ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.12.2011
ÎNSCRIS: 16.08.10
SEP-2010
2 AD. + 2 COPII

Foarte nemulțumit

Pensiunea Decebal sau cum sa mananci un kil de peste, vrei nu vrei!

Ma alatur si eu persoanelor nemultumite de modul cum au fost tratati la aceasta pensiune. Am ajuns acolo din intamplare. Plecasem cu gandul sa ne cazam la Baile Herculane dar vazand ruinele de acolo, am fugit mancand pamantul. Asa ca am luat-o frumusel spre Orsova si apoi spre Dubova si am ajuns la Cazanele Dunarii. Golful Dubova se afla, fireste, intre cele doua cazane ale Dunarii, deci privelistea este de nota 10. Pensiunea Decebal se afla chiar acolo, pozitia ei este excelenta. Arata foarte bine si e normal sa te astepti sa gasesti si servicii pe masura. Era ora destul de inainata; am intrebat de un apartament, mi s-a raspuns pozitiv. Eram in aceasta excursie 4 persoane: eu, sotul, fiica-mea si o nepotica de 8 ani. Apartamentul era de fapt o camera mare cu un pat matrimonial si, dupa un perete partial despartitor mai exista o canapea extensibila. Ne-am cazat deci 4 persoane, am cerut toate serviciile pentru toti, normal. Dupa vreo 15 minute de asteptare sub pretextul ca mai au ceva de aranjat, am urcat in camera si am constatat ca doar patul matrimonial era pregatit. Pentru canapea, nimic. Am coborat la receptie si am expus problema, am primit promisiunea ca se va rezolva. Dupa inca vreo 15 minute se prezinta o camerista care ne tranteste in brate asternuturi necalcate. Sa-mi vina rau! Bate si sotul meu drumul pana la receptie, vine iar camerista, acum cu asternuturi calcate si iar mi le tranteste in brate. Iar coboara sotul si ii spune receptionerului ca pentru 3 stele si pretul destul de marisor, nu se face asa ceva. Vine iar camerista, cu sageti in priviri si dupa ce ne intinde asternuturile pe canapea ma intreaba daca am servitori acasa. Trecem peste incident si ne odihnim. Dimineata am mai lenevit putin si nu am coborat din camera la primul cantat al cocosului. Sa fac infarct in baie si mai multe nu cand am intrat si am dat acolo peste o alta menajera, schimbul de dimineata. Si-a cerut scuze si a punctat faptul ca aceea era ora ei de facut curat.

La micul dejun a fost ok daca trecem cu vederea timpul foarte lung de aducere a comenzii, dar pranzul a fost, financiar vorbind, catastrofal. Deoarece eram pe malul Dunarii am zis sa mancam si noi peste. Am comandat fiecare ce a poftit: plachie, saramura, la cuptor si prajit. Pestele prajit a fost cerut de nepotica mea de 8 ani. Portia adusa, normala. Cand a venit nota de plata... era sa dea apoplexia peste sotul meu. Pestele cerut de nepotica era... 1 kg si pretul pe masura. Va rog sa va ganditi si dumneavoastra: cum poate un copil de 8 ani sa manance 1 kg de peste? Nu poate nici un adult daramite o mana de om.

Asa ca, dragii mei, pacat de locurile minunate, ametitoare, incarcate de istorie, salbatice, deosebite, daca nu avem cu cine. Ca in reclama binecunoscuta: "N'ai cu cine d'le, n'ai cu cine!"

Trimis de trigri in 15.12.11 22:18:17
Validat / Publicat: 15.12.11 23:48:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DUBOVA.

VIZUALIZĂRI: 2388 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (trigri); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Larissa
    [16.12.11 10:19:06]

tigri, regret experiența ta tristă, dar să nu cumva să renunți la locurile acelea de vis, eu merg cel puțin de 2 ori pe an acolo, de câțiva ani, și sunt departe de a mă plictisi. Nu ne-ai spus, totuși, cât te-a costat masa aceea celebră, și nici cazarea!

trigriAUTOR REVIEW
    [16.12.11 19:41:02]

@larissa2011: mie mi-a placut foarte mult zona si cu siguranta voi mai merge pe acolo, mai ales pentru faptul ca nu am mers pana la Moldova Noua, dar nu voi mai alege aceasta pensiune drept cazare. Daca mai tin eu bine minte, 250 ron pe noapte a fost apartamentul. Iar faimosul peste prajit 110 ron. Si nici macar nu era calcan, era un banal de crap, foarte bun de altfel, copila nu s-a plans ca nu i-ar fi placut si arata ok, dar parca totusi, exagerat de scump, chiar si pt 1 kg.

Larissa, trigri
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Decebal: