ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2011
ÎNSCRIS: 01.09.09
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Resort de lux

Dupa cativa ani buni de vacanta la mare in Turcia - Antalya - la hoteluri bune de 5 stele, pot sa spun ca Maxx Royal este de departe cel mai luxos hotel din cele pe care le-am vizitat in aceasta zona, cu servicii pe masura (in fiecare an am incercat sa ne orientam spre hoteluri de top, deci nu fac comparatie cu resorturi slabe).

Este un hotel SUPER CURAT (majoritatea hotelurilor de 5 stele din Antalya sunt curate, dar acesta exceleaza).

Piscinele sunt multe, mari, curate. De la toaletele care deserveau zona de plaja si piscinele, pana la cele din hotel totul era impecabil. Aquapark-ul senzational, plaja si marea perfecte (nisipul cam "prafos" cu un aspect mai ciudat, dar nu pentru ca nu era curat, asa e felul nisipului din zona, ceea ce da si apei marii un aspect tulbure).

Mancarea... cred ca nimeni n-a murit de foame la un resort de 5 stele cu UAI in Antalya, poate ca se putea si mai multa variatie, dar... cat poti sa mananci? Mi s-a parut suficient chiar si pentru cele mai exigente gusturi. Poate erau mai variate barurile de salate si fructe in alte parti si poate cel de deserturi, in schimb nu erau atat de variate sortimentele de carne/peste si cel de branzeturi. Diferente vor fi mereu. Un plus pentru pastele "de casa" de la Maxx.

Camere uriase (risipa de spatiu, dar super-confort), bauturi imbuteliate, minibarul mai mult decat variat.

Inteligenta initiativa transportului gratuit cu masinutele electrice in resort (avand in vedere ca se intinde pe o suprafata foarte mare).

Un club de copii deosebit.

Partea de distractie - spectacole buna dar nu excelenta - la capitolul animatori ar mai fi loc de ceva imbunatatiri.

Singurul minus al hotelului: piscina interioara nu a fost deloc incalzita (noua ne-ar fi fost foarte folositoare avand in vedere ca dupa ora 12:00 nu mai putem sta in soare, dar apa era ingrozitor de rece). In rest nimic de reprosat hotelului. Nemultumirile au fost legate de faptul ca, intr-adevar am avut ghinionul sa fie cazati acolo si o groaza de turisti FOARTE nesimtiti (din niste republici ex-sovietice), fara cele mai elementare notiuni de educatie si bun simt, cu copii prost-crescuti, dar asta nu este vina hotelului. Presupun ca astfel de specimene sunt peste tot.

Pe scurt hotelul de nota 10, pentru pretul pe care l-am platit noi am fost mai mult decat multumiti.

Trimis de mmf in 19.09.11 17:01:50
Validat / Publicat: 19.09.11 18:10:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3583 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mmf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cali_na
[31.01.12 12:00:31]

O intrebare scurta va rog: piscina de copii exterioara este umbrita? Ma refer la panouri solare care sa iti permita sa stai in piscina si pe canicula de la ora 13:00

Multumesc.

cali_na