ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2011
ÎNSCRIS: 10.05.10
AUG-2007
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 [ani]

Un hotel dragut

Fiind primul concediu in afara tarii si dupa ce ne-am cumparat un apartament, dispunand de fonduri mai putine, am hotarat sa facem si un mic concediu in Grecia, alegand locul unde mergeau foarte multi romani si anume Pieria - Paralia Katerini. Am optat pentru transport cu autocarul (ceea ce ulterior am constatat ca a fost o greseala - era mai bine cu masina personala, am facut cu autocarul 16 ore).

Cazare: Am ales din oferta agentiei de turism Hotelul Alexander, fiind aproape de plaja, langa un supermarket si destul de departe de centru statiun ii care seara era destul de zgomotos. Hotel dragut, curat, camera micuta dar curata, cu baie proprie, situata la parter, AC pe care nu l-am folosit, fara masa, camera fiind dotata cu chicineta proprie pentru prepararea unor minuturi (ca sa zic asa).

Aprovizionarea o faceam de la supermarketul care era la 100 m de hotel si sotia pregatea micul dejun pe care il serveam pe balconul camerei. masa de pranz si seara le serveam in oras, in special pranzul la taverna Struga din centru unde ne placea mancarea iar seara ca turistii, un giros, o pizza... bere, sucuri, apa, inghetata, porumb copt... etc.

Desi multi spuneau ca Paralia este plina de romani si aglomerata (aveau dreptate) noi ne-am simtit bine si am mai fost chiar de 2 ori tot acolo, la alte 2 hoteluri - Savvidis si Mediteranean Hotel.

Trimis de leonmaximilian in 04.11.11 10:57:43
Validat / Publicat: 04.11.11 11:58:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Atena

VIZUALIZĂRI: 2847 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (leonmaximilian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera era dotata cu AC contra cost 5 euro/zi
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[04.11.11 11:15:26]

@leonmaximilian, multumim pentru impresii, insa, conform regulamentului, articolul nu poate participa la concurs (au fost retrase punctele standard), sejurul fiind mai vechi de 3 ani. Te asteptam si cu alte relatari, pe cat posibil de data mai recenta.

leonmaximilianAUTOR REVIEW
[04.11.11 15:59:06]

@webmaster28 am inteles, dar nu l-am scris neaparat pentru concurs, ci pentru faptul ca acum am timp liber si m-am hotarat sa trec impresiile din aproape toate locatiile pe unde am fost cu familia (pentru a fi vazut de alti utilizatori care cauta informatii despre aceasta locatie).

leonmaximilian
Alte impresii din această RUBRICĂAlexander Hotel: