ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.03.2012
DIN: Alba Iulia
ÎNSCRIS: 29.11.10

Şi noi AmFostAcolo

Încă de la primirea invitaţiei de a participa la întâlnirea AmFostAcolo – 2012, am avut sentimentul ca ma voi întâlni cu iubitori nu numai ai turismului ci si a distractiilor si prieteniei. Şi nu m-am înşelat deloc. A fost extraordinar de frumos. Oameni deosebiţi care, parcă se cunoşteau de o viaţă. Cu prietenii apropiaţi parcă nu sunt la fel de frumoase astfel de momente.

Eu am fost, pentru prima dată, la întâlnirile membrilor AFA şi promit că nu va fi ultima.

Cum am ajuns acolo? După primirea invitaţiei, am localizat (binenţeles pe NET) destinaţia – Grand Hotel Perla Ciucaşului, am răspuns invitaţiei si am aşteptat să treacă timpul.

De-abia vineri, 09.03.2012. (pentru că în 08.03. am lucrat), i-am făcut surpriza soţiei şi i-am spus despre plecare. Doar pe maşină i-am mai dat câteva detalii despre ce şi unde mergem.

Ajunşi la hotel, întâmpinaţi de Cornel, am început, timid, să ne cunoaştem cu ceilalţi membrii. Din toate colţurile ţării (şi mai din centru) membrii AFA s-au reunit la Târlungeni (BV).

Ce a urmat apoi, am văzut cu toţii – voie bună, distracţii şi veselie. Am uitat de grijile zilnice, de stress, în acea “oază” de linişte de la Perla Ciucaşului.

Moment deosebit – înmânarea diplomelor şi cupelorAFA, a concurat cu înmânarea premiilor Oscar. Oameni plini de haz. Apoi, seara, marea distracţie, însufleţită şi de animatoarele gazdelor noastre, dar mai ales a membrilor AFA, foarte „haioşi”.

Duminică, ziua plecării, cu oarecare tristeţe că ne despărţim, dar cu o deosebită mulţumire că am fost alături în extraordinara “FAMILIE” AFA, am făcut încă un rând de poze cu membrii, pe care îi salut, ne-am luat rămas bun si... spre casă.

Aştept ca în viitorul apropiat, “şeful” CORNEL, “să sune goarna” şi să ne adune pe cât mai mulţi la o nouă întâlnire.

Mii de mulţumiri celor care au avut această idee, mulţumesc tuturor că existaţi, sunteţi extraordinari. Să ne revedem cu bine!

Trimis de Vasile S in 18.03.12 19:07:27
Validat / Publicat: 18.03.12 20:15:45

VIZUALIZĂRI: 1835 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]

Costi [18.03.12 20:43:26] »

@Vasile S

Poate la Alba Iulia?

Larissa [18.03.12 21:47:08] »

L-aș ruga și eu pe șeful Cornel să nu sune goarna în septembrie prima jumătate, e perioada de concedii consacrată în Grecia, Turcia sau Cipru așa că unii chiar nu putem veni!!

Vasile S, frumoase poze ați făcut! Felicitări și pentru că faceți surprize atât de plăcute doamnei, de ziua femeii, este o norocoasă, așa cum am fost și noi cele care ne-am aflat acolo!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
balasa violeta [18.03.12 23:00:51] »

Cred ca doamna s-a bucurat de surpriza. Mi-a placut ceea ce-am citit. Sper sa avem timp la viitoarea intalnire sa povestim mai mult.

iulianic [18.03.12 23:09:31] »

@Vasile_S: Cu bucurie, remarc faptul ca si acum, dupa o saptamana, impresiile de la marea intalnire AFA de la Tarlungeni continua sa soseasca. Asta denota ca oamenii s-au simtit bine impreuna si ca isi doresc repetarea unor astfel de evenimente.

Noi, cei care nu v-am fost alaturi, ne-am bucurat prin bucuria voastra, citindu-va randurile si privindu-va pozele.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
Vasile S [19.03.12 21:25:07] »

@Costi: De ce nu? Eu tocmai organizez intrunirea de 30 de ani de la terminarea liceului, dupa ce am organizat pe cele de 10, respectiv, de 20 de ani.

Vasile S [19.03.12 21:31:24] »

@larissa2012: Multumesc! O sa va trimit si d-voastra din pozele pe care le-am facut.

Toate cele bune!

Vasile S [19.03.12 21:33:34] »

@balasa violeta: Poate treceti pe la Alba Iulia, suntem usor de gasit. Va asteptam!

balasa violeta, Costi, iulianic, Vasile S
Alte articole din această RUBRICĂ2012 Întâlnirea AFA - Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]: