ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.01.2012
ÎNSCRIS: 19.06.10
JAN-2012

la PMM* = 400 AED

Byblos Marina-un hotel bun

Am fost cazat anul acesta, 2012 ianuarie, la acest hotel pentru 7 nopti.

Cazarea buna, cu exceptia faptului ca noaptea se aude muzica de la barul de jos, micul dejun bun, serviciile bune, asezarea buna, linga plaja si la citeva statii de metrou sau autobuz de centru.

Piscina de la etajul 9 este ok iar personalul este amabil. Ar fi de preferat sa nu va potriviti sejurul cu grupuri de rusi care sint extrem de galagiosi si lipsiti de bun simt. Este frcventat de rusi si are in dotare, hotelul, restaurant rusesc.

Interiorul camerelor este ok si sint destul de spatioase. Baile arata impecabil.Sejurul in Dubai a fost frumos,totul este grandios,vremea perfecta,ziua 25-28 grade si seara racoare 16-17 grade,fara umiditate.

Ca si optionale noi am facut safari si Abu Dhabi.Nu merita sa faceti optionalele prin agentia din tara,sint scumpe si la fel de bine v-i le puteti rezerva prin receptia hotelului.In privinta turului la Abu Dhabi,mergeti cu autobuzul 8 pina la capat si ve-ti vedea in acea mare statie si autocare pentru Abu Dhabi.Este ca o autogara si are masini catre diferite destinatii.Ajunsi in Abu Dhabi puteti lua un taxi sa faceti turul de oras si cu siguranta ve-ti plati mult mai putin de 65 de euro de om ,pret cerut de agentia de turism romaneasca.

Mincarea in supermarket este scumpa sau mai au si produse cu preturi ca si la noi.Se pot minca saorme in oras,la pret de 50 dirhami{1 dirham=1 leu} sau in Mall-uri la Food Court unde oferta este bogata de fast-food .Incercati mix-grill la food-urile iraniene si salate.

Timpul de 8 zile este suficient pentru sejurul in Dubai si in fiecare zi va puteti face un program de vizitat.Atractiile sint cele mentionate in rewiev-urile celorlalti postanti.Merita vazut.

Trimis de gabipuiu in 21.01.12 12:34:46
Validat / Publicat: 21.01.12 14:26:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ORIENTUL MIJLOCIU. A mai fost în/la: Cairo, Port Suez

VIZUALIZĂRI: 4870 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabipuiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 400.00 AED pe cameră

[30.01.12 22:47:45]

Rugamintea mea este sa imi spuneti daca ati zburat cu Air Bucharest si daca totul a fost in regula. Nu prea am incredere in companie si toate ofertele pentru martie cand vreau sa merg sunt cu acest SRL.

Va multumesc

Andox
    [30.01.12 23:27:09]

Pentru 4 sau 25.03 mai sunt oferte si cu zbor TAROM.

Depinde ce hotel te intereseaza.

Cris
    [31.01.12 06:32:16]

@lumiere64, eu am zburat anul trecut cu Air Bucharest, pana in Turcia si totul a fost ok. La intoarcere au fost intarzieri datorate timpului nefavorabil, insa au intaziat toate avioanele, nu numai al nostru. In rest, zborul a fost excelent, fara probleme, pilotii sunt de la Tarom si sunt foarte buni.

gabipuiuAUTOR REVIEW
    [31.01.12 11:10:00]

@lumiere64: Totul a fost ok. Avionul este vechi, echipat sh, locuri ca in maxi-taxi dar zborul a fost ok. Pe avion, mincare si bautura.

[31.01.12 11:17:08]

@gabipuiu: Multumesc!

[25.02.12 20:41:32]

Revin cu rugamintea de a mai face cateva precizari, intrucat am cumparat un sejur de 7 zile la acest hotel pentru martie. Nu stiu daca am inteles bine se pare ca plaja este la o distanta de 10 minute (plimbare), dar nu am vazut sezlonguri si nici umbrelute pe plaja (o plaja publica din cate inteleg). Mai precis exista posibilitatea de a le inchiria de undeva de pe plaja (sezlonguri, prosopape, etc). De asemenea as vrea sa va rog sa- mi spuneti daca in camere avem un frigider in care sa putem depozita ceva bauturi racoritoare tanand cont de faptul ca in martie sunt 32 grade acolo. Va multumesc inca odata pentru precizarile facute pana acum.

gabipuiuAUTOR REVIEW
    [28.02.12 20:12:19]

@lumiere64: Plaja de linga hotel este publica, fara sezlonguri si umbrele, doar nisip iar in camere sint frigidere pline cu tot ce vreti, dar ce consumati se plateste. Vizavi de hotel aveti supermarket deschis non-stop. Daca vreti plaja privata puteti merge la Jumeirah Bidge, cu autobuzul.

elenaadina
    [22.09.14 12:30:13]

As dori sa intreb cum ajung la plaja pe jos, sunt trotuare?

elenaadina, gabipuiu, lumiere64
    Alte impresii din această RUBRICĂMarina Byblos Hotel: