ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.03.2012
ÎNSCRIS: 04.11.10
MAR-2012

Grand Hotel Perla Ciucasului - casa pentru AFA

amplasare

Situat in inima tarii, la ~10 min cu masina de orasul Brasov, intr-o zona de poveste, acest ansamblu hotelier poate oferii si celor mai "carcotasi" clipe de neuitat.

Format din cladirea mare si 2 vile de lux asa cum le descriu ei in pliantul de prezentare, totul pe un domeniu generos, inconjurat de un peisaj feeric.

Hotelul, construit pe 3 nivele cu 40 de camere duble, in care gasesti la parter cum intri o sala mare care are intr-un colt o receptie discreta, langa e liftul si scarile pentru acces la etaj, imediat in dreapta e restaurantul, mare si primitor cu 100 de locuri dupa cum sta scris in brosura lor de prezentare.

Camera

Eu am beneficiat de una bucata camera, purtatoare de numar 310. Situata unde altundeva decat la ultimul etaj.

Ea in sine nu este foarte mare insa e foarte intima, curata si bine utilata. Paturi twin sau matrimoniale, noptiere, dulap, o comoda unde sta tv-ul si baia care e bine luminata si de o curatenie desavarsita. Un singur minus ar fi ca ai cabina de dus cam stramta si in clipa in care faci dus trebuie sa opresti apa pentru a te sapuni, insa asta poate fi si o metoda utila de a economisi apa care altfel ar fi curs... si tot ar fi curs.

Desi am dormit doar cateva ore pot spune cu certitudine ca saltelele sunt de buna calitate ceea ce ofera un somn placut, per total este o imbinare draguta de confort si rustic datorat si mobilei de lemn.

restaurantul

Aici poti face o mega petrecere lejer, ai si un bar pe care nu am fost curioasa sa il testez dar cred ca are macar minimul mecesar pentru a satisface gustul clientelei.

Cum eu am ajuns ultima in seara festiva totul era pus la punct in cel mai mic detaliu, asa ca m-am putut bucura de o imagine generala placuta.

meniu

Unul bine ales, bine pus in decor/aranjament si cred eu destul de gustos/sanatos

Micul dejun care a fost inclus in pretul camerei a fost savurat pe indelete, am apreciat gustul untului de casa si al branzei facute in bucataria hotelului, iar celelalte bucate cred ca se ridicau la standarde de prospetime/gust destul de inalte la cat de bine aratau.

sala de conferinta

Aici am lipsit si nu pot da detalii, insa cu siguranta cineva va scrie si despre acest loc

personalul

Sincer... impresionant, foarte interactiv, saritor si ce este cel mai minunat sunt vesnic cu zambetul pe buze.

Un loc unde AFA a fost si s-a simtit bine, un loc de poveste ce se cere exploatat si vara.

PS

Nu pot sa las deoparte spectacolul minunat oferit de hotel, dansuri, prezentari de moda... ce mai - ca la case mari

date oficiale

Brasov - Târlungeni, str Târlungeni 110a

tel 0268/365.600 sau 0723/144.001

office@grandhotel-perlaciucasului.ro

Sa va bucurati de zilele petrecute aici si sa nu uitati sa scrieti.

Trimis de roth in 12.03.12 18:52:51
Validat / Publicat: 12.03.12 20:05:54

VIZUALIZĂRI: 1628 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roth); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 21 voturi)

Larissa [12.03.12 20:47:25] »

Roth, din păcate nu ne-am cunoscut prea bine dar sunt sigură că nu greșesc când spun, precum alții, ce generoasă ești! Ești tonică, pozitivă și ai darul să îi optimizezi și pe alții, felicitări! Acest review este dovada a tot ce am spus mai sus, prietenii știu de ce!

roth
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]: