ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2011
ÎNSCRIS: 10.07.11
AUG-2011

Maxx Royal la superlativ!!!

Buna Ziua,

Nu pot sa ii inteleg pe cei care sunt nemultumiti de acest resort. Fiecare hotel are minusurile lui daca esti carcotas si stai sa le cauti. Pentru cunoscatori, nici un hotel nu a spart gura targului in primul an, la deschidere. Este foarte greu, se invata din greseli. Sincer nici mie nu mi-a placut Mochito, dar asta nu inseamna ca trebuie sa il beau de doua ori ca sa ma enervez si sa imi stric concediul (oare merita?). La majoritatea resorturilor unde am fost cazati de-a lungul timpului in Turcia am prins primul sau al doilea an, iar Maxx Royal a fost de departe cel mai complet.

Camerele standard sunt cele mai luxoase din Belek ( chiar au 80m2 ), pot spune chiar din toata zona Antalya (am vazut multe hoteluri)

Este singurul hotel unde ma voi intoarce cu drag anul viitor, sper sa prind pret bun cu early booking in primavara!

Recomand:

Aqua parc, toate restaurantele a la carte, club horse, irish pub, restaurant 21, piscina cu apa de mare de la laguna suite, kids land (maxi land)... MAXX ROYAL

Totul este la superlativ!!!

Trimis de DonCicio in 15.09.11 11:59:38
Validat / Publicat: 15.09.11 12:40:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin Palace, Calista, Susesi, Cornelia Diamond, Rixos Sungate

VIZUALIZĂRI: 2141 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DonCicio); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Albatros Deluxe Villa

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[15.09.11 15:54:10]

DonCicio, ai stat la vilele Albatross?

DonCicioAUTOR REVIEW
[16.09.11 11:13:17]

Da, ne-au dat Albatros Deluxe Villa la 3 familii deoarece in momentul cazarii nu existau Standard Sea View disponibile. Vila era cam departe de plaja (chiar daca iti da golfcar), drept urmare o familie cu un copil mic a plecat dupa o zi in main building deoarece era foarte greu sa se deplaseze prin resort cu caruciorul.

Nota acordata hotelului nu a fost influentata de faptul ca am fost cazat in Albatros Deluxe Villa. Mai mult timp am petrecut cu prietenii care erau cazati in hotel si aveau conditii de cazare chiar mai bune decat ale noastre deoarece aveau toate facilitatile resortului aproape(restaurante,baruri, spa,piscine,plaja)iar camerele std sunt senzationale(mai putin la mansarda, unde sunt mai mici si au jacuzzi pe balcon).

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[16.09.11 12:22:34]

Super tare, golf car-ul era la dispozitia vostra si il conduceati voi sau cand aveati nevoie trebuia sa-l chemati?

Banuiesc ca nu v-au pus la dispozitie si majordom dar si asa mie mi-ar surade o astfel de "problema " la cazare.

Nu te-am banuit ca ai fost influentat la notare de faptul ca ai fost cazat in vila pentru ca si mie mi se pare ca MAXX este cel mai tare resort din zona Antalyei.

DonCicioAUTOR REVIEW
[16.09.11 13:13:37]

Golf car-ul ne-a fost dat pentru toata perioada concediului, il conduceam noi si statea parcat la vila. Iti dai seama, vila costa 14000 eur/sejur, nu aveau cum sa ne puna la dispozitie majordom, dar ne foloseam de serviciile extra incluse pe care le aveai daca erai cazat la vila (restaurante a la carte free, baldachin pe plaja free). Oricum nu am exagerat ca erau mult mai multe incluse. Si nu eram singurii care stateau la Albatros Deluxe Villa platind camere standard ( hotelul a fost tot sezonul overbooking )

DonCicio
Alte impresii din această RUBRICĂMaxx Royal Belek Golf & Spa Hotel: