ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2011
OCT-2011
prieteni

Descoperă Puerto Banus

Puerto Banus- Un orasel-port de lux

Fost sat de pescari, s-a dezvoltat extraordinar in ultimii 20 de ani.

Acum este un mic orasel-port, langa, de fapt in continuarea Marbellei (vezi impresii), cca 3-4 km de zona centrala. Daca aveti timp va sfatuiesc sa-l vizitati neaparat. Este perla Costei del Sol in privinta ambarcatiunilor de lux. Am vazut iahturi si barci de lux, mari, mici, de diferite forme, extrem de elegante. Piateta centrala are o fantana mare, arteziana, iar pe faleza sunt zeci de baruri si restaurante elegante, stilate si cu preturi pe masura. De asemenea si magazinele sunt toate de firma si concluzia o trageti singuri... Cumparaturi in alte zone ale Costei del Sol.

Oricum deschiderea plajei este superba. Oraselul transmite o senzatie de bunastare si lux. (chiar si in timpul acestei crize care se resimte puternic pe Costa del Sol, nici macar la noi nu am vazut atat de multe imobile la vanzare-inchiriere).

Va puteti aloca 2-3 ore pentru plimbare, nu o sa va para rau. Va veti delecta ochiul cu o faleza de exceptie si un albastru al cerului de neuitat.

Trimis de amero in 04.11.11 11:04:43
Validat / Publicat: 04.11.11 12:54:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Costa del Sol, Sevilla, Cordoba, Granada, Ronda,
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Olanda, Belgia, Franta, Germania, Ungaria, Turcia, Grecia, Tunisia, Egipt

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amero); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• SOCIALs