ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.11.2011
DIN: oltenita
ÎNSCRIS: 14.11.11
NOV-2011

VILA SUITA / Superb

Am fost in noiembrie la castelul reginei Maria de la Balcic.

Cum au comentat si cei de dinainte nu pot sa spun decat ca a fost superb.

O singura problema a fost: ne-am cazat chiar in acest complex si nu a fost prea bine. Am fost cazati initial in vila Izbanda, dar era imposibil sa stai in camera de mirosul de la baie.

Mentionez ca am fost 2 cupluri si mirosea la fel in ambele camere. Am cerut la receptie sa ne mute in alte camere si ne-au mutat in vila Suita. Noi am avut noroc (nu prea mult), dar amicii nostri au prins o camera " tot cu miros".

Pe scurt domeniul este superb dar sa nu va cazati acolo. La 39 euro/noapte lasa foarte mult de dorit.

Trimis de gino.cristian in 14.11.11 19:06:31
Validat / Publicat: 14.11.11 20:11:50

VIZUALIZĂRI: 6526 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gino.cristian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.11.11 19:22:21]

Te rog acorda o nota pentru cazare si o vom atasa noi in rw, in cazul in care optiunile editarii s-au epuizat.

Despre conditiile de cazare ce ne mai poti spune? Foarte putini dintre noi au avut ocazia sa fie cazati la cele 6 vile din domeniu, este un loc deosebit de frumos si orice informatie este pretioasa. Poze ai putea atasa?

Si nu in ultimul rand, iti urez bine ai venit in comunitate si pe site!

gino.cristianAUTOR REVIEW
[14.11.11 20:31:33]

@webmaster10: Pentru cazare acord nota 7, dar frumusetea locului (nota 10) compenseaza lipsurile de la cazare.

Nu am intrat decat in aceste 2 vile: Izbanda- nota 6 si Suita (unde am sta 2 nopti) - nota 7.

Camera se compune din 2 paturi single pe care le-am unit si care noaptea fugeau in parti diferite, televizor, receiver satelit, frigider, o comoda, sifonier, baie cu dus direct pe gresie, fara cadita, gresie pe jos in camera. In vila Izbanda incalzirea se facea cu calorifer conectat la o centrala, dar nu prea era asa cald.

In vila Suita nu exista retea de incalzire, dar aveau un calorifer electric si aer conditionat. (a fost foarte cald).

Ele sunt categorisite la 3 stele dar nu au mai mult de 2 dupa pararea mea. (poate le-a ridicat faptul ca au aer conditionat si frigider in camera). Seamana mult cu hotelurile de 2 stele nerenovate de prin statiunile noastre.

M-a mai incantat faptul ca parcarea este in incinta domeniului si nu se intra decat cu o cartela pe care o primesti de la receptie.

roth
[14.11.11 20:49:58]

Pentru inceput trebuie sa te incurajam asa ca te rog dezvolta putin mai mult subiectul, ce va placut, ce ati cumparat, mancat etc

multumesc

raduu1972
[14.11.11 21:40:14]

Dupa cum ai ales titlul acestui review despre Castelul Reginei, te rog apleacate mai mult asupra acestui aspect, ca unul care amfostacolo, eu nu ma mai dadeam plecat de acolo.

[15.11.11 08:40:50]

Am atasat nota pentru cazare, conform dorintei autorului.

[15.11.11 10:35:06]

Mutat la rubrica "Vilele Castelului Reginei Maria" (nou-creata pe site).

Daca autorul doreste, putem schimba recomandarea finala (din "recomanda" in "nu recomanda"), avand in vedere ca recomandarea initiala se referrea, cel mai probabil, la destinatia in sine (despre care s-a scris prea putin in review) si nu la cazarea propriu-zisa.

gino.cristianAUTOR REVIEW
[15.11.11 10:43:37]

@roth: De mancat am mancat in prima seara la restaurantul din incinta domeniului. Am fost patru persoane si am comandat aproapte jumatate din meniu (meniu care este si in limba romana si ospatarii rup si ei cateva cuvinte in romana). Absolut tot ce am comandat a fost foarte bun si sevirea prompta si rapida (nici nu mai era altcineva in restaurant). In total au fost vreo 8 feluri de mancare care ne-au costat (cu tot cu bere) fix 100 leva (250 lei). Cel mai rentabil este sa ai card la tine (este cea mai buna paritate: 1 leva = 2,33 lei pe card). Daca schimbi la casa de schimb, poti schimba direct lei la 1 leva= 2,5 lei.

In rest am mancat de 2 ori la ferma de scoici care este la 24 km de Balcic, indicator Kavarna si apoi Dalboka. Si acolo mancarea este foarte buna (am mancat midii si nu numai, gatite in toate felurile posibile) si nota de plata a fost tot undeva pe la 100 leva. Mentionez ca la Dalboka sunt 2 restaurante si noi am fost la cel din stanga (in dreapta nu prea era nimeni)

roth
[15.11.11 20:40:26]

@gino. cristian: Bravo deja ai mai multe informatii utile in ecou decat in rw.

Meniul de la ferma de midii este si el in varianta romana, preturile ai dreptate sunt simtitor mai mici iar servirea de cele mai multe ori impecabila. Asta nu numai la ferma de midii ci pe la toate tavernele/restaurantele bulgaresti.

Ei stiu ca din asta traiesc, amabilitatea fata de client.

Sper ca viitoarele rw sa fie ample si pline de tot ce e necesar unui viitor turist care ar dori sa mearga in locurile despre care tu povestesti.

gino.cristian, raduu1972, roth
Alte impresii din această RUBRICĂVilele Castelului Reginei Maria: