ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 02.07.09
    AUG-2008

Civilizatie

Anul trecut la sfarsitul lunii august cu inca doua familii, am plecat din tara cu masina spre insorita regiune a Antaliey... as fi vrut cu avionul, dar m-am supus majoritatii si bine am facut. Turcia este o tara frumoasa cu oameni primitori, totul e frumos acolo, Istambulul (f aglomerat) partea asiatica m-a surprins placut... mi-a placut tot traseul, ne-am distrat de minune.

Am ajuns la hotel chiar de ziua Turciei... stiu sa sarbatoreasca, sunt mandri ca sunt turci... Totul a fost super, am sa o iau schematic:

- camerele f. spatioase si f. curate (zilnic se facea curatenie in camera si se schimbau prosoapele)

- personalul amabil si chiar ne-am imprietenit cu ei...

- ambient placut, echipa de animatori prezenta si ziua si ff prietenosi

- mancarea buna si f multa - snack bar (cartofii copti sunt deliciosi), gustari pe plaja

- bauturile la discretie...

- am mers la scufundari super ok... croaziera pe rau si pe mare (mie nu prea mi-a placut, insa prieteni nostri au fost incantati)

- cu ghidul la cumparaturi nu prea e o alegere buna... magazine ffffffff scumpe, aberant de scumpe... .

- apa ffff calda... . (toata ziua am stat in apa, dar am mers si la piscina, care este super)... . mai mult noi am facut baie in mare si noaptea, merita experienta...

- rusii sunt majoritari, dar cine-i baga in seama? ... . consuma mult alcol si nu prea sunt la plaja

Important de stiut e faptul ca in lateralul resortului exista un complex de vile in incinta caruia gasesti un magazin cu preturi ff mici, iar pe latura opusa un alt magazin unde preturile sunt ceva mai mari (dar te tocmesti si le scoti la pret bun).

Mi-a parut rau ca trebuie sa plec, ca vacanta se terminase. Am parasit hotelul cu ce ramanem de fapt... cu amintirile frumoase. De data asta, la intoarcerea in tara am ales un alt traseu (pe la Izmir)... inca o data buna alegere.

O VACANTA REUSITA... HOTELUL ISI MERITA BANII... .

Trimis de Amalia I* in 02.07.09 22:29:46

VIZUALIZĂRI: 1264 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Amalia I*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 aleea spre plaja
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

bigu_2006_rapid
    [18.02.12 17:36:21]

cbuna ziua! eu caut pe cineva care a fost cazat la acest hotel in perioada 8 iulie (sau mai devreme) 2008 si 15 iulie (sau mai tarziu) 2008 si care pe 10 iulie (sau 11 iulie) a fost in excursie la Manavgat si in calatorie cu vaporasul pe raul Manavgat, cascada Manavgat si pe la vreo 3 bazaruri dintre care unul cu preturi fixe. era o familie cu un baiat de vreo 10-12 ani care a intarziat la autocar (ulterior am aflat ca din cauza organizatorilor excursiei) eu chiar am avut un comentariu sa-i zicem... cam rautacios la adresa lor crezand ca sunt straini dar... am ramas masca cand acel domn s-a intors spre mine in autocar si mi-a explicat motivul intarzierii in...romaneste. deci oamenii erau romanasi de-ai mei. imi cer scuze si pe aceasta cale. ah, era sa uit, pe ghid il chema achmet, cel putin asa imi aduc aminte. am fost si am vizitat si mare moschee din Manavgat si ghidul ne-a initiat in tainele obiceiurilor intrarii in moschee.

Amalia I*, bigu_2006_rapid
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Admiral Resort Suites [Kizilot]: