ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2012
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 18.08.09
SEP-2011

Apartmani Pical: Nici vorba sa ma mai intorc!

Mandra de mine ca am gasit o reducere de 75% pentru aceasta cazare, am inceput sa citesc review-uri. Cum nu erau prea incurajatoare, mi-am zis ca voi anula rezervarea si voi gasi altceva.

Timpul s-a scurs si preocupata cu altele, am lasat-o balta cu cautarile. Oricum, pretul era foarte mic asa ca, daca nu ne placea, urma sa renuntam la fata locului si sa cautam acolo alt apartament.

Dupa cazarile minunate de la Plitvice, Split si Dubrovnik, iata-ne ajunsi la Porec.

Am facut formalitatile de cazare la Hotel Zagreb, caci apartamentele apartin acestui hotel, si hai in camere.

Inca de la inceput m-a surprins ca apartamentele erau ferecate, niciun geam deschis pe nicaieri, referindu-ma aici la cele inchiriate deja.

Bon..., am intrat in apartament si m-a lovit un miros greu, de lemn vechi si un aer inchis, bineinteles. Am deschis usile, geamurile, totul parea relativ in regula.

Apartamentul nostru era cu doua dormitoare, un living cu bucatarie si baie. Foarte spatios, curatel, mobilier vechi intr-adevar, fara aer conditionat, dar nu ne trebuia, in sfarsit... tot nemultumita eram, asa ma setasem.

Mi-a placut doar ca avea o terasa mare, unde credeam eu ca va fi o placere sa stai dimineata sa-ti bei cafeaua sau seara la o samanta, asta la prima vedere. Apartamentele sunt inconjurate de verdeata, iar plaja este foarte aproape.

Ceilalti au zis ca e ok, ca sunt eu prea pretentioasa, ca nu ne trebuie altceva si gata... ramanem acolo.

Zis si facut, dupa ironiile de rigoare, am despachetat si hai sa bem o cafeluta, inainte de a explora imprejurimile. Nu mi-a trebuit mult sa dezleg misterul geamurilor si usilor ferecate, privind catre apartamentul de langa noi. Prin toata verdeata aceea era plin de soparle, care misunau pe trotuare si ziduri si patrundeau curioase in apartamente, daca nu erai vigilent si lasai ceva deschis in urma ta. Nu gasisem niciun review pe alte site-uri in care sa se mentioneze asta.

In concluzie, dimineata eram stresata de soparle, seara de ganganii, spre amuzamentul celorlalti care n-aveau niciun stres si se simteau foarte bine.

Lasand deoparte acest aspect, apartamentele sunt vechi, necesita renovare si nu le-as recomanda nimanui, indiferent de pretul platit.

De mentionat este ca personalul de la receptia hotelului este foarte amabil, zambitor si serviabil tot timpul. Poti sta la piscina hotelului sau pe terasa, unde este foarte placut.

Vacante placute va doresc!

Trimis de yohanna in 09.01.12 11:28:15
Validat / Publicat: 09.01.12 12:39:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

VIZUALIZĂRI: 4765 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yohanna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera de zi cu mobila de bucatarie

yohanna [09.01.12 12:58:50] »

Admin, am gresit anul sejurului. Corect este septembrie 2011.

Multumesc!

Corectat.

Cristian_h* [09.01.12 13:41:53] »

, soparlele chiar sunt folositoare se hranesc cu insecte, muste tantari, (in multe tari arabe chiar sunt considerate o binecuvantare) furnici, doar cateva specii sunt periculoase de exemplu salamandrele insa acestea semnalizeaza tuturor faptul ca poseda o arma de temut, veninul, prin coloritul strident, sunt convins ca soparlele in cauza nu faceau parte din aceasta categorie, asa ca nu vad de ce sa fii stresata!!! colegii tai aveau dreptate

yohanna [09.01.12 14:48:47] »

Bineinteles ca bietele soparle erau inofensive. Eu ma speriam de ele si ele de mine. Evident ca in fiecare seara avea loc operatiunea "soparla", initiata doar de mine. Cautat pe pat, sub pat, dulap, baie, etc, sa nu fie vreuna capturata din greseala.

mprofeanu [09.01.12 19:27:56] »

Multumesc pentru aceste informatii pentru ca aveam de gand sa mergem chiar la Porec la vara (citisem despre aceasta cazare in alt review si mi se paruse pretul convenabil). Nici mie nu-mi plac soparlele prin camera. Ce inseamna sa te trezesti noaptea cu o soparla pe fata?

As dori sa stiu daca exista cazare si la particulari. La ce pret?

yohanna [09.01.12 23:48:59] »

Sincer, nu stiu. Daca restul trupei a fost de acord cu Ap Pical, nu ne-am mai interesat de alte cazari. Dar stiu ca in perioada aceea am tot navigat pe net si gasisem camere in vile foarte dragute de la 35 la 50 euro pe noapte.

Este adevarat ca noi am fost in extrasezon, si preturile sunt mai mici, iar pe booking am prins reducere aproape la toate hotelurile/pensiunile la care am stat.

Nu cred ca ti-am fost de prea mare folos, dar daca mai ai si alte intrebari, iti voi raspunde cu drag.

mprofeanu [11.01.12 19:52:31] »

Preturile cred ca sunt mai mari decat in Muntenegru. (30 euro) in sezon, iulie.

Vara trecuta am fost in Muntenegru la Petrovac si ne-am simtit foarte bine prin cazare la particulari. Nu am avut timp sa scriu despre acest concediu.

webmaster [02.06.13 11:15:42] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Apartamente Porec" (deja existentă pe sait)

mprofeanu, yohanna
Alte impresii din această RUBRICĂApartamente în Porec: