ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2009
ÎNSCRIS: 02.06.09
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

Viata de mogul :P

Buna! Mie mi a placut la vera. Conditiile de cazare sunt super ok, curatenie in camere, zilnic schimbau lenjeria, prosoapele, e adv ca la 2 zile lasam cate 1 $ pe pat... dar a meritat...

Mancare din belsug, gaseai ce sa papi. In perioada in care am f noi a f un mic incident la hotel, cica s au imbolnavit cativa pe acolo de la mancare (peste la gratar) - noi nu am avut nik desi mancasem si noi peste. In fiecare seara faceau in fata piscinei gratar, ca era peste, piept de pui etc, deci pestele a f pregatit pe loc, eu n am inteles cum s au imbolnavit unii... in fine, eu tind sa cred ca au mancat alte alea, maioneze sosuri etc. Din pct meu de vedere a f super. Ah, dulciuriile... un singur fel mi a placut, (tort) in rest totul era facut din gris colorat si indulcit... da oricum mie mi a f deajuns tortul cu pricina... mai bagam si 2 feli de pepene si eram full option:)). Bautura... bunicica, sucuri la discretie.

Animatie super marfa, organizau diverse jocuri, concursuri etc. deci despre hotel cam atat.

Nu ratati excursiile la pamukale, la adaland... Asta in cazul care ca va permiteti, noi am fost, alti nu s au miscat de la hotel... deh sa nu mai cheltuie banuti.

Plaja... numa cataroaie:))) dar intrai pe ponton si dadeai de nisip. Dar asta e kusadasi, numa stanci. Oricum plaja e aproape goala... dc? tocmai v am spus, majoritatea stau la hotel ca sa nu mai cheltuie banuti. Adica s au dus la mare sa stea la piscina:)).

Oh, sa nu uit aveti grija cu asigurarea medicala... N am vazut oameni mai perversi decat turci... Noi am avut un incindent, am avut asigurare la Coris, si am mers cu copilul la un cabinet, la recomandarea agentiei siba... Acolo am primit ingrijire medicala, ni s au verificat documentele, asigurarile, totul ok... Suntem chemati a doua zi la control... si primim s vestea bomba ca treabuie sa platim, cca 80 e... Am luat foc evident... am sunat in tara... m am luat cu dr., care era un mare escorc, din cauza ca umfla facturiile asigurarea refuza sa plateasca, in fine am scapat fara sa platim, pt ca am facut gura, altfel eram buni de plata. Oricum atentie la orice, turci te cam jepcaresc daca au ocazia si prind pct slab.

Sa revenim la vera... Este situat chiar la intrare in kusadasi... mie mi a placut pt ca in centru era prea multa zapaceala. Totul ok daca nu sunteti fitosi de 5 *: P. .

Daca aveti intrebari... va raspund cu mare drag. Voi pune si cateva fotografi. pup.

Trimis de ALEX35 in 14.07.09 18:20:00

VIZUALIZĂRI: 2143 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ALEX35); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera cu fimiu motz:P
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[15.07.09 15:11:05]

buna

ma intereseaza si pe mine sa merg la Vera si vroiam sa stiu mai multe detalii despre plaja: daca e cu nisip sau pietris, la ce distanta e fata de hotel si daca hotelul are gratuit sezlonguri si umbrele la plaja.

merci

[16.07.09 00:45:51]

Buna! vera este situat chiar la intrare in kusadasi. Da, are plaja cu sezlonguri si umbrele gratuite. Dar pe plaja bauturile tre sa ti le cumperi... Plaja este 80% pietris, daca vrei sa intri in apa sa nu ti rupi picioarele tre sa o faci de pe ponton, dar asta e relieful zonei... Ai sa ti dai seama bine cand ai sa ajungi acolo. Dar de pe ponton intri in apa si dai de nisip fin, asa ca nu am vazut din asta un inconvenient.

Distanta de la hotel la plaja... hm... cca 10 min. Nu mi s a parut departe.

La hotel te sfatuiesc sa ceri sa fi cazat in main... Este renovat anul acesta si camerele arata f bine.

Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere, kisss

[16.07.09 08:58:17]

mihai84
[24.07.09 20:28:18]

salut. mi-am luat bilete si eu la vera.. cum adica sa cer sa fiu cazat la main? ce e main asta?

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[24.07.09 20:48:53]

hotelul are mai multe corpuri de cladire (3) ; main inseamna corpul principal, cel cu receptia

Alina Grigore*
[29.07.09 15:56:17]

Am si eu o intrebare... Vreau sa plec cu niste prieteni in kusadasi, individual (cu masina) si tocmai ce am primit o oferta la acest hotel de la agentia [X] pentru luna septembrie, pentru 2 persoane 7 nopti all inclusive -> 392 EUR si ma tot bat la cap niste prieteni ca e prea putin ca daca e naspa... Pe tine te-a costat mult mai mult? E ok?

Mersi mult.

Alina

[29.07.09 16:17:29]

Eu am platit 500 e perioada 4-1 iulie, 2 pers, copilul gratis. Tot individual am fost si noi, io zic ca o sa va placa. Acum na...gusturiile nu se discuta, dar daca vi se pare putin? Este extrasezon...apoi na, poate prietenii tai vor prin Dubai. Pe acolo n-am avut drum inca. Nu mi-a ajuns cascavalul .

[29.07.09 16:27:54]

Alina Grigore: postul (multiplicat de tine la mai multe impresii) poate fi usor banuit ca tentativa de reclama subtila. Am sters referirea la agentie, daca intentia ta a fost doar sa te informezi, nu are de ce sa te deranjeze acest lucru

Alina Grigore*
[30.07.09 09:17:45]

Doar vroiam sa ma informez...nu am vrut sa fac reclama la nicio agentia, de fapt nici nu am realizat ca fac reclama...

Multumesc pt raspuns... si eu sper sa ne distram. : P

[31.07.09 13:16:39]

La plaja cat costa 1 bere? Dolmos-urile vin destul de des prin zona? De fapt hotelul am inteles ca e pozitionat intr-un orasel... poate ma lamuriti voi...

[03.08.09 18:23:06]

Buna... hotelul este situat chiar la intrare in kusadasi, plaja este la cca 5 min. o bere la restaurant, 6 lire, la magazine, supermarket parca 2 lire, dolmusurile... hm, noi nu am circulat cu ele, noi am fost cu masina, dar am auzit ca vin ff des, 10-15 min. sper ca te am ajutat, pupici

sniperm007
[31.05.10 13:16:11]

Salutare, observ ca in general sunt pareri bune despre hotel.

Spuneti-mi si mie cum e cu pontonul acela: cobori pe scari... e apa adanca...

Vreau sa ma duc cu familia (2 adl_2 copii 8/12 ani) este departe de centrul orasului?

ALEX35, Alina Grigore*, andreiutasg, mihai84, sniperm007
Alte impresii din această RUBRICĂLuana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede]:

• pagină generată în 0.054419994354248 sec