ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.02.2012
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 11.01.10
SEP-2011

Distractie pe cinste!

In a treia zi de vizita in Ungaria, am planificat o balaceala la Aquapark-ul din Debrecen. Dupa achizitionarea biletelor de la Zoli, cu un discount consistent, am plecat la prima ora din Hajdu, cu intentia de a vizita zoo Debrecen si ulterior, strandul.

Tristete mare pe copii caci pe timpul vizitei la zoo, ne-a sunat prietena lui Zoli care cerandu-si scuze, ne-a informat ca strandul din Debrecen in acea zi v-a fi inchis pentru mentenanta. Ca o compensatie, ni s-a oferit posibilitatea sa ne intoarcem la Hajduszoboszlo, unde urma sa primim un discount pentru biletul de intrare la Aquapalace-ul de aici.

Ei bine, dupa ce ne-am intalnit cu Zoli si i-am returnat biletele de intrare de la Debrecen, am avut placuta surpriza sa aflam ca de fapt discountul de care ni s-a spus consta in bilete gratuite la Hajdu, suportate de cei din Debrecen (prin interventia lui Zoli, desigur).

Si pentru ca nu era o zi prea in sorita, am profitat la maxim de aceasta situatie. Cu aceasta ocazie, ii multumim inca o data lui Zoli pentru fairplay-ul profesional de care a dat dovada! La noi, daca reuseam sa ne recuperam banii pe bilete, ar fi fost o mare realizare...

Considerat a fi unul dintre cela mai mari parcuri acvatice din Europa, construit pe o suprafata de peste 15000 de metri patrati, acest parc poate fi o delectare pentru toate varstele.

Avand camera de joaca pentru copii, terenuri de squash, bazin pentru surfing, diverse servicii de wellness, camera pentru odihna bebelusilor, cosmetica si coafor, cafe-bar, servicii de fitness, etc, complexul impresioneaza prin marime si dotari

Diversitatea bazinelor (in numar de 20) este impresionanta: de la bazine pentru nou-nascuti, bazine si tobogane pentru copii de 3-10 ani, pana la piscinele tematice (cinema, de gheata, tropicala, baia romana, piscina pestera) tobogane pentru adulti si nu trebuie uitata piscina de 25 de metri lungime, aflata la ultimul etaj.

Restaurantul cu autoservire aflat in incinta complexului asigura o varietate suficienta de mancaruri pentru cei pe care balaceala i-a obosit si flamanzit. Mancarea consumata se achita pe loc, cu cash.

Pretul biletelor de intrare a fost de 3200 forinti pentru adulti si 1200 pentru copii pana la 7 ani. Accesul este asigurat de bratarile pe care le primesti la intrare, si care au un cod de culori (adultii – portocaliu, copii sub 7 ani – roz iar cei peste 7, galben). Cu ajutorul acestei bratari iti puteai deschide si dulapiorul corespondent respectivului numar. Curatenia in incinta complexului este ireprosabila, angajatii sunt zambitori si serviabili asadar – nu poti decat sa te simti bine.

Pentru copii a fost o zi superba, s-au distrat grozav prin toate bazinele si au tocit toboganele; si noi am dat in mintea lor, ne-am balacit la greu si ne-am stafidit de la atata aqua-masaj :)

In concluzie, o zi minunata, plina de distractie si amuzament!

Trimis de ctc in 10.02.12 15:40:05
Validat / Publicat: 10.02.12 16:41:30

VIZUALIZĂRI: 3382 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ctc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Aquapalace Hajduszoboszlo - un loc plin de antren pentru toate varstele!
Reduceri pentru membrii AFA:
  • 10% reducere ptr orice membru inregistrat AmFostAcolo
Click pentru a solicita o ofertă personalizată

cristi2307 [03.07.12 23:32:57] »

Cine a acest Zoli? Tot citesc de discount pentru Aqua Palace dar inca nu am priceput: cum se obtine? De unde se pot procura bilete cu discount? Vrem sa mergem si anul acesta in Hajduszoboszlo si as dori sa aflu detalii despre Aqua Palace. Multumesc anticipat pentru raspuns!

ctc [04.07.12 08:00:22] »

@cristi2307: markizoli este ID-ul sau de messenger. Cauta-l, este mai tot timpul on-line, si iti da toate detaliile care te intereseaza.

cristi2307, ctc
Alte impresii din această RUBRICĂAqua-Palace Hajduszoboszlo:

Reduceri pentru membrii AFA:
  • 10% reducere ptr orice membru inregistrat AmFostAcolo -
    IMPORTANT: pentru biletele consumate pana in 9 martie, reducerea este de 20%
    Solicitarile se pot trimite in limba romana
Click pentru a solicita o ofertă personalizată