ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2009

Sub orice critică
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

5* in cazul in care vezi dublu

Cu siguranta a fost cea mai neplacuta experienta in Turcia ever. Un hotel care a primit gradul maxim de satisfactie pe aproape toate site-urile de review-uri, cotat ca fiind al 3 lea din Kemer de catre agentiile de turism, reclame peste reclame, recomnadari, etc cam asa era descris Daima Reosrt Hotel. Suna tentant, nu? Cu siguranta asa a sunat si pentru noi. In final luam bilete la Daima, le achitam din martie, asteptam vacanta. Ca sa "diversificam" luam 7 zile la Daima si 7 la Belek Beach. Bineinteles ca ne asteptam sa fie super, raiul pe pamant. Ne-am ghidat intr-adevar si dupa impresiile celor care "au fost acolo". (cea mai proasta idee).

Avand in vedere ca este cotat ca fiind cu mult peste Belek Beach Resort (hotelul al care ne pretrecem vacantele de ceva timp) ne asteptam... doar ne asteptam. Am ajuns in jur de ora 12. 00 la receptie. Sincera sa fiu nu am fost prea incantati inca de cand am vazut canapelele decolorate si receptia intr-un colt inghesuita. In fine, hai sa ne cazam, dar cine sa ne bage in seama? !! ? Ne-au dat bratarile de UAI si am mers la masa. Cand surpriza: sala de mese arata mai mult ca o cantina decat ca un restaurant al unui hotel de 5 *. Podeaua era lipicioasa si plina de pete si de samburi de pepene, mustele domneau (le gaseai in toate starile posibile: vii, moarte, "confiate", in tavile cu prajituri, etc). A fost o imagine pe care nu credeam ca o sa o am in fata ochilor decat intr-un hotel din Romania de cel mult 3*, dar iata ca s-a putut. Mancarea era putina si proasta. Ca sa va faceti o idee la masa de pranz puteam consuma niste cartofi intr-un sos galben fosforescent, gratar de pui (asta in cazul in care ajungeai in prima jumatate de ora), iar ca salata... . poate cateva felii de ridichi sau niste salata verde. Cam astea erau felurile principale, insa eu tot sper ca am nimerit intr-o zi in care bucatarul era in concediu.

Ne-am intors la receptie ca sa ne putem caza in sfarsit, insa am aflat ca aveau un deficit de 12 camere, iar ghinionistii stateau intr-o camera la demisol Economy Room. Slava Domnului nu au mai avut camere libere si nu ne-au putut caza. Insa problemele nu se termina aici: nici macar nu vroiau sa ne puna o stampila si sa ne scrie pe voucher ca nu au camere disponibile ca sa putem pleca la un alt hotel. Dupa 5 ore de stat la receptie, sunat in tara la agentia Tez Tour, de vorbit cu operatorii, etc ne-au propus sa mergem la un oarecare hotel La Mer, iar ei ne vor da nu stiu ce pachet de masaje gratuit. Bineinteles ca nu am acceptat, iar in cele din urma ne-au cazat la AK-KA Antedon Deluxe, unde lucrurile au stat ceva mai bine.

In legatura cu conditiile de cazare, facilitatile camerei nu pot sa ma pronunt pentru ca nu ne-au aratat nici macar cum ar arata o camera in cazul in care am fi dobandit una. Am preferat sa nu dau nicio nota celorlalte facilitati de care nu am beneficiat si de care nu va pot asigura ca sunt intr-un fel sau altul; la urma urmei nu are rost sa acord note mici doar pentru ca nu mi-a placut hotelul in sine, mancarea, etc.

In ceea ce priveste plaja si amenajarea ei, in catalogul de prezentare al hotelului erau mentionate hidrobicicleta, canoe, caiac etc gratis, insa stim bine cu totii ca nimic nu e gratis mai ales la Daima.

Personal, nu as recomanda hotelul, insa nu am avut "placerea" sa interactionez cu toate facilitatile acestuia, deci cine stie? !! ? poate in camera ma astepta un jacuzzi...

As mai dori sa pun cateva intrbari celor care au postat aici impresii, insa nu stiu cum sa le formulez astfel incat sa nu sune cumva rau intentionate. Cu toate acestea: "turistii" care au fost cazati candva odata la Daima au mai fost si altundeva in afara de litoralul romanesc de au fost mega incantati de serviciile prestate de acest hotel? ? ! ? Din punctul meu de vedere exista cateva categorii de oameni care scriu reviewuri pe acest site si nu numai: cei care nu stiu cum sa piarda vremea si scriu doar de dragul de a scrie chiar daca nu au fost acolo, cei care ca tot romanu' daca le-a murit capra lor vor sa moara si a vecinului, cei care sunt obisnuiti sa vina de pe litoralul romanesc cu intoxicatii etc si daca la Daima nu au facut nicio eczema li s-a parut super ok.

IMi cer scuze daca am jignit pe cineva prin intermediul frazelor de mai sus, dar nu as vrea sa fie indusi si altii in eroare datorita impresiilor postate aiurea.

P. S. Inca mai sper ca exista un alt Daima Resort in Kemer, unul cu adevarat de 5* si ca eu am nimerit gresit.

Vacanta placuta tuturor si aveti grija cand va alegeti destinatia (mai biune meregeti la sigur decat sa "diversificati" ca noi) !!!!!

Trimis de Miss Butterfly in 29.06.09 13:31:06

VIZUALIZĂRI: 3033 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Miss Butterfly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 terasa aflata intr-un soare infernal
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

Miss ButterflyAUTOR REVIEW
[29.06.09 13:33:10]

Pentru sustinerea impresiilor postate doresc sa anexez si cateva fotografii in cel mai scurt timp. ( sa le descarc si eu din aparatul de fotografiat si prima destinatie a lor va fi "amfostacolo.ro"

Miss ButterflyAUTOR REVIEW
[29.06.09 15:56:00]

pentru webmaster:

Vreau sa va rog daca este posibil sa imi atasati fotografiile review-lui pentru ca eu le-am incarcat ceva mai tarziu. Multumesc.

P. S. Pacat ca nu se poate atasa si mirosul imbietor care te intampina la Daima inca de cand coborai scarile catre grupul sanitar si nu numai... ))

maneaoradea
[14.07.09 18:29:23]

In 25 iulie plecam din Cluj catre Kemer-daima.

Nu poate nimeni sa ne dea ceva informatii (proaspete) despre acest hotel? In ultima vreme impresiile au fost atit de variate (de la -la +) ca parca nici nu stiu cum sa astept aceasta excursie.

Va multumesc

maneaoradea, Miss Butterfly