ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.11.2011
DIN: Wiener Neustadt
ÎNSCRIS: 01.06.10
OCT-2011

la PMM* = 71 GBP

Excelent raport calitate pret ptr. Londra

Nu puteam fii mai multumiti cu un alt hotel ptr. o excursie de 4 zile la Londra. Toate recomandarile au fost favorabile acestei locatii.

Situat in sud-vestul Londrei in zona 2 (Londra are 6 zone) in forma de inele se indeparteaza de centru zona 1. Statia de metrou in spatele hotelului 2min. cea de autobuz chiar in fata. Pana in centru aprox. 10min (Nothing Hill-18min Oxford Circus. direct pe linia Central Line.

am sa incerc sa fac o scurta sinteza deoarece cu restul peripetiilor vreau sa revin la rubrica calatorii.

1) Curatenia impecabila, prosoape schimbate zilnic baia dezinfectata super curata acces pe baza de card in camera hol receptie lobbby bar totul stralucitor.

2) masa am avut mic dejun bufet tot ce iti poti dori ca la mama acasa mai ales ca toata echipa de la bucatarie era alcatuita doar din romance, aprox. 5 de prin Satu-Mare; Hunedoara. Multumim pe aceasta cale si dnei Betty ptr. ospitalitate si caldura (fosta asistenta medicala in tara) sefa team-ului. Servicii ospitalitate toate de nota 10.

3) Zona si iprejurimi: Zona park Royal statia de metro (TUBE, sorry) North Acton vis a vis magazin alimentar Tesco de la 5am-23pm. Pub Castle la 100m. Super Mall Westfield ultra modern. la doua statii Sheperd s Bush.

In concluzie ptr. urmatoarea excursie la Londra vom cauta din nou acest hotel care ne-a placut extrem. Apropo cred ca paturile nu le-am laudat asa bine nu ne-am odihnit nicaeri egal ca am stat 1 zii sau 2 saptamani, asta am vazut si la alte recomandari si am ras dar sa stiti ca chiar asa a fost am atasat si vreo 5-6 foto cu hotelul.

Pe curand!

Trimis de claudiu 71 in 05.11.11 19:20:40
Validat / Publicat: 05.11.11 20:30:05

VIZUALIZĂRI: 3616 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudiu 71); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul din fata
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 71.00 GBP pe cameră

magdalena
    [05.11.11 21:31:37]

Se pare ca acest lant hotelier, respectiv Holiday Inn, nu se dezmite. Am avut si eu parte de o experienta foarte buna cu acest lant, in Roma, la Holiday Inn Express - San Giovanni (vezi impresii) si m-am decis sa iau in calcul, in primul rand, variantele oferite de acest lant oriunde ma voi caza.

Vizavi de paturi, intr-adevar, extrem de confortabile si mari. Noi ne-am odihnit foarte bine. Excelente!

Ce a intrat in 780 de euro? Doar cazarea cu micul dejun?

claudiu 71AUTOR REVIEW
    [05.11.11 23:24:28]

@magdalena: Nu in acest pret am avut transport cu avionul (british Airways) cazare si mic dejun, Cazare si mic dejun a fost 41€ pe pers/noapte.

iorgulescua
    [28.04.12 08:58:00]

M-ar interesa cam cat de departe este de centru hotelul. Arata f bine camera in poza si imi place dar ma gandesc la transport. La ce statie de metrou este langa si daca aveti idee cam cat costa transportul zilnic? Eu am stat mereu in centru si de acolo luam o cartela zilnica de 5.60 lire ca sa pot vizita si era valabila o zi pe toate liniile (metrou, bus) dar dupa ora 9 dimineata.

claudiu 71AUTOR REVIEW
    [02.05.12 22:41:23]

Hotelul se afla in zona 2 chiar in fata lui se afla statia de bus iar in spatele hotelului este metroul se afla pe Central Line la 3statii de Nothing s Hill sau 5 de Bond street -Biletul ptr. toate mijloacele de transp. costa in jur de 5 lire. hotelul e din toate punctele ok are foarte bune recomandari pe toate site-urile de profil. Va doresc concediu placut si alegere usoara.

iorgulescua
    [02.05.12 23:51:12]

@claudiu 71: Multumesc mult pt informatii.

claudiu 71, iorgulescua, magdalena
    Alte impresii din această RUBRICĂHoliday Inn Express London - Park Royal: