar si din personal. In unele cazuri se schimba si proprietarul (mai bine zis operatorul acelui resort).

Mentionez ca nu stiu daca e cazul acestui hotel sau nu. Dar retineti ca se pot intampla schimbari [majore] de la un an la altul (rar, insa, e adevarat)

doctorasul, silence13dream, sophie
Alte impresii din această RUBRICĂSentinus Hotel (ex Prelude, 3*):