ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2011
AUG-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 7 ani

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

O pensiune frumoasa dar nesigura in rezervarea camerei

Ma gandesc sa va informez pe cei care sunt in trecere prin Mako (un orasel, bijuterie, la 20 km de Nadlac) despre conditiile de cazare in aceasta pensiune.

Se situeaza la iesirea din Mako spre Szeghed. Locatia e frumoasa, fiind la sosea sunt foarte multi clienti. Fiind in trecere, am facut rezervare cu 2 saptamani inainte, tinand cont ca aveam 2 copii destul de mici cu noi.

Apartamentul relativ frumos, micut, cu un balconas, situat deasupra magaziei restaurantului, (care este de altfel foarte bine aprovizionat, cu servire buna si cu menu si in limba romana, ) pentru o noapte, a fost rezonabil.

Pretul l-am achitat in seara cand am ajuns, iar dimineata am cerut si factura.

Totodata am rugat receptionerul sa ne rezerve acelasi apartament pentru 12 zile mai tarziu cand ne intorceam spre tara.

Surpriza, la intoarcere ora 20,30 pensiunea era full si "apartamentul" ocupat.

Reactia a fost, ca trebuia sa anuntat ca intarziem dupa ora 20, oo.

Acest lucru nu ni s-a spus insa la rezervare. Receptionera ne-a recomandat dupa ce a vazut iritarea noastra, un hotel la cca. 500 m. Bastya. Dar cum tot raul este spre bine va recomand pentru o noapte acest hotel, are preturi mai mici, camere spatioase si micul dejun -substantial - in pretul mult mai mic al camerei.

Receptionerul foarte amabil, ne-a recomandat un restaurant pentru seara cu pricina cu preturi rezonabile si mancare de calitate.

Asa incat eu nu ma mai gandesc de acum incolo la Autos Panzio ci ma voi reorienta in Mako la Bastya. Va recomand sa va inarmati cu nr. de telefon ale pensiunilor si sa verificati chiar in ziua sosirii rezervarea facuta pentru a nu avea surprize neplacute.

Trimis de amero in 12.09.11 20:51:55
Validat / Publicat: 12.09.11 21:53:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Balaton, Keskemet, Budapesta

VIZUALIZĂRI: 2839 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

[12.09.11 21:20:59]

@amerosrl

Vorbim cumva, despre aceasta aceasta pensiune? Nu de alta, dar sa-i trecem saitul in caseta tehnica.

georgiana
[12.09.11 22:16:14]

Locuiesc in apropiere de frontiera cu Ungaria si merg des la restaurantul acestei pensiuni. Este localizat in apropierea Muresului si a sensului giratoriu De fapt, am scris si eu un review, il poti citit aici.

Iti inteleg supararea cu problema rezervarii, este firesc sa doara acest lucru, dar totusi nota acordata nu e prea mica?

ameroAUTOR REVIEW
[13.09.11 19:50:48]

buna seara georgiana.

nota e acordata pentru pensiune.

am spus ca restaurantul este cu totul altceva.

si pensiunea e draguta, are insa multi clienti, poate fiindca si-a facut si multa publicitate pe net. dar trebuie sa-ti respecti clientii, mai ales, ca aveau telefonul nostru de la rezervarea anterioara si ne puteau anunta eventual dupa-amiaza ca s-au ocupat camerele.

eu iubesc mult Mako si mai ales Keskemetul unde stiu si pensiuni si hoteluri bune si unde mi-ar fi placut eventual sa raman, mai ales ca piateta centrala cu catedrala si parcul sunt foarte frumoase.

asta e alta problema.

multumesc, daca mai ai recomandari pentru zona de "granita" poti sa imi transmiti, eu fac des deplasari de serviciu in Germania si Italia si imi place se trec de Arad, sa stau o seara in zona Mako -Keskemet.

amero, georgiana