ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.02.2012
ÎNSCRIS: 17.12.11
JAN-2012
2 AD. + 2 COPII

Stana Turistica Club Vila Bran - mai bine decat inainte

Dupa 6 zile petrecute in Poiana, 3 la ski, 3 la dat medicamente la copii, a venit vremea sa mai plecam si spre casa.

Plecarea mai de dimineata pt ca voiam sa stam vreo cateva ore si prin Brasov, unde sa mancam si de pranz. Dar in Brasov copiii au primit de la promoterii de pe strada ursuleti cu ciocolata si asa nu ami avea niciun rost pranzul in Brasov asa ca ne-am indreptat spre casa.

In Predeal mi-am dat seama ca parca mai vreau sa prelunesc cu vreo cateva ore vacanta asa ca am intors-o catre Bran. Fara vreo alta tinta. Dar am vazut afisul cu Stana Turistica si cum unul din copii imi cerea carnita am zis sa le mai acord astora o sansa.

De ce? Am fost de mai multe ori la Stana pt ca partenerului de viata ii place. Dar gustul mancarii a fost din ce in ce mai slab.

Cand am ajuns in complex m-am bucurat de bucuria copiilor. Zapada alba ca asa e ea, nu neagra de la esapamente, noroaie etc, poteci printre muntii de zapada ca, de, a nins de adevaratelea, omuleti mici mici de zapada cazati pe mesele de la poiana cu focul de tabara (era doar locul acum, nu si focul). Fara atata zapada cu siguranta mi s-ar fi parut locul cam kichios, dar acum a mers.

Am intrat si in restaurant. Plinut. Prima surpriza placuta a fost cand am cerut scaun de copil - am fost intrebata daca nu vreau 2 scaune (asta pt ca am 2 copii mici, dar unul e deja mai marisor).

Alte placeri descoperite: loc de joaca indoor pt copii cu mobilier suficient, cu jucariile nu stau asa bine, o persoana care ii vegheaza (pe usa scrie ca juniorii trebuie insotiti de un adult), o domnisoara a venit la noi la masa si a oferit baloane copiilor, masa de infasat la baie, baie curata, muzica ambientala voce si pian live (doamna a cantat si un hit Metalica), un dans si un jingle cu cei ce am inteles ca sunt mascotele clubului.

Mancarea mai buna ca in trecut. mAm apreciat supa cu galusti aproape fara sare. La cati copii erau prin complex eu zic ca s-au gandit bine. Un platou cu carnuri pt 2 persoane, probabil 2 boxeri. Mare mare portia pt 2. Carnatii de casa ca cei din copilarie facuti de bunica, pastrama de oaie ff buna, ceafa pare deja nimic, iar pulpele dezosate chiar gustoase. Copiii au capatat snitel din piept de pui, dar prea subtire si prea uscat. Nu a fost bun. Iar palinca am inteles ca e slaba si nu a incantat prea tare papilele.

Servirea prompta, am primit la pachet carnurile ramase.

Restauntaul plin de oameni cu bratari la mana. Ma gandesc ca e vreun fel de all inclusiv sau ceva.

Era afisat pe acolo si programul pe zile, ore pt cei cazati - sanius, mesterit la oameni de zapada, foc de tabara, face painting. Asta ce am retinut.

Poate ca voi merge vreo 2 nopti acolo, nu doar la masa.

Cu burta plina si cu soarele departe am luat-o inca o data catre casa.

Drumul curat, zapada pe partie nu pe strada, fiind samabata seara turistii erau pe unde voiau dar nu pe DN.

Palpitatii ca de obicei la mini targurile de mestesugari pt ca omu' nu se asigura cand coboara din masina.

In rest totul bine.

Trimis de maria012 in 01.02.12 22:46:17
Validat / Publicat: 01.02.12 23:46:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 3585 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maria012); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Bran?: