ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.11.2011
ÎNSCRIS: 28.07.08
STATUS: ADM
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Coltul... degraba socializatorilor

Fir de discutie "despletit" din articolul "Malaysia - inspaimantator si frumos in acelasi timp"

Motivul si destinatia sunt evidente

Trimis de Admin in 21.11.11 16:25:37
Validat / Publicat: 21.11.11 16:29:50

VIZUALIZĂRI: 2876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 3

se afișează ecourile [1 - 30] din total 63
[21.11.11 08:29:44]

Ce se întîmplă, domnule, pe lumea asta, de ratez eu toate review-urile scrise în 19.11? Dacă ştiam de ecourile din versuri, poate stăteam acasă şi nu pierdeam nici suta ăia de lei la păcănele. Am sosit tîrziu, asta e, dar: cine e nea Ilie? Dar Dorgo? E vorba de aceeaşi persoană? Sînt total în ceaţă.

Ghişo, dacă te apuci şi tu de versuri, atunci să ştii că drumurile noastre se despart aici. Divorţul se impune şi eu consimt cu plăcere.

[21.11.11 14:54:34]

@Santana, "dorgo" si "nea "Ilie", nu e aceeasi persoana (ar vrea dorgo sa fie in locul lui nea Ilie si sa vada Singapuru si Malaya...), dorgo e mai nou singurul CONSUL dupe sait "in vivo", adica in viata, consul a mai fost in istorie si Napoleon, ales pe viata.

Consulul este ales de popor prin vot (la noi prin PMA), are puteri depline, urmatoarea treapta evolutiva pe scara politica e doar IMPARATUL, in Italia si Franta, s-a mai intamplat ca cate un consul sa devina imparat, la Roma se alegeau de obicei doi consuli, (si Iulius Cezar a fost consul, facea pereche cu altcineva dar celalalt era atat de sters incat patricienii ziceau ca cei doi consuli ai Romei sunt Iulius si Cezar)...

PS. consulii erau alesi doar dintre "barbati", iar cuvantul "consul" are numai genul masculin, ca daca il treceti la genul feminin, suna ca naiba...

AdminAUTOR REVIEW
[21.11.11 14:58:35]

@dorgo: ptr statutul CONSUL sunt necesare 4.000.000 PMA (vezi aici). Niciun utilizator nu a atins inca acest punctaj.

NB: avand in vedere interpretarile peiorativ-vulgare (vulgar de la vulg), e posibil ca, pana cand vreunul dintre membri se apropie de acest punctaj, acest statut sa fie redenumit

[21.11.11 15:03:03]

Eu am văzut acum pe user-cardu lu' dom' doctor că are statut on-line. Ăsta ce naiba mai e? Eu îl propun pe Dorgo ÎMPĂRAT sau chiar DICTATOR.

[21.11.11 15:05:34]

Eu cer o derogare speciala pentru nambaroan, sa-l facem mai repede imparat, ca in doua-trei zile abdica, o sa fie nambartu.

Trebuia anuntat mai devreme,sa nu-si mai faca carti de vizita cu noua titulatura. Si ce bine suna :Consul Dorgo!

Ne putea reprezenta pe ambele(daca n-or fi mai multe)maluri ale Senei!

Putem sa-i zicem Printisor?

[21.11.11 15:11:33]

Dom' doctor, dacă mai eraţi CONSUL o zi-două, îi puteaţi spune lui Mutu: "Dă-mi-o, bă, mie pe CONSUELO! "

valimi
[21.11.11 15:23:23]

Dorgo, eu te propun la functia de Admin, zau, asa vei putea sa dai cate premii vrei la doamnele de pe sait de Mos Craciun, sa pui fotografii cu scris cu tot din reviste si, cine stie, poate o sa ajungi chiar si la Paris. Apoi, cand te plictisesti sa ne domini pe toti dupa cum meritam, poate o sa-ti vina cheful sa candidezi si la functia de @cornel si iti faci sait propriu "AmNistePrieteniCareAuFostAcolo"

27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0"id="wp" width="220" height="225" align="top">

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
[21.11.11 15:30:44]

@Admin draga... am vazut ieri cu ochii mei ca a scris cineva CONSUL in dreptul numelui meu, si m-am uitat repede pe google sa vad ce e aia, de aceea am si dat excplicatii pe site, cred c-a gresit cineva de la voi, dar asa e bine, e OK, s-a remediat, suna mai bine Senator, la SPA Sangeorgiu cand ma plimb pe langa bazine, dl. senator Gheorghe Frunda nu ma mai saluta cu "sal'tare doctore", ci cu "Recunostiintele mele dom' senator! "...

gheisa
[21.11.11 15:42:24]

@dorgo: "Si daca ramuri bat in geam

Si iese consul Dorgo,

Pe AFA nu mai intru neam!

Ma exilez in Congo! "

[21.11.11 15:48:34]

Si daca e concurs de Miss,

Si-l castiga Dorgo,

Nu ma mai duc la Paris,

Merg cu tine-n Congo!

[21.11.11 15:55:47]

ok, un pic de socializare poate prinde bine din cand in cand (cam prea des, inultima vreme, totusi...), insa ce-i prea mult e excesiv.

Sunteti invitati sa reveniti pe subiect. - MALAEZIA turistica. Orice alt ecou off-topic va fi sters.

[21.11.11 15:56:03]

Senatorul Gheorghe Frunda era mai adineurea pe Realitatea TV. Unde l-aţi văzut dvs. la piscină? Nu cumva v-aţi întîlnit cu Sorin Ţerbea?

[21.11.11 15:58:51]

Ce socializare, domnule? Aici e dragoste în toată regula!

[21.11.11 15:59:58]

@valimi, vad ca tie ti-au lasat ideea cu "helicopterul subteran" spre Amara, cand ti-a fost rau cu carnati Debreţini, mie mi-au sters "metroul zburator", oricum nici unul n-avea sanse la Bursa dar eu ti-am vrut doar binele...

Iata visele mele de viitor...

Structura clasamentului actual, cu mine mereu in frunte, incepea sa ma plictiseasca, si am hotarat din 10 Noiembrie sa nu mai scriu review-uri in acest an, nu-mi era greu sa iau 2 castele, 3 muzee si 4 biserici si sa le descriu... dar eu bat la un gand mai mare, (aut Cesar, aut nihil-sau rege, sau nimic) la cel de "CONSUL 2012"... in anul viitor voi scrie pe rupte... acum adun energii pozitive la SPA. Pentru anul asta, (pentru care am in obiectiv locul 5-6, adica ceva mai bun decat anul trecut), mai am un singur dor... dorgo sa ia si el ceva acolo, simbolic, un sejur in Grecia la 79 euro (Corfu, Zakynthos, Lefkada, Thassos), gasibil la orice agentie din tara, dupa ce trece Anul, pana la 15 februarie, totul e cu 40% mai ieftin, (daca trebuie achit eu jumatate din bilet), apoi, m-apuc de review-urile pentru Consulat...

Ce zici?

[21.11.11 16:02:01]

@web... mai lasa un pic "socializarea", ca la "vulcanii noroiosi", aceasta s-a inchis si nu s-a mai scris nimic tematic...

[21.11.11 16:33:03]

@valimi...

@margareta are o vorba mare "asta nu e un site al aparitiilor meteorice", adica, scrii un an si-apoi carcotesti, ci unul de care trebuie sa te tii ca scaiul si asta o pot face doar cei care-o fac din pura placere... din pacate din vechea garda de anul trecut, am mai ramas doar cativa pasionati, ii poti numara pe degete, restul, au disparut... iar din urma, vin prea putini...

E-adevarat si ce zicea Nico la ecoul "noroiosilor"... exista o suprasaturatie pe anumite subiecte (hoteluri, statiuni, insule, orase mari), s-au scris prea multe review-uri despre ele, s-au scris 5-6 rew despre Corfu, 10 despre Paris, Viena, Roma, etc... si amanuntele ca distante, preturi, transport, orientari in orase, compozitii minerale al apei sau namolului, etc, le luam de pe alte rw despre aceeasi destinatie... eu zic ca e bine sa cautam si destinatii inedite, asa zisele "pete albe", neexplorate, sau "destinatii de criza", de ce nu? ..., dar... iaca scriu si eu un rw nou-nout, despre un loc unicat, loc despre care nu s-a mai scris... "Gradina etnobotanica de la Gurghiu"... aoleu... ce mi-am auzit!... si-atunci am inceput iar sa scriu lucruri "fumate"... despre Paris... si aprecierile au inceput sa curga... "Vox populi, vox Dei"... poporul decide ceea ce trebuie sa scrii...

Cristian_h*
[21.11.11 16:46:25]

@Admin este foarte buna aceasta solutie, ar trebui sa stie toata lumea ca aici este "terenul de joaca" de pe AFA si ca orice minge care sare peste gard se confisca!

[21.11.11 17:35:56]

Cum vezi reviewurile mele? Bune pentru site-ul asta sau doar sint tolerata pe aici? Mai bine proza sau versuri?

La ce fotografii postezi, o să fii tolerată mult şi bine... Mai ales de nea Ilie, fetele şi băieţii nebunatici de pe chat.

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[21.11.11 19:23:40]

@dorgo

... sunt deosebit de flatulat...

Scuza-ma c-am intrebat

Dar ce-anume ai mancat ?

[21.11.11 19:45:02]

Observ o deraiere controlata de la sensul pentru care a fost deschis acest topic, sunteti peste limita "de socializare" acceptata pe acest site, va invit pentru ultima data sa pastrati un ton firesc in schimbul de replici, care nu aduce atingere imaginii unei persoane. Aveti la dispozitie forumul sau chatul pentru astfel de initiative care nu-si gasesc locul aici, in acest topic.

Ultimele ecouri total deplasate au fost sterse.

[21.11.11 20:35:22]

@dananecula... m-a invatat si pe mine viata si Dana sa gatesc vreo 10 feluri de mancare, pe care le tot rotesc, astazi, roata s-a cam intepenit si-am mancat asa... la felul intai... ciorba de fasole cu ceapa rosie iar la felul doi mancare de mazare boabe cu sos... nu-nteleg totusi de unde a aparut criza de flatulenta... daca nu de la bucuria Consulatului, atunci de la ce? ... dar mai am eu niste banuieli, poa' sa fie de la ceapa rosie sau de la scobitori... degeaba am tot baut eu apoi la desert, zeama de dopuri de pluta, n-a mers... dar pana seara, situatia s-a rezolvat de la sine, si nici un vecin n-a batut cu coada maturii in perete sau in teava de la gaz.

neimportant
[21.11.11 21:04:43]

Ai uitat desertul maitre, crema de zahar ars din fro' cinspe oua... Recordul in materie de criza de care pomeneati, a fost stabilit de un vajnic locuitor al Laponia septentrionale, cand dupa un gratar de foca in exces, a fost momit de un oltenas cam 'ot, sa bea zeama de varza, pe motivul ca asigura energia calorica atat de vitala traiului in iglu. Bietul de el, a fost aruncat in zapada, refugiindu-se printre huski, dar pentru scurta vreme, intrucat pana si temerarele patrupede, l-au izgonit, hartanindu-l cu simt de raspundere mai inainte.

Nefericitul, s-a jurat cu mana pe un colt de urs polar, ca nu mai primeste in viata lui daruri de la oltenasi, iar zeama de varza a declarat-o "bautura non-grata".

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
motaneata
[21.11.11 23:43:11]

Sunt mandru ca sunt Senator,

Cad in extaz in tinda,

Si singur ma sarut, de zor,

Uitandu-ma-n oglinda.

Chiar Consul vreau ca sa ajung,

Precum un cal istoric,

Caligula-i putin natang,

Si sigur euforic!

Si Imparat as vrea sa fiu,

Ma-nbat cu apa rece,

Si-apoi mai scriu doar un review,

Inghit un hap si-mi trece!

gheisa
[22.11.11 11:34:29]

@dorgo: sunt chiar dezamagita... credeam ca trupurile de zei si semi-zei se intretin cu altceva... ambrozie nu s-o gasi, da totusi... chiar fasole cu ceapa si mazare???

[22.11.11 12:20:31]

Doctore, coincidenţă: şi pe a mea tot Dana o cheamă şi vroia, auzi tupeu, să mă înveţe să gătesc! N-am pus botu', că şi acum eram cu şorţuleţul prin bucătărie.

Cum de te-ai lăsat păcălit, măi omule, în halul ăsta? Acum trebuie să te exorcizeze careva, cred eu.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
valimi
[22.11.11 14:04:19]

@dorgo, o curiozitate, Consulii bea' bere, ca s-ar putea sa ti se traga (tragi) de acolo.

Nu-i rau sa mergi pe boabe pana se reintra in dulce, de Craciun, se mai schimba sangele, poate capata chiar o nuanta de albastru.

E bine sa te ingrijesti de sanatate, vine o perioada grea, ai multe review-uri formidabile de scris, ar fi pacat, dupa un an de munca asidua, sa ne mazileasca oarescine pe Imparatul chiar inainte de sfarsitul acestuia. Uite, avand in vederea ascensiunea fulminanta pe care o intrezaresc la anu', daca ai nevoie de personal pentru lucrurile marunte de care nu ai timp, ma ofer eu sa iti fotografiez revistele si monitorul, pentru review-urile de consulat din Franta.

Se mai ofera cineva?

Scuze de off-topic! Fara puncte, va rog.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
[22.11.11 14:08:59]

@santana, am fost eu pe-aici la un doctor ca sa-mi faca exorcizie dar el a zis ca nu stie sa faca decat circumcizie (mai, mai, toti doftorii buni s-au carat in Occident) dar omu' mi-a recomandat la Bucuresti un medic excelent, cica-l cheama Ciomu, un om dintr-o bucata (vreau sa zic ca dintr-o bucata iti face sapte bucati mai mici) dar avionul de Tg. Mures urma sa aiba 6 ore de-ntarziere, ca un parlamentar obosit ce-avea bilet la acelasi avion, de-abia se culcase, asa ca pe moment, am renuntat...

[22.11.11 14:14:28]

E clar! Aşa rămîi pe viaţă, dom doctor! Dacă tot zici că mai toţi medicii şi-au luat tălpăşiţa, atunci e nasol rău... Am altă idee: te doare spatele, ceva? Încearcă peste Ocean la Doctor G, te pune asta la punctul mort în cîteva momente. Viză de SUA să ai!

[22.11.11 14:18:56]

Eu propun un sobor de preoti condus de Prea-Sfintia sa Teoctist Nichitean, un preot cu har, specialist in exorcizari de acest fel.

Pace Voua!

[22.11.11 14:21:43]

@valimi, cand voi fii consul In Franta, n-o sa am nevoie decat de-un bagajier si de-un om care sa-mi faca vanturi in zilele calduroase de vara, stii doar ca in urma cu ceva vreme la Paris, canicula a ucis mii de oameni...

Admin, adri-nico, alex_iasi, crima, dananecula, dorgo, gheisa, motaneata, neimportant, sirbuvio, valimi, vladex
Alte articole din această RUBRICĂLoc de dat cu capul... astaaaa... cu părerea :):