ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.10.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu recomand!

Poate ca acum 3 ani o fi fost nemaipomenit... Dar acum - barul e parasit, personal nu exista, decat soacra patronului, care se chinuie sa le faca pe toate. Nu pot spune ca nu erau amabili, dar numai atat nu e suficient.

Curatenie era, in schimb noaptea era foarte frig - presupun ca nu renta sa dea drumul la caldura pentru noi.

Apoi - mancarea sub orice critica. In prima seara am mancat la ei - ne-au spus la telefon de pui la cuptor cu legume, iar pe masa ne-au pus pui la rotisor cu cartofi prajiti. Sunt de acord, si cartoful e o leguma, dar cred ca asta puteam manca si la KFC!

Apoi, micul dejun - oribil! Cafeaua de cea mai proasta calitate (acum, serios, cat costa sa cumpere doncafe verde, de exemplu?). Micul dejun "sub forma de bufet suedez" (cum am citit pe site) era compus dintr-o farfurie aflata pe masa noastra pe care erau 4 triunghiuri de telemea, 2 bucatele de branza de burduf, 4 felii de salam sasesc si 4 dintr-un fel de salam victoria, cu un castravete si o rosie taiate in 4. In plus fata de asta, 2 bucatele de unt si un castronel cu dulceata. Pe noi ne-a salvat omleta, numai ca intr-o zi ne-au lasat si fara aia, pentru ca la 9.30 se grabeau sa plece. In schimb, ne-au pus in plus 4 felii de parizer. Nu stiu cum sa zic, noi nu mancam nici acasa mezeluri. De ce m-as duce pana la o pensiune din Ardeal ca sa mananc mezeluri din Carrefour?

Sincer, apropo de un comentariu de mai sus - intr-adevar, patronul e foarte amabil. Dar nu asta inseamna turism, doar sa-mi zambesti frumos. Soacra e singura care munceste pe acolo, din cate am observat eu, si i s-o fi acrit si ei. Dar nu pentru dramele altora m-am dus acolo in vacanta. M-am dus ca sa ma simt bine si sa ma relaxez. Prin urmare, desi liniste a fost, serviciile au lasat foarte mult de dorit, asa ca nu recomand nimanui sa mai mearga acolo.

A, si am citit review-urile de aici inainte sa ma duc acolo. De-asta am si ales pensiunea...

Trimis de dianne in 07.10.11 12:58:58
    Validat / Publicat: 07.10.11 16:05:26
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MĂRGINIMEA SIBIULUI. A mai fost în/la: Brasov, Moeciu, Oradea, Sinaia, Predeal, Busteni, litoral

VIZUALIZĂRI: 2145 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianne); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

cristinamuntean
    [20.02.12 10:15:53]

Ma numesc Paul Berta si sunt proprietarul Pensiunii Crisalia din Sibiel. Am citit articolul scris de d-na Dianne din Bucuresti si as dori sa fac cateva precizari legate de cele spuse mai sus.

Intr-adevar nu era personal deoarece erau singuri in pensiune fiind extrasezon (in timpul saptamanii in luna octombrie 2011). Personalul este adus din Sibiu in functie de numarul de clienti cazati.

Pe toata perioada sejurului am vorbit cu clientii si i-am intrebat daca au nevoie de ceva sau daca este totul in regula si ni s-a spus tot timpul ca este ok, ca atare au si ramas 5 nopti. Eu cred ca daca raportul calitate-pret (79 ron/noapte pt 2 persoane: cazare in camera dubla + mic dejun) nu ar fi fost ok pentru dansii ar fi plecat dupa prima noapte.

Ne pare rau ca nu a existat o comunicare corecta intre noi, astfel as fi putut sa remediez problemele avute.

In ce priveste restaurantul si pe site scrie ca ne desfasuram activitatea sub forma de pensiune iar mancarea se pregateste doar la cerere prealabila de cateva ore. In permanenta clientii sunt intrebati inainte de a se caza sau dimineata la micul dejun daca doresc sa serveasca masa ca sa putem pregati din timp si sa nu fim nevoiti sa pregatim ceva repede (cum a fost cazul dansilor care ne-au anuntat cu o ora doua inainte). In ce priveste micul dejun acesta este compus din: branzeturi, slanina, carnat, mezeluri, oua, unt, dulceata, legume, ceai, cafea, lapte, produse pe care incercam pe cat posibil sa le procuram de la producatori locali.

Acceptam orice sugestie din partea clientilor insa acestea ar trebui sa ni se aduca la cunostinta ca sa le putem remedia.

NB cristinamuntean este (sau a fost) reprezentant al unității
    dianneAUTOR REVIEW
    [29.03.12 13:29:30]

@cristinamuntean: Din pacate, domnule Paul Berta, s-a discutat cu dvs. cu cateva ore bune inainte, cand inca eram pe drum si ati spus ca la cina se va pregati pui la cuptor cu legume. Puiul la cuptor cu legume a fost pui la rotisor cu cartofi prajiti. Adica exact ce puteam manca si la un KFC sau orice alt fast food as fi gasit in Sibiu. Apoi - pe site, la mic-dejun scria bufet suedez. A fost o farfurie in fata fiecaruia cu niste feliute de ceva. A, si nu stiam ca producatorii locali faca salam Victoria, e o informatie interesanta! Iar ouale le-ati scos din portbagajul masinii in fata mea, erau la cofraj si nu erau nici macar din cele eco. Asa ca v-as ruga ca macar sa va recunoasteti propriile actiuni.

Cat despre micul dejun, era inclus in pret. Faptul ca intr-o dimineata m-am trezit cu dumneavoastra la usa si mi-ati zis ca trebuie sa plecati cu soacra cu tot si ca ne lasati micul dejun pe masa, mic dejun care a constat doar in racituri... nu cred ca era o situatie care necesita un anunt prealabil, din timp, din partea mea.

dianneAUTOR REVIEW
    [29.03.12 13:34:35]

@cristinamuntean: Ca o completare, motivul pentru care nu am plecat dupa prima noapte, este ca ne-ati cerut toti banii din prima zi. Iar cu dvs. nu am putut comunica, pentru ca ati plecat la Sibiu de a doua zi.

cristinamuntean, dianne
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Crisalia [Sibiel]: