ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.11.2011
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 10.05.10
DEC-2010
4 AD. + 1 COPII -- v: 13 [ani]

O pensiune excelenta la care vom reveni mereu cu placere

Dupa sarbatorile de iarna, am hatarat impreuna cu sotia sa mergem pentru 3 zile in Austria (noi petrecand sarbatorile de iarna la Timisoara) in care i-am luat cu noi si pe parintii mei care nu au iesit niciodata din tara.

Am petrecut 3 zile minunate in Austria, am vizitat centrul Vienei, catedrala Stephanodom, magazinele de pe Maria Hilfe Strasse, opera, cladirile palatului reginei Mariei Teresa, parcuri, cafenele si binenteles patiserii renumite pentru minunatul ,,strudîl ,,austriac, SCS, mall-ul Donau Centrum si binenteles Parndorf-ul la plecare.

Niste prieteni care tocmai venisera din Viena ne-au recomandat acesta pensiune din Maria Elend a domnului Lucian, un roman de langa Bacau stabilit de multi ani in Austria si care are 2 pensiuni la 15 km de Viena. ce sa spun, un om deosebit, amabil, bun, saritor, cu un bun simt extraordinar (tin sa-i multumesc pe acesta cale din nou pentru amabilitatea de care a dat dovada).

Am optat pentru un apartament cu 2 camere si baie, televizor si binenteles mic dejun inclus, totul pentru 5 persoane la 89 de euro/noapte. Cazarea exceptionala, camere mari, baie mare, caldura, paturi relaxante, plapume si perne din puf de gasca (am dormit mai bine ca la mine acasa). Micul dejun ce sa va spun, nici nu puteai manca ce iti oferea, atat de consistent era si in special proaspat: cafea, ceai, lapte, suc, cereale, branza de mai multe feluri, cascaval, iaurt, mezeluri prospete, gemuri, unt, paine de vreo 4 feluri, oua... si altele.

Atat de mult mi-a placut cum am fost tratati (parintii mei ramanand fara cuvinte - nu credeau ca exista asemenea oameni), am hatarat sa mergem din nou pentru alte 3 zile si anul urmator.

Recomand cu caldura daca mergeti in Viena si nu vreti sa stati in orasul destul de aglomerat, cu locuri de parcare putine si scumpe. Este la o aruncatura de bat cum se zice si veti fi tratati cum se cuvine.

Respectele mele Domnule Lucian Asandi.

Trimis de leonmaximilian in 03.11.11 14:17:16
Validat / Publicat: 03.11.11 15:21:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 2448 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (leonmaximilian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Paturile la una din camerele apartamentului
Reduceri pentru membrii AFA:
  • 5% reducere ptr membrii SILVER si sup.
  • 10% reducere ptr membrii PREMIUM si sup.
Click pentru a solicita o ofertă personalizată

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Lucinel: