ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.03.2012
ÎNSCRIS: 02.08.10
MAR-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

O experienta deosebita!

Da! Putem si noi! (parafrazand alegerile de acum 4 ani de peste ocean). Am fost acolo! La Doi Ponei. Vom reveni oricand cu cea mai mare placere! Am fost un grup de 40. Cu copii, fara copii, mai tineri sau nu. A fost extraordinar din toate punctele de vedere! Am ajuns primii in locatie si am beneficiat de acest avantaj fotografiind pensiunea in detaliu, prezentandu-va astfel conditiile deosebite pe care le-am gasit si apreciat.

Curatenie deosebita (aspect apreciat de toti, mai ales ce cei dintre noi care am venit cu piticii), mobilier ok, caldura excesiva (toate robinetele caloriferelor erau la maxim si am fost nevoiti sa le reducem sub jumatate), liniste, discretie totala din partea proprietarilor, bucataria dotata cu tot ceea ce am avut nevoie, DVD player cu statie de amplificare si 2 boxe pentru a putea pune muzica (cu cablurile personale am putut adauga un laptop la sistem si distractia a fost completa), televizor mare pentru cei care au fost interesati de romanii cu talente.

In exterior este un gratar profesional unde maestrii bucatari s-au ocupat de partea cu fumul. Langa gratar este un foisor mare care pe timpul verii este un loc de relaxare ok. Adaugati la toate acestea panorama montana care poate fi admirata din balcoane, cele doua caprioare foarte blande, cei doi ponei docili care pot fi calariti ce catre cei mici sub supravegherea atenta a unui angajat al pensiunii, parcarea amenajata si incapatoare si va veti putea face o impresie cat mai cuprinzatoare.

Pe Doamna Simona (proprietara pensiunii) am cunoscut-o in ultima zi, la plecare si singurul aspect "reprosat" a fost lipsa unui site web al pensiunii, noi afland indirect despre aceasta pensiune.

La final, recomand cu caldura aceasta locatie deosebita! Putem si noi sa fim la standarde inalte! Felicitari proprietarilor pensiunii, felicitari personalului si mult succes in turismul de calitate!

Trimis de Basy in 17.03.12 11:32:19
Validat / Publicat: 17.03.12 15:41:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI. A mai fost în/la: Bran-Simon, Mama Cozonacilor, Neptun Decebal.

VIZUALIZĂRI: 2587 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Basy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vila Doi Ponei. Pare mica dar asigura 42 de locuri de cazare deosebite!

Costi
[17.03.12 18:11:25]

@Basy

Interesant!

Dar ce întrunire a fost acolo?

Cumva o mini-întâlnire AFA?

Nu ne-ai povestit însă nimic despre serviciile de masă.

Suma de 240 lei pentru trei zile reprezintă deci 80 de lei pe zi. De persoană, sau pentru o cameră? Cu mic dejun inclus, sau fără? După sumă, bănuiesc totuşi că fără.

Mă surprinde atenţia pentru amănunte pe care ai acordat-o, apropo de reflexele bliţului. Asta pentru că, de obicei, bărbaţii sunt mai puţin atenţi la astfel de detalii

BasyAUTOR REVIEW
[18.03.12 14:36:52]

@Costi: A fost una dintre intalnirile corului Sound Bucuresti.

Intr-adevar au fost doar sevicii de cazare, tariful fiind pentru o camera, fara mic dejun. Din pacate aceasta a fost optiunea majoritatii coristilor, avand in vedere faptul ca proprietarii ne-au oferit serviciile complete la preturi incomparabil mai mici decat cele din restaurantele din Busteni. Asta a fost, unii au venit de Vineri, altii Sambata dimineata, altii spre seara, altii deloc si nu puteam avea un serviciu de masa cat de cat coerent.

Despre blituri... pacat ca nu pot incarca fisierele originale, in format DSLR (. NEF; . RAW) de dimensiuni mari, cca 16-18 Mp. Se pot vizualiza doar cu program de editare foto. Dar cred ca se vad bine si jpg-urile de 5 Mp. De data aceasta am cautat detaliile, fiind primii ajunsi in locatie si profitand astfel de liniste.

O zi buna.

Basy, Costi