ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2011
ÎNSCRIS: 04.08.11
AUG-2011

Mergeti cu incredere la hotel Deva din Sunny Beach

Am decis sa scriu acest review intrucat, inainte de plecare, nu am gasit absolut nici o impresie referitoare la acest hotel. Am presupus ca nu poate fi atat de rau, daca nimeni nu s-a plans, dar totusi existau semne de intrebare.

Perioada sejurului a fost 27 aug- 3 sept 2011.

Am plecat din Bucuresti cu autocarul la ora 7 AM si am ajuns la hotel in jurul orei 3 PM, intrucat era coada la Vama. Drumul de intoarcere a durat mai putin, 6 ore si jumatate.

Aveti grija sa va asigurati ca intr-adevar rezervarea este ok, intrucat noi am avut surpriza sa ni se spuna ca nu mai au camere libere si va trebui sa mergem la alt hotel, Lira, pe care eu il stiam deja, dar care nu mi-a placut. Dupa un mic scandal cu tipul de la receptie, s-a rezolvat, si fara sa dau spaga. :)

De la inceput mi-a placut curatenia din acest hotel, camera suficient de mare, curata si mai ales umbroasa, astfel ca nici nu am avut nevoie sa folosim AC.

Prosoapele curate, insa au fost schimbate doar o singura data, a doua oara cand le-am pus pe jos, camerista ni le-a pus la loc, probabil trebuia sa dam bacsis, noroc ca aveam si prosoape de acasa.

Curatenie in camera cam la doua zile, gunoiul era luat zilnic, se punea hartie igienica la baie zilnic.

Televizorul cu multe progr, insa in bulgara, aveau diva si inca un canal cu muzica, care ne-a placut.

Balconul era suficient de mare, cu 2 scaune si o masa din plastic, plus un suport pentru rufe.

Camera avea doua paturi unite, plus un fotoliu extensibil. Lenjeria era curata, nu a fost schimbata, am vazut ca se schimba doar sambata, insa nu aveam pretentii, mi se pare exagerat sa ai pretentia sa ti se schimbe lenjeria zilnic, nu cred ca este cineva care acasa isi schimba zilnic lenjeria.

Distanta pana la plaja nu este mare, maxim 10 min mers lenes :)). Langa hotel este un mini aprozar cu legume si fructe, mai multe supermarketuri, noi ne faceam aprovionarea la cel de la hotel Laguna, preturi aproape ca in tara, apa de 1,5 l era 1 leva, si am gasit un iaurt bulgaresc cu fructe f bun, doar 0,9 leva.. In camera este un minifrigider, am uitat sa precizez.

Am avut doar mic dejun la hotel, de tip bufet suedez, nu era f bogat, dar aveai de unde alege. In fiecare zi aveau omleta cu sunca, branza feta, salata de rosii si castraveti, salam de sibiu/un fel de sunca praga dar rotunda, cascaval, cremvursti, paste si cu un sos de-al lor din care n-am gustat, paine prajita cu ou si zahar, unt, gem, miere, prajitura de casa, cozonac, ceai, cafea, apa, limonada, si un suc de zmeura pe care nu vi-l recomand, era mai mult apa, iar ca druct, pepene verde. Painea de 2 feluri, alba si integrala, insa cea integrala avea un condiment specific bulgaresc, mie nu mi-a placut, asa ca am mancat paine alba, pe care o puteam face la prajitor.

Personalul hotelului f amabil, la receptie lucreaza 3 tineri, cel cu care m-am certat cand ne-am cazat, a fost f dragut, dandu-ne sfaturi in ce club sa mergem si cum sa ajungem la Nessebar.

Piscina este curata si apa era calda, cea pt adulti are adancimea de max 1.5, asa ca am intrat si eu, desi nu stiu sa inot.

Recomand acest hotel, per total am iesit mai ieftin decat in tara si conditiile au fost mult mai bune, sa nu mai vorbim de nisipul fin de pe plaja si de apa curata.

Sper ca reviw-ul meu le va fi de folos celor interesati.

Trimis de Sabi_ in 07.09.11 10:52:24
Validat / Publicat: 07.09.11 13:02:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3843 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sabi_); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

roth
[07.09.11 14:57:42]

Uite asa, incet, incet se face recensamantul hotelurilor din Sunny Beach.

Un rw util, care sigur va fi apreciat de urmatorii plimbareti

Sti ceva de parcare, desigur venind cu autocarul nu s-a pus problema dar e un aspect de luat in seama pentru noi romanii care de obicei ne deplasam cu auto propiu.

Sabi_AUTOR REVIEW
[08.09.11 09:56:38]

Multumesc pentru aprecieri.

@ Roth, masinile pot fi parcate pe strada din fata hotelului, era loc destul, zona nefiind una aglomerata, sau vizavi, pe terenul unde se afla un hotel in constructie.

roth, Sabi_
Alte impresii din această RUBRICĂDeva Hotel: