ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2009
ÎNSCRIS: 02.01.08
JUN-2009

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

E muult loc de mai bine!

Tocmai ne-am intors de la hotelul. com si avem impresii calde:

Pentru cei care nu stiu taxa de pod la Giurgiu este 25,15 ron si taxa de drum pentru Bulgaria 6 zile = 5 eur sau 10 leva, iar la retur la Ruse taxa pod 6 eur sau 12 leva. In primii 50 de km dupa Ruse spre Varna am vazut radar si cand ne-am dus dar si la intoarcere. Grija mare sa aveti taxa de drum pe Romania platita cu dovada platii altfel aveti probleme la vama. Drumul este destul de bun si deloc aglomerat.

Si acum sa va spunem despre hotel si statiune:

- camerele nu sunt foarte spatioase insa daca nu aveti mai mult de un copil este ok pentru ca mai este si un fotoliu care se intinde, nu exista aer conditionat dar pe timpul noptii nici nu veti simti nevoia pentru ca hotelul cum ati citit si in celelalte impresii este situat chiar langa padure, in rest curat si prosoape schimbate zilnic.

- hei hei hei si acum vine mancarea. In primele doua zile am crezut ca totul este ok in ciuda faptului ca mancarea nu era destul de diversificata, dar am zis - asta este - pentru un hotel de 3 stele nu-i foarte rau, insa nu o sa va vina sa credeti ce am constatat. Ce se intampla de fapt? simplu, refoloseau mancarea ramasa la micul dejun, spre exemplu, la masa de pranz sau cea de la masa de pranz pentru cina. Asa ca in cele din urma iti ramaneau foarte putine optiuni pentru o masa, noroc ca aveau in permanenta branza cu rosii:)

Sa nu va mai spun ca rar ajungeai sa mananci cartofi prajiti sau un piure de cartofi si asa ca si o picanterie, in penultima noastra zi de sedere acolo la masa de pranz, surpriza! carofi prajiti, insa ne-am dezumflat foarte repede ca sa zic asa cand am constatat ca erau reprajiti

- micul dejun a continut exact aceleasi sortimente in fiecare zi iar la pranz si cina existau foarte mici variatiuni astfel incat aproape ca mi se parea ca mananc aceeasi mancare reincalzita in fiecare zi

- despre bauturi: berea de foarte slaba calitate, sucurile de la dozator erau ca cele din ani 90 de la noi in afara de Prisun (Prigat la noi) care era ok, aveau si un suc natural (nectar) dar fermentat evident pentru ca nu il tineau la rece/vinul atat cel alb cat si cel rosu era sec, se mai serveau vodca, gin, sampanie, whisky lichioruri, lipsea cu desavarsire apa minerala in toata statiunea.

- personal extrem de ursuz, nu raspundeau la salut sau la multumiri si pareau tot timpul plictisiti de ceea ce fac.

- un alt lucru suparator din punctul nostru de vedere a fost nesimtirea rusilor care indiferent de varsta adica de la cei de 6-7 ani pana la cei de 60 nu stiau sa stea la coada, impingeau, sa nu va mai zic ca stateau si se invarteau minute bune in loc (10-15 min) pandind pe chelnerii care aduceau mancaruri care se terminasera sau fructe si se napusteau efectiv asupra lor. Tin sa precizez ca am mai conlocuit cu rusii si in alte hoteluri insa mai rai ca acum niciodata

- despre piscina nu va putem spune prea multe pentru ca am preferat plaja dar la prima vedere arata ok.

- plaja insa a fost pe placul nostru, adica nu foarte aglomerata, sezlonguri si umbrela free, cu nisip fin curata, ca si apa de altfel.

- este prima noastra experienta in Bulgaria si recomandam Albena doar daca v-ati pensionat sau daca doriti un concediu extrem de linistit. Se mai pot vizita Nisipurile care sunt la 7-8 km spre Varna si Balcikul la 11 km

Ca o concluzie finala Bulgaria ramane o alternativa ieftina si buna fata de litoralul romanesc dar in niciun caz nu poate concura cu Turcia, Grecia, Egipt etc.

PS: am platit 504 eur -2 pers.

voi reveni cu foto!

Trimis de indiralisa_26 in 01.07.09 23:55:46

VIZUALIZĂRI: 1626 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (indiralisa_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 animatia!!! de la hotel

indiralisa_26