ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2011
ÎNSCRIS: 03.07.11
AUG-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel Delta - O sa mergem si la anul

Am ajuns cam la sfarsit de sezon... 24-30 august.

Impresii pozitive:

- desi cazarea "check in" incepea la ora 18.00, am ajuns pe la 8.15 (am calatorit noaptea sa scutim stresul copilului si al nostru implicit) si pe la 9.00 eram deja cu bagajele in camera

- desi am achitat tarif de camera dubla, am primit camera cu matrimonial + inca un pat simplu cu saltea relaxa in care s-a lafait micuta (luasem si patutul de acasa cu noi, dar a ramas in portbagaj)

-plaja foarte linistita, fara muzici date la maxim, cu loc de joaca pt copii

-sezlong la juma de pret, luat de la inceputul sejurului; nu am fost imbiati excesiv cu optiunile suplimentare contracost; domnisoara de la receptie ni le-a enumerat si apoi a spus ca e cel mai bine sa mergem s avedem despre ce e vorba si apoi sa ne hotaram (asta a fost valabil si cu bonurile valorice pt servit masa la restaurantul lor)

- animatori fff amabili, inclusiv baiatul cu sezlongurile (ne tot uitam bonurile de sezlong in camera dar nu au fost probleme dpv asta de vedere)

- camerele s-au spalat zilnic, in a 4 zi am avut surpriza sa gasim si cearsafurile schimbate

- am fost tolerati cu o butelie de camping pe balcon... aveam nevoie sa facem laptic, ceai si sa sterilizam biberoanele lui bebe; cu ocazia asta ne-am facut si cafeaua de dimineatza (pe plaja era 4 lei/pahar de 150 ml... si putin si scump... eu beau cam 500 ml de cafea zilnic)

- plaja ideala pt cura cu aerosoli: alee de nisip mai tasat ca sa ajungi pana spre tarm cu caruciorul, alta alee betonata, spre stabilopozi (nu am foilosit-o pt ca era prea puternic zgomotul valurilor si bebe dormea pe la 6.30); 2 leagane mari pt adulti chiar langa tarm

- in afara de baby land-ul de pe plaja (in care cam intrau toti copii) mai exista unul pt copii peste 4-5 ani, imprejmuit. Acesta era cu tot felul de jucarii gonflabile: trambuline, saltele, topogane; familiiile cu copii de 4-12 ani scutesc o groaza de banuti cu aceasta facilitate. De asemenea, pt copii mai mari existau animatori pe plaja pe timpul zilei iar dupa amiaza si seara existau tot felul de activitati pt copii ( am primit un program de activitati de la receptie) la care nu am participat, data fiind varsta copilei noastre.

Impresii negative:

- baia nu avea cadita…multumesc site-ului si colegilor pt info; am avut de acasa un covoras de baie aderent din cauciuc;

- masa la restaurant era scumpa cu portii mici; am luat de doua ori cate o ciorbita (ca sa nu asteptam prea mult) dar portii mici iar sotiei nu i-a placut gustul; eu am avut ciorba de burta de care am fost multumit calitativ; depunctare pt faptul ca in prima zi m-au taxat cu 2 lei/chifla, desi in meniu era 1 leu iar la four season era 0.5 lei; restul sejurului am mancat la Four seasons de care am fost fff multumiti; exista si optiunea cu autoservire la acest local... este un pic mai ieftina, dar sunt portii mai mici…pe de alta parte se scurteaza timpul de asteptare. La acest local recomand placinta de mere cu inghetata, ciorba de burta (400 ml, 8 lei in care sunt incluse si smantana si ardeiul); platoul cu marinate lasa un pic de dorit…credeam ca inlocuieste un felul 2…dar cantitati micutze si prea sarate pt gustul meu

De amintit pt urmatorul sejur:

-buget separat pt masinute/tiribombe, pt ca o sa fie nevoie; nici acum nu am scapat netaxati;

Cam atat deocamdata, o sa revin cu alte amanunte, daca imi mai aduc aminte

Trimis de livcro in 10.09.11 14:41:25
Validat / Publicat: 10.09.11 15:01:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Meteor, Jupiter

VIZUALIZĂRI: 2932 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (livcro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 dus

sorelina1001
[16.09.11 10:29:55]

Si noi am fost in aceeasi perioada cu voi 22-27 august, am fost cazati la etajul 4 si ne-a deranjat usa de la intrare - nu era izolata fonic. La voi a fost la fel?

Ma gandesc ca poate la alte etaje poate uile de la intrarea in camera erau altfel...

In rest ne-a placut...

livcroAUTOR REVIEW
[16.09.11 15:53:40]

Si la noi a fost tot asa... dar nu am prea avut probleme, pt ca am avut vecini linistiti. Dimpotriva, am iesit din camera si usa de la balcon era deschisa si mi-a scapat usa si a facut BUUUM... si s-a luat un pic o bunicuta, ... ca de ce nu-s atent ca s eaude totul pe palier... ma rog

livcro, sorelina1001
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: