ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2009
ÎNSCRIS: 02.07.09
JUN-2009
[?] AD. + 2 COPII

Spre foarte bine

Tot ce a scris "catalinalupu" este perfect adevarat, as vrea sa prezint un pic imprejurimile. Orasul Varna, inghesuit cu greu gasesti locuri de parcare. Ca obiective as putea enumera: Delfinariul pret intrare 20 leva de adul si 16 de copil, pentru copii e deosebit de distractiv; Acvariul "beton" pret de intrare modic 4 leava de adult si 2 de copil, la asa pret sa nu te astepti la ceva deosebit cam un sfert din ce este la Constanta (nu merita) ; in apropiere au un muzeu de tehnica militara se pare cu ceva capturi de razboi de la turci (m-am uitat peste gard nu am intrat) mai au un oservator astronomic (din cauza timpului scurt nu am intrat, avem in Suceava unul si ce putem sa vad mai mult). Astea toate sunt in zona parcului (parc de o lungime aproximativa 3-4 km, dealungul coastei Marii Negre).

La bazar nebunie de preturi, recomandare ce aveti de cumparat luati din tara. Apropo de bani, ori veniti cu leva din tara ori schimbati la ei euro (dar la banca nu in bazar la case).

Referitor la hotel, te intelegi cu ei in limba engleza iar daca vorbesti germana vei fi mai bine servit si respectat mai poti vorbi in rusa. Hotelul e situat pe plaja, am stat la parter si daca balconul avea portita intram direct pe plaja. Parcarea este pazita si cam inghesuita. Referitor la cazare si masa, daca te stii nu prea pretentios, este spre foarte bine (se simte administratia nemteasca). raportul pret calitate - MERITA.

La intorcere am fost in Balcic la castelul reginei Maria, pe langa ca este superb, rezervativa cel putin 2 ore bune de colindat. Promit, solemn, ca ma sa pun si foto.

Vacanta placuta tuturor.

Felicitari administratorilor acestui site.

Trimis de cardone in 03.07.09 14:19:29

VIZUALIZĂRI: 3269 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cardone); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Langa hotel o domnisoara draguta picteaza (coloreaza) figurine din gips cu copii.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

Steel79
[08.07.09 20:07:34]

Multumim ca a-ti postat cateva impresii. Mi-as dorii daca se poate sa aflu cateva pareri personale referitor la urmatoarele:

1. a-ti avut frigider in camera? Cum este dotarea?

2. daca a-ti fost cu masina as dorii sa aflu cateva detalii referitor la accesul la hotel de pe E 87. Pe ce traseu a-ti venit? Parcarea la hotel cum se prezinta, a-ti gasit loc? Vignieta, ce pretz are acum?

3. Ca bauturi ce v-au placut? Ca feluri de mancare? Cum se prezentau mesele pe durata unei zile? Gaseai tot timpul ceva de mancare? Fructe, compoturi, inghetate, griluri, intre mese?

4. La pescuit erau amatori? Imi place mult sa ma relaxez asa!

5. Cum vi s-a parut statiunea? Era linistita? Se puteau face plimbari de seara? Existau supermarketuri in apropierea hotelului?

6. A-ti schimbat euro cu leva la receptia hotelului? Era acceptabil?

7. Programe pentru copii, am vazut in pozele postate ca exista o scena acolo.

Va multumesc anticipat de raspunsuri. Asteptam pe site si cateva poze expresive!

O zi placuta!

[09.07.09 10:06:15]

o sa astept cu interes postarile dumneavoastra de dupa sejur! chiar vreau sa vad "poze expresive"! sincer!

[09.07.09 17:46:49]

pt "Steel79"

1.nu este frigider si nici nu-ti trebuie

2.eu am intrat dinspre varna, dar daca vii dinspre balcik este indicator la dreapta si te bagi pe sub drumul pe care ai venit.de parcare am zis in postul meu. Vignieta 5 euro 7 zile, oricum ai face daca dormi cel putin 7 nopti platesti si intors (eu la intoarcere am riscat)

3. dinspre mancare si bautura nu-ti fa probleme. intre mese ai bauturi reci si in plus prajituri "seci" , cartofi prejiti si sandwich (la astea trebuie sa fii pe faza ca se epuizeaza

4.Se pescuia, nu stiu in ce conditii, nu ma pasioneaza

5.Statiune linistita poti sa faci plimbari este chiar si o manastire unde "te poti spala si pe interior", mai este un restaurant cu muzica internationala da de inima albastra ( de regula am auzit ruseasca, bulgareasca)

Supermarketuri nu, dar minimarket am vazut

6. In postul meu am zis sa veniti cu leva din tara si in caz de neajungere schimbati la banci NU HOTEL NU CASE, la bazar se poate plati si in euro cursul la care iti calculeaza e bun

7.Pt copii au o sala de joaca cu program afisat in holul receptiei, apoi seara o discoteca si mai e langa hotel, pe plaja o tanti bunicica care ajuta copii sa coloreze figurine din gips (figurinele costa in functie de cantitatea de gips folosita )

[09.07.09 18:00:33]

Mi-am adus aminte nu fiti fraieri sa dati spaga, camera e dinainte stabilita (oricum toate au vedere la mare), femeile de serviciu ori le dai ori nu tot de suprafata fac curat

cand serviti masa veniti la inceputul perioadei de servire nu pe final, ca sar putea sa mancati numai crochete (vin rusii si rad tot)

usulit
[11.07.09 08:59:14]

Pentru 'cardone':

... multumin pentru precizari, asteptam pozele dumneavoastra. O zi buna!

alinamitru
[22.07.09 11:29:09]

Buna! As vrea sa aflu daca piscina hotelului avea apa termala? Multumesc anticipat

Steel79
[22.07.09 12:42:36]

pentru cei ce au fost la rubin...

Asteptam poze si impresii!!!

[22.07.09 21:56:59]

Apa de la piscina acestui hotel nu este termala, la maximum 1 km spre nord, este o piscina cu apa termala fierbinte, contra cost pe zi si parca nu e scump. Daca nu ma insel la Grand hotel sau laLebed este o piscina cu apa termala.

cvmircea
[22.02.10 22:20:01]

Cardone, camerele pentru familii cu 2 copii sint mai mari?Cite paturi sint?toate camerele au vedere la mare?

[23.02.10 23:10:23]

Nu stiu cum sunt celelalte dar unde am stat noi erau 3 paturi maricele din care doua lipite si s-au gandit ca pentru micut sa intinda fotoliul (micutul asta vara era sugar si a stat langa măsa). Consider ca e spatiu suficient. Pentru noi era perfect, distanta pana la plaja a contat mult, unde sa ma car cu copii pe sute de metrii, cu rogojini, umbrelute, prosoape etc etc. Dimineata eram drepti pe la 7 si ocupam repede 3 sezlonguri pe care le aveam toata ziua (puneam prosoape pe ele). Din ce am observat eu , am impresia ca toate camerele au vedere la mare. Eu am avut la nivelul plajei. Acest hotel nu e pentru mari pretentii, dar pleci multumit. Se poate si mai bine , nu zic, dar raportul pret calitate este multumitor. Am intalnit oameni care erau acolo pentru a 3 oara si asta spune tot.

Daca reusesc asta vara tot aici ma duc.

meshterul
[25.02.10 12:55:10]

cardone; sunt moldovean ca si tine, imi spui cel mai scurt drum pina la hotel rubin (acolo vreau sa merg in vara asta si vreau sa-mi iau bilet din timp). o alta intrebare ar fi legata de plaja rezervata acestui hotel..este destul de mare, numarul de sezlonguri e suficient (nu tre' sa ma trezesc la 7 pt a ocupa unul?). mc mult!!!

[25.02.10 17:55:43]

ba da trebuie sa te trezesti devreme pentru unul...toti am spus asta...

[25.02.10 17:56:18]

sau mai multe...le grupezi pui prosoape... si e gata rezervat

[27.02.10 23:56:06]

Dupa datele pe care le-ai lasat esti din Bacau. Drumul pe care am mers eu ( nu e cel mai scurt) cel mai scurt e pe la Giurgiu, nerecomandabil din partea mea. Eu am trecut Dunarea pe la Ostrov, am vrut sa ajung la Adamclisi, pestera Sf. Andrei si altele, am iesit din tara pe la Negru Voda de aici la Dobrich si Varna. Recomand traseul Constanta, Vama Veche si apoi Varna. Statiunea se afla la intrare in Varna dinspre Nord. Eu am intrat dinspre Sud si m-am cam invartit prin Varna.

Nu am avut gps si m-am descurcat.

ady_ady
[25.04.10 12:51:59]

Are cineva bilet la acest hotel in ultima decada a lunii iulie 2010?

[25.04.10 12:56:32]

ady_ady: ai putea sa incerci sa te inscrii si pe rubrica Rendez-vous turistic luna lulie bulgaria

ady_ady
[25.04.10 13:33:34]

Am inteles, multumesc pentru sugestie!

malybu
[23.05.10 13:07:58]

cine merge la sf lunii iunie la rubin?

ady_ady, alinamitru, cardone, catalinalupu, cvmircea, malybu, meshterul, Steel79, usulit
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel:

• pagină generată în 0.067812919616699 sec