ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2011

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

De la o extrema la alta

Am descoperit acest "hotel" in luna iunie pe site-urile de specialitate. Mi-a placut. Am sunat, am intrebat informatii suplimentare care ma interesau. In iulie am rezervat/platit avans, prima noapte de cazare (90 lei).

Am cerut o camera dubla standard cu aer conditionat si balcon, si am specificat sa fie la etajul 1. Mi s-a spus ca e ok.

Am ajuns la hotel pe la ora 12. Camerele standard nu aveau AC/balcon (scria si la receptie), desi mie mi se spusese altceva. Dar doamna a fost f receptiva la nemultumirea mea... asa ca mi-a oferit o camera de lux la acelasi pret... daaaaarrr, la etajul 4.

Am sa structurez impresiile mele pe "bile albe" si "bile negre"... pentru ca efectiv am avut parte de extreme, si nu as putea sa cuprind totul intr-o povestire cursiva si usor de urmarit.

Deci:

Bile albe:

*Camera foarte spatioasa, mobilata cu bun gust, lenjerii, mocheta, prosoape, obiecte sanitare de buna calitate.

*Balcon mare

*Tv mare LCD

*Curatenie atat in camera (la sosire) cat si pe holuri

*distanta relativ mica fata de plaja (5-7 min de mers pe jos)

*personal amabil

*mobilier de calitate pe balcon, masa si 2 scaune (cele de plastic mi se par oribile, si cred ca scad dramatic imaginea unei terase/unui hotel)

-baia era dotata si cu feon

-la baie erau sapun/sampon/gel de dus/periute de unica folosinta... inscriptionate cu numele hotelului.

Bile negre:

*Nu exista frigider in camera (mi-am asumat totusi chestia asta, pt ca stiam dinainte, dar cerusem etajul 1, pentru a ajunge mai usor la bucatarie unde se afla frigider si cuptor cu microunde)

*Bucataria este absolut insalubra/urata/intunecoasa

*exista 3 frigidere la aprox 40 de camere, tixite, murdare si imputite efectiv. Am tinut doar o cutie de lapte in ele, dar cand le deschideai, mirosul iti muta nasul din loc... cum sa mai mananci ceva tinut acolo?

*LOCUL DE JOACA... vazut in poze, a cantarit f mult in alegerea acestui hotel... la locul faptei insa... DEZASTRU!!! Fiica-mea, care e innebunita dupa orice inseamna loc de joaca... a intrat in prima zi si apoi nu i-a mai trebuit! Era un maldar de gunoaie... inauntru pliiiin cu jucarii/rupte... foi de carticele/reviste, si alte cele ce se mai gaseau prin curte... la origini trebuie sa fi aratat cat de cat ok... dar nu cred ca cineva a mai dat pe acolo toata vara sa curete/arunce din gunoaie/faca ordine.

*balconul se unea in unul din colturi cu... alt balcon. Adica dadeai nas in nas cu vecinu'/eventual te trezeai cu el peste tine... ceea ce s-a si intamplat. Motiv pt care noaptea dormeam cu usa de la balcon inchisa.

*la baie, dusul era prins in perete, sus... fara posibilitate de a-l scoate... asa incat i-am facut copilului dus cu... cana. Altfel ii curgea toata apa fix in ochi.

*cireasa de pe tort: din balconul nostru (noroc chior, deh!), se urca pe o scara pusa pe perete, la mansarda unde aveau ei un soi de magazie... asa ca daca aveau nevoie, ne trezeam cu ei la usa/sau direct in balcon (intrau pe la vecini :))))))... sa mai ia o saltea sau ceva... (s-a intamplat o sg daca cand eram noi in camera)

*curatenie nu s-a facut deloc in camera in 6 zile. S-a luat doar punga de gunoi.

*prosoapele nu s-au schimbat iarasi deloc. Desi le-am lasat si pe jos... in ideea ca se prind de schema, dar... nimic!

*clanta de la usa de la baie cadea...adica nu se putea inchide usa de la baie din exterior...si ZDRANG! pe gsresie (dupa vreo 2 zile ne-am obisnuit, am capatat dexteritate, si n-am mai trantit-o). Si treaba asta se intampla la mai multe camere pentru ca se auzea mai mereu cum se izbeau clantele de podea din toate directiile. :)))

Una peste alta nu as mai reveni aici sub nicio forma.

E mare pacat, pt ca se vede ca s-a investit mult, s-a tinut la calitate, dar... nu este intretinut deloc. Exista o mare problema de manageriat.

Trimis de raluca.m in 09.09.11 17:13:29
Validat / Publicat: 09.09.11 18:13:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1900 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raluca.m); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

raluca.mAUTOR REVIEW
[16.09.11 13:53:27]

Nu gasesc buton de EDIT asa ca adaug la bile albe, ca sa evidentiez faptul ca s-a vrut a fi ceva cu adevarat de 3 stele:

-baia era dotata si cu feon

- -

Nota WM: optiunea de editare nu mai este valabila dupa validarea reviewului. Am adaugat ecoul in textul reviewului.

raluca.m
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Kamyr House: