ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2012
ÎNSCRIS: 04.01.12
DEC-2011

Extrem de nemulțumit

Pacat de locul superb

Am petrecut la Insieme Grand Resort sfarsitul de an. Prima impresie a fost excelenta, un loc foarte frumos, linistit, curat cu toate facilitatile pe care ti le-ai putea dori pentru o vacanta de relaxare plus ca este destul de usor de ajuns din Bucuresti.

Dupa ce ne-am cazat am urcat la restaurant, punct din care au inceput dezamagirile. In conditiile in care am achizitionat un pachet all inclusiv ni s-a servit mancare foarte proasta, felul intai si doi prestabilite fara a ti se da posibilitatea sa schimbi ceva (in loc de porc - pui, de ex) decat contra cost, orice bautura inclusiv apa plata era contra cost iar daca doreai apa ti se dadea de la chiuveta. In noaptea de revelion mancarea nu a fost excelenta, in toata noaptea de revelion ca si bautura a fost servit vin, nu de foarte buna calitate, pentru femei s-a servit toata noaptea un pahar de 50 ml de campari sau martini plus un pahar de sampanie restul contra cost, muzica de asemenea a lasat de dorit, gazda a fost Gabi Jugaru care la 12 noaptea zicea bancuri rasuflate cu "curve".

Pe masa de revelion nu a fost nimic gen fructe, fursecuri sau orice altceva de rontait intre mese in schimb ne-au inghesuit ca pe sardine. A doua zi, pe 1 ianuarie la micul dejun a fost bufet suedez destul de bogat, pe timpul zilei atmosfera super - jocuri, tenis, ping pong, fotbal, plimbari pe cal, deci placut. A venit si ora pranzului cand dupa ce am stat 50 min la masa fara sa vina nici macar un ospatar la masa, ni s-a adus o supa lungita cu legumele acrite, felul doi a ajuns numai la jumate de masa lasand copii fara mancare, ni s-a adus carne cruda... oribil si rusinos pentru ca desi stiau ca nu au mancare de ajuns nici macar un ospatar nu a incerccat sa vina sa explice ceva la masa au preferat sa se lase strigati si sa nu vina pur si simplu la masa.

Dupa oribila masa ne-am relaxat la piscina a mai treut timpul si am urcat pentru cina unde lucrurile s-au desfasurat macar decent mancare ne fiind oricum excelenta dar macar a fost comestibila.

Noi am plecat pe data de 3 incantati de loc dar dezamagiti de servire. In mod cert nu vom mai reveni si ne pare rau pentru ca este un loc fumos in care se vede ca s-a investit mult dar ar trebui sa invete sa isi respecte clientii. PACAT

Trimis de staplleg in 04.01.12 09:54:28
Validat / Publicat: 04.01.12 10:56:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POTLOGI [DB].

VIZUALIZĂRI: 2660 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (staplleg); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 99.00 EUR pe cameră

[04.01.12 10:48:58]

@staplleg: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂClub Insieme Grand Resort [Pitaru]: